• Aktualności

     • Ferie w szkole.
      • Ferie w szkole.

      • W  Szkole Podstawowej nr 2  im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie w dniach 14 – 25 stycznia 2019 roku odbyło się zimowisko dochodzące, w którym uczestniczyło 65 uczniów naszej placówki. Podstawowym zadaniem  zimowiska było przede wszystkim racjonalne zagospodarowanie wolnego czasu uczniów, zapewnienie opieki i bezpieczeństwa, rozwijanie zainteresowań dzieci poprzez  ukazanie ciekawych form spędzania wolnego czasu jako alternatywa dla odpoczynku przed  komputerem.                     

                        Uczestnicy zimowiska zostali podzieleni na cztery grupy, a opiekunami byli nauczyciele p. Julia Wesołek, p. Patrycja Lencewicz, p. Edward Zwierzchowski orazp. Stanisław Łuksa.  

               W pierwszym dniu zimowiska odbyło się integracyjne spotkanie, na którym uczniowie zostali podzieleni na grupy, zapoznani z planem zimowiska oraz obowiązującymi regulaminami bezpieczeństwa.

              Różnorodne wiekowo zajęcia trwały od godz. 9.00 do 13.00. Po codziennych atrakcjach i związanych z nimi emocjami, na dzieci czekał ciepły, treściwy i smaczny obiad.

               Ferie to nie tylko czas przyjemności i rozrywki, ale również zajęcia edukacyjne. Uczniowie uczestniczyli między innymi w spotkaniu z funkcjonariuszem sulęcińskiej policji, które miało na celu zwrócenie uwagi na ich bezpieczeństwo w otoczeniu. Uczestnicy zimowiska m.in. zostali pouczeni, w jaki sposób zachowywać się, gdy zaatakuje nas agresywny, obcy pies, jak unikać ryzykownych zachowań,  dowiedzieli się jak należy  postępować  i w jaki sposób ratować tonącą osobę, pod którą  załamał się lód.

       Pan policjant przypomniał o niebezpieczeństwie czyhającym  w Internecie oraz utrwalił numery alarmowe służb ratowniczych.   

              Dzięki zajęciom instruktażowym i pokazie ratownictwa medycznego, zaprezentowanego przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sulęcinie, z pewnością przyczyni się do podniesienia wiedzy dzieci nie tylko na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem tego spotkania było przygotowanie uczniów do wykonywania podstawowych czynności podczas  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. W części praktycznej dzieci miały okazję wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Dowiedziały się, jak należy komuś pomóc zanim nadejdzie prawdziwa, fachowa pomoc. Panowie strażacy przypomnieli o niebezpieczeństwie jakim jest czad i koniecznego montowania w mieszkaniach specjalnych czujników.

              Już w pierwszym tygodniu ferii wszyscy uczestnicy zimowiska mogli skorzystać z atrakcji na basenie „Słowianka” w Gorzowie Wlkp., gdzie przebywali blisko dwie godziny na wspólnych zabawach, kąpielach i poznawaniu podstawowych technik pływania. Na zajęciach kulinarnych, które cieszyły się ogromną popularnością, każdy mógł popisać się wykonaniem ulubionej przez siebie potrawy  oraz degustować popisowe dania swoich kolegów i koleżanek.  Podczas przygotowywania różnego rodzaju sałatek uczniowie rozmawiali na temat zasad prawidłowego i zdrowego  odżywiania się.

           Zajęcia sportowo – rekreacyjne w sali lub hali sportowej, turnieje, rozgrywki, cieszyły się wielką popularnością i zainteresowaniem nie tylko wśród chłopców. Uczestnicy zimowiska mogli wziąć również  udział w rozgrywkach grupowych   „Turniej” FIFA 19.

           Najmłodsi uczestnicy zimowego wypoczynku najczęściej brali udział w zajęciach plastycznych, manualnych, chętnie sięgali po gry planszowe, czytali bajki, wychodzili na spacery po okolicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkiego rodzaju turnieje i rozgrywki w sali gimnastycznej, gdzie zawsze było gwarno i wesoło.

               W ramach prowadzonych zajęć programowych, uczniowie rozwijali twórcze myślenie podczas zabaw rozwijających wyobraźnię i spostrzegawczość,  utrwalali zasady bezpiecznego  zachowania w różnych sytuacjach życiowych, rozwijali indywidualne zainteresowania.

                Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej przyczyniły się do poznania nowych, trudnych technik zdobniczych, dzięki którym, pod czujnym okiem pani bibliotekarki dzieci  wykonały piękne prace plastyczne na wystawę.

             Uczniowie uczestniczyli też w przedstawieniu teatralnym w SOK pt „ Lodowa Kraina”, oraz w spotkaniu z panem „Magikiem”, które sprawiły im wiele radości oraz niesamowitych  wrażeń oraz przyczyniły się do rozbudzenia wyobraźni.

               Zimowisko zakończyło się wspólną zabawą i konkursami  przy muzyce oraz ognisku, gdzie można było się ogrzać popijając gorącą  herbatę i upiec kiełbaskę lub chlebek.

               Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane. Dzieci aktywnie, przyjemnie i pożytecznie spędziły czas wolny, miały zapewnioną fachową opiekę i na pewno w następnym roku także skorzystają z atrakcji, jakie oferuje zimowisko.

                Zorganizowanie zimowiska oraz wyjazdu na basen ”Słowianka” było możliwe dzięki wsparciu finansowemu  pana burmistrza Dariusza Ejcharta oraz GKRPA w Sulęcinie.

        

                                                                                             Kierownik zimowiska Marina Wróżbit

     • Jasełka "Dziecię nam się narodziło"
      • Jasełka "Dziecię nam się narodziło"

      • Trudno wyobrazić sobie chyba to, by w Szkole Podstawowej przed Świętami Bożego Narodzenia lub tuż po nich nie było Jasełek. W naszej szkole były, 21 grudnia. Był to też dzień klasowych spotkań świątecznych.

                   A Jasełka, cóż... Uczniowie naszej szkoły pokazali, że po prostu mają talent. Wymagający scenariusz nie był dla nich zbyt wymagający. Trzej Królowie poszukujący wytrwale i z poświęceniem stajenki betlejemskiej wspaniale wprowadzili nas w istotę Świąt. Maryja i Józef przypomnieli, że trzeba z wiarą przyjmować to, co przynosi nam kolejny dzień. Nawet, jeśli jest to trudne do wykonania polecenie, jakim był dla nich niewątpliwie rozkaz Cesarza Augusta. Król Herod swoją postawą dał nam lekcję, żeby za bardzo nie zakręcić się na swojej własnej osobie, bo to się zawsze źle kończy. A Aniołowie przypomnieli, że są i chętnie służą pomocą w doprowadzeniu nas do Boga. Uczniowie obdarowani talentem muzycznym cudnie dopełniali poszczególne akty spektaklu śpiewem kolęd, też tych nieco mniej znanych, a jakże pięknych. No i wreszczcie dziewczynki z klas drugich wesołymi tańcami pokazały, że trzeba się radować w ten Święty Czas.

       Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wspaniałym aktorom, solistkom i chórkowi oraz małym tancerkom. A była to spora grupka uczniów z klas II a i b, IV a,b,c, V a, b, c, VI a, VII b i VIII a.      Wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji również serdecznie dziękujemy.

       W imieniu organizatorów s. Efraima

     • V edycja konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową
      • V edycja konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

      • Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs jest bardzo wymagający, bo praca ma być przestrzenna. Nic dziwnego wiec, że zazwyczaj w "zbudowaniu" stajenki pomagają uczestnikom rodzice czy dziadkowie. To nawet jest pozytywne, bo przecież dzięki temu dzieciaki mogą spędzić czas z bliskimi, w dodatku bardzo twórczo. Natomiast przy ocenie konkursowej brana jest pod uwagę praca ucznia przy wykonaniu figurek, wystroju stajenki, czy aranżacji jej otoczenia. Każdego roku zaskakują nas nowe pomysły i oryginalność małych betlejemskich stajenek. 

       Laureaci tegorocznego konkursu to: 

       Z klas młodszych:

       Kamila Bączkowska kl II b,

       Wiktoria Fiedorowicz kl II b,

       Wiktor Ignatowicz kl II b. 

        

       Z klas starszych:

       Lena Łukaszkiewicz,

       Klaudia Burdzy kl VI a,

       Lena Wójcik,

       Alicja Sroka kl IV d,

       Agata Gradel kl IV d.

        

       Gratulujemy i dziękujemy Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcamy do udziału już za rok. 

       W imieniu organizatorów, s. Efraima

     • Zimowisko 2019
      • Zimowisko 2019

      • Zapraszamy  wszystkich chętnych uczniów na zimowisko, organizowane w naszej szkole w terminie:

       14.01.2019 - 25.01.2019

       od 9.00 do 13.00

       W  programie  m.in.:

           - gry i zabawy edukacyjne i integracyjne,

           - zajęcia kulinarne, manualne, plastyczne i umuzykalniające, 

           - zajęcia w pracowni komputerowej,

           - zajęcia sportowo  - rekreacyjne na świeżym

               powietrzu  i w hali sportowej,

           - wycieczka na basen,

           - zabawa  taneczna przy muzyce połączona z konkursami.

       Zimowisko jest bezpłatne, wnosi się opłatę  jedynie za obiad ( za jeden tydzień  - 14,50 zł,  za dwa - 29 )

         Opłatę  należy  uiścić  u  kierownika  świetlicy do  10 stycznia 2019 r.

                    Zapisy na zimowisko w świetlicy szkolnej

     • Sportowa zabawa na lodzie Zawodników Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona.
      • Sportowa zabawa na lodzie Zawodników Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona.

      • Kolejny raz Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona trenowało inaczej,  tym razem na lodowisku. Dobra zabawa, śmiech i wzajemne wsparcie  łączy zawodników. Młodzi sportowcy pokazali swój twardy charakter nie poddając się po kolejnych upadkach. Jazda na łyżwach dała nam tyle frajdy i śmiechu, że musimy to powtórzyć.