• Aktualności

     • Szkolny Tydzień Profilaktyki - Podsumowanie.
      • Szkolny Tydzień Profilaktyki - Podsumowanie.

      • W dniach 22-26.10.2018 r.  w naszej szkole odbywa się Szkolny Tydzień Profilaktyki. Zaplanowane do realizacji  zadania  służą zapobieganiu niewłaściwym zachowaniom uczniów. Mają na celu rozwijanie umiejętności  prospołecznych, kształtowanie  nawyków  zdrowego stylu życia, uwrażliwianie na drugiego człowieka.

       W  poniedziałek m.in. sulęcińscy Strażacy edukowali uczniów z udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo, uczniowie klas IV-VIII  stworzyli własne, autorskie recepty na bezpieczne i zdrowe życie. Już teraz można zapoznać się z pracami dzieci, które przedstawiono w holu szkoły.

       Wczoraj odbyła się lekcja profilaktyczno-wychowawcza  z funkcjonariuszem Policji  na temat „Stop mowie nienawiści- Stop hejtowaniu”.  Profesjonalnie przeprowadzona lekcja na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci w sieci.

       Natomiast w dniu dzisiejszym  Teatr z Torunia –„Grupa T” zaprezentował  profilaktyczny spektakl teatralny
       pt.„Zaplątani w sieci”. Tematem przewodnim przedstawienia był problem cyberprzemocy, prześladowania
       w Internecie, hejtowania,  omówiono  znaczenie  zdrowego stylu życia. 

       Następne dni także będą obfitowały w ciekawe i  pouczające lekcje.  Odbędzie się spotkanie edukacyjne
       z przedstawicielem Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie pod hasłem „Kodeks walki z rakiem”. Przeprowadzone będą zajęcia profilaktyczno-wychowawcze z informatykami i pedagogiem szkolnym.
       We współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Sulęcinie  zorganizowany zostanie Festyn  profilaktyczno-wychowawczy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”.   

       W ciągu całego tygodnia prowadzona jest akcja   „Pomagamy-nakrętki dla Pawła”, wszystkie klasy zbierają nakrętki, które następnie przekażą na ważny i szczytny cel.

       Niedługo odbędą się warsztaty profilaktyczne, które poprowadzą specjaliści z PPP w Sulęcinie. Tematyka warsztatów: szacunek w relacjach między uczniami, nauczycielami;  profilaktyka  sięgania po substancje psychoaktywne (alkohol, narkotyki, dopalacze).

       Serdecznie dziękujemy  funkcjonariuszom Policji  i Straży Pożarnej , GKRPA w Sulęcinie oraz PPP  w Sulęcinie za wsparcie działań profilaktyczno- wychowawczych  naszej szkoły.

        

       Koordynato działań profilaktycznych

       Wioletta Makowska

                   Pedagog szkolny

     • Walka z rakiem.
      • Walka z rakiem.

      • W dniu 25.10.2018 r. w ramach Tygodnia Profilaktyki odbyło się spotkanie z p. Joanną Kubicką z Sanepidu. Tematem edukacji uczniów była "Walka z rakiem". Lekcja dotyczyła również zdrowego odżywiania i dbania o zdrowy styl życia. 

       Serdecznie dziękujemy p.Joasi Kubickiej.  

     • Historia szkoły w obiektywie.
      • Historia szkoły w obiektywie.

      • W niedzielę 21.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczykiem w Sulęcinie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą 70 leciu naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie byłych uczniów - może odnajdziecie lub swoich przyjaciół z dawnych lat.

     • SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 22-26.10.2018 r.
      • SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 22-26.10.2018 r.

      • Hasło tygodnia:

       „Tolerancja, kultura, godność i pomaganie - to nasze wyzwanie”.

       W  Tygodniu Profilaktyki każdy dzień ma swój określony kolor. Uczniowie ubierają się  lub posiadają elementy stroju  w takim kolorze, jaki przypisany jest do dnia  w tygodniu profilaktyki.

       Poniedziałek  -  22.10.2018 r.

       1. Radiowęzeł – wprowadzenie do Tygodnia Profilaktyki, przedstawienie uczniom celu i zadań  do wykonania w czasie  Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.
       2. Spotkanie edukacyjne dla klas III z przedstawicielem Straży Pożarnej w Sulęcinie oraz ratownikiem medycznym - „Pokaz ratownictwa medycznego, nauka pierwszej pomocy” . Spotkanie odbędzie się  w sali gimnastycznej , o godzinie 9.00.                   
       3. Pogadanki z uczniami na temat  właściwego zachowania na lekcjach, bezpieczeństwa na co dzień -odpowiedzialni nauczyciele prowadzący w poniedziałek  pierwszą lekcję w danej klasie  i wychowawcy klas na godzinach wychowawczych.
       4. Ogłoszenie zadania dla uczniów klas IV-VIII „Recepta na bezpieczne i zdrowe życie”. Na przekazanych klasom szablonach recept, uczniowie tworzą własną receptę na bezpieczne i zdrowe życie.
       5. Ogłoszenie akcji „Pomagamy-nakrętki dla Pawła”–  wszystkie klasy zbierają nakrętki.     

        

       Wtorek  -  23.10.2018 r.

       1. „Mowa nienawiści - hejtowanie”- spotkanie edukacyjne dla klas VIII z przedstawicielem Policji
        w Sulęcinie.
        Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej, o godzinie 9.50.
       2. „Bezpieczne i zdrowe życie”-  po tym hasłem klasy 0-III przygotowują w swoich gabinetach gazetki tematyczne.
       3. Zajęcia profilaktyczne  z nauczycielem  informatyki „Bezpieczny w sieci” – edukacja uczniów klas IV-VIII.

        

       Środa  -  24.10.2018 r.

       1. Edukacja klas 0, I i II  - „Umiem mówić NIE, kiedy tak czuję i chcę” – profilaktyczne przedstawienie teatralne  pt. „Mądry Czerwony Kapturek”  przedstawią uczniowie z Teatru Szkolnego „Szpilka”.
       2. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze z pedagogiem szkolnym „ Tolerancja, kultura, godność 
        i pomaganie”
        – edukacja w części klas IV.
       3. Zajęcia profilaktyczne  z nauczycielem  informatyki „Bezpieczny w sieci” - edukacja uczniów klas IV-VIII.

        

       Czwartek  -  25.10.2018 r.

       1. Edukacja klas IV-VI – udział klas  w profilaktycznym spektaklu teatralnym „Zaplątani w sieci”  (Teatr
        z Torunia)
        .  Spektakl odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 9.50 .
       2. „Kodeks walki z rakiem”-   spotkanie edukacyjne dla klas VII z przedstawicielem Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie. Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej - klasy VII -  godzina 9.00,  klasy VIII- godzina 10.00. 
       3. Zajęcia z pedagogiem szkolnym -  profilaktyka uzależnień – edukacja w części klas VI.
       4. Dyskoteka pod hasłem „Tolerancja i kultura na co dzień ” – dla chętnych uczniów klas IV-VIII- świetlica szkolna, godzina 16.30-19.00.

       Piątek  -  26.10.2018 r.

       1. Festyn profilaktyczno-wychowawczy  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.                                                           W festynie uczestniczą klasy: IVa,  IVb,  IVc,  uczniowie z SU.
       2. Akcja „Pomagamy-nakrętki dla Pawła”– przekazanie na rzecz Pawła nakrętek zebranych w czasie trwania tygodnia profilaktyki.
     • Wycieczka do Majalandu!
      • Wycieczka do Majalandu!

      • Wycieczka do Majalandu to super pomysł - przekonały się o tym dwie klasy 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Bawiliśmy się fantastycznie. Korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji przez ponad 6 godzin. Na pewno tu wrócimy!!!

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, spotkał się z nauczycielami i dyrektorami szkół podstawowych oraz przedszkoli z Gminy Sulęcin. W spotkaniu uczestniczyli również, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, zastępca burmistrza Iwona Walczak, Prezes Zarządu Oddziału ZNP 
       w Sulęcinie Zbigniew Dauksza oraz przedstawiciel NSZZ Solidarność Marek Selwat. Burmistrz corocznie przyznaje nagrody wyróżniającym się pracownimom oświaty. W tym roku z naszej szkoły zostało nagrodzonych 5 nauczycieli i 1 pracownik obsługi. GRATULUJEMY

     • Lubuska Liga Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
      • Lubuska Liga Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

      • 6 października 2018 r. odbył się pierwszy turniej Lubuskiej Ligii Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w Lubniewicach. Turniej składa się z 4 rozgrywek w różnych miejscowościach, tj. Lubniewice, Świebodzin, Nowogród Bobrzański. Nie zabrakło na nim zawodników  z Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona, którzy do domu wrócili z niemałymi zdobyczami :) 

       Aleksandra  Cieplak zajęła I miejsce 

       Milena Gierońska IV miejsce 

       oraz Grzegorz Stasiłowicz II miejsce w grze pojedynczej chłopców 3-4 klasy podstawowej.

       Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy również owocnych turniejów nie tylko w Lubuskiej Lidze Młodzieży Szkolnej. 

     • „Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina.70 lat minęło jak jeden dzień…”
      • „Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina.70 lat minęło jak jeden dzień…”

      •  28 września 2018 r. z pewnością zapisze się na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  jako ważne i wzruszające wydarzenie. Tego dnia   „Dwójka” obchodziła swoje siedemdziesiąte urodziny.

        Jubileuszowe spotkanie rozpoczęła Msza św . odprawiona w intencji  nauczycieli, pracowników i uczniów tej szkoły.

       Następnie wszyscy udali się do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie kontynuowano obchody uroczystości. Przybyli  goście zostali przywitani przez dyrekcję szkoły oraz otrzymali  plakietki okolicznościowe,  zaprojektowane specjalnie na tę okazję.

       Jubileusz  uświadamia nam upływający czas, jednak jest on też próbą zatrzymania chwil, które chcemy przechować w naszej pamięci jak najdłużej, do których pragniemy wracać w naszych wspomnieniach. Dlatego też wszyscy z tak ogromnym wzruszeniem obejrzeli niecodzienne i niepowtarzalne widowisko, podczas  którego wspaniałe narratorki – babcia (W tę postać wcieliła się emerytowana  nauczycielka- Eliana Bednarczyk )
       i  wnuczka ( Klaudia Łaniec- z kl.Vb) –zabrały zgromadzonych  gości w sentymentalną podróż w czasie .
       W formie epizodów scenicznych uczniowie  z klas IV-VIII  przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia zacnej „Jubilatki” na przestrzeni  minionych lat. Jednym z bardziej  wzruszających momentów spektaklu była scena związana  z nadaniem szkole imienia Polskich Olimpijczyków.

       Inscenizacja miała również bogatą oprawę muzyczną. Specjalnie na tę okazję „reaktywowany” został chór, który w dawnej szkole prężnie działał pod kierownictwem  pana Zbigniewa Chomickiego-  to właśnie on zechciał wziąć udział  w tym widowisku i jeszcze raz podyrygować swoimi chórzystkami, które obecnie są nauczycielkami  w naszej szkole . Trzeba przyznać, iż „dziewczęta” stanęły na wysokości zadania, a sam dyrygent nie stracił nic
       z dawnego kunsztu.

       W trakcie występu rozdawano  przybyłym gościom naszą szkolną gazetkę „NA MARGINESIE”, której specjalne wydanie zostało przygotowane  na ten  jubileusz.

       Przedstawienie   wzbogaciła też multimedialna  prezentacja, na którą składały się archiwalne i współczesne fotografie z   życia szkoły. A wyjątkową atmosferę tej uroczystości podkreślał  pieczołowicie przygotowany, piękny wystrój sceny. 

       Po  wspaniałym i jakże klimatycznym programie artystycznym brawa jeszcze długo niosły się po sali,
       a wzruszeni goście nie mogli opanować emocji.

       W tym momencie przyszedł czas na przemówienie dyrektora szkoły – pana Sławomira Słonika. Dyrektor przywitał wszystkich gości , a wśród nich burmistrza Sulęcina- Dariusza Ejcharta, jego zastępcę-Iwonę Walczak; polskich olimpijczyków: Małgorzatę Czajczyńską- Szuwarę (olimpijkę z Aten2004,wicemistrzynię i mistrzynię świata),Beatę Sokołowską- Kuleszę(dwukrotną brązową medalistkę igrzysk olimpijskich, mistrzynię świata, Europy i Polski),Tomasza Kucharskiego(mistrza olimpijskiego z Sydney i Aten, dwukrotnego mistrza oraz trzykrotnego wicemistrza świata); byłych dyrektorów: Tadeusza Kaźmierczaka, Marię Czak, Zbigniewa Chomickiego, Edwarda Zwierzchowskiego, Reginę Matuszak ; emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli jednostek administracyjnych gminy i powiatu, kuratorium oświaty, WOM-u, służb mundurowych i wielu innych.

       Pan Sławomir Słonik złożył podziękowania na ręce byłych dyrektorów, podkreślając ich znaczącą rolę 
       w budowaniu i rozwoju naszej placówki oraz wyraził ogromny szacunek do ich ciężkiej pracy. Przypomniał, z jak wielkim trudem i poświęceniem najpierw tworzyli szkołę od podstaw, a potem wciąż ją rozbudowywali, dbając
       o jej wszechstronny rozwój. Dodał, jak bardzo dumny jest z tego, że może kontynuować tak wspaniałe dzieło.

       W swoim przemówieniu pan dyrektor nawiązał również do zapisków ze starych kronik. Kilka z nich zacytował, dostarczając tym samym odbiorcom wielu wzruszeń i   radości.

       Następnie przyszedł czas składania życzeń, gratulacji, przemówień niektórych gości, wręczania prezentów. Życzeniom, gratulacjom i pochwałom nie było końca…

       Później wszyscy  mogli obejrzeć  przygotowaną na tę okazję wystawę zdjęć, oddającą atmosferę minionych, szkolnych czasów. Prezentowany materiał  fotograficzny  cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, gdy ktoś znalazł na zdjęciach siebie sprzed wielu lat.

       Każdy z obecnych  mógł  też wpisać się do księgi pamiątkowej.

       Na koniec zaproszono gości na wspaniały poczęstunek, przygotowany przez nasze panie kucharki
       i pomagających im nauczycieli. Menu zaplanowanego na tę uroczystość nie powstydziłaby się najbardziej elegancka restauracja, goszcząca klientelę o wysublimowanym  smaku.

        Warto jeszcze  dodać, iż nie byłoby tak wspaniałego jubileuszu, gdyby nie zespołowa praca wielu nauczycieli, dyrekcji i uczniów naszej szkoły. To ich ogromne zaangażowanie i serce włożone w trud przygotowań, sprawiły, że wszystko wypadło tak wspaniale.

       „Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa- wtedy proste „Dziękujemy” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.”

       Dziękujemy za świetną organizację, oprawę artystyczną; za przygotowanie prezentacji multimedialnej, wystawy zdjęć, specjalnego numeru gazetki, plakietek okolicznościowych; za udekorowanie sceny, szkoły, stołów
       i wreszcie- za przygotowanie pysznych potraw. Dziękujemy również całej obsłudze za wykonanie żmudnych czynności porządkowych.

       Teraz już wiemy, że razem możemy wiele i z tym przesłaniem czekamy na kolejny jubileusz.