• Jasełka "Dziecię nam się narodziło"

• Trudno wyobrazić sobie chyba to, by w Szkole Podstawowej przed Świętami Bożego Narodzenia lub tuż po nich nie było Jasełek. W naszej szkole były, 21 grudnia. Był to też dzień klasowych spotkań świątecznych.

A Jasełka, cóż... Uczniowie naszej szkoły pokazali, że po prostu mają talent. Wymagający scenariusz nie był dla nich zbyt wymagający. Trzej Królowie poszukujący wytrwale i z poświęceniem stajenki betlejemskiej wspaniale wprowadzili nas w istotę Świąt. Maryja i Józef przypomnieli, że trzeba z wiarą przyjmować to, co przynosi nam kolejny dzień. Nawet, jeśli jest to trudne do wykonania polecenie, jakim był dla nich niewątpliwie rozkaz Cesarza Augusta. Król Herod swoją postawą dał nam lekcję, żeby za bardzo nie zakręcić się na swojej własnej osobie, bo to się zawsze źle kończy. A Aniołowie przypomnieli, że są i chętnie służą pomocą w doprowadzeniu nas do Boga. Uczniowie obdarowani talentem muzycznym cudnie dopełniali poszczególne akty spektaklu śpiewem kolęd, też tych nieco mniej znanych, a jakże pięknych. No i wreszczcie dziewczynki z klas drugich wesołymi tańcami pokazały, że trzeba się radować w ten Święty Czas.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wspaniałym aktorom, solistkom i chórkowi oraz małym tancerkom. A była to spora grupka uczniów z klas II a i b, IV a,b,c, V a, b, c, VI a, VII b i VIII a.      Wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji również serdecznie dziękujemy.

W imieniu organizatorów s. Efraima

• V edycja konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową

• Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs jest bardzo wymagający, bo praca ma być przestrzenna. Nic dziwnego wiec, że zazwyczaj w "zbudowaniu" stajenki pomagają uczestnikom rodzice czy dziadkowie. To nawet jest pozytywne, bo przecież dzięki temu dzieciaki mogą spędzić czas z bliskimi, w dodatku bardzo twórczo. Natomiast przy ocenie konkursowej brana jest pod uwagę praca ucznia przy wykonaniu figurek, wystroju stajenki, czy aranżacji jej otoczenia. Każdego roku zaskakują nas nowe pomysły i oryginalność małych betlejemskich stajenek.

Laureaci tegorocznego konkursu to:

Z klas młodszych:

Kamila Bączkowska kl II b,

Wiktoria Fiedorowicz kl II b,

Wiktor Ignatowicz kl II b.

Z klas starszych:

Lena Łukaszkiewicz,

Klaudia Burdzy kl VI a,

Lena Wójcik,

Alicja Sroka kl IV d,

Agata Gradel kl IV d.

Gratulujemy i dziękujemy Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcamy do udziału już za rok.

W imieniu organizatorów, s. Efraima

• Zimowisko 2019

• Zapraszamy  wszystkich chętnych uczniów na zimowisko, organizowane w naszej szkole w terminie:

14.01.2019 - 25.01.2019

od 9.00 do 13.00

W  programie  m.in.:

- gry i zabawy edukacyjne i integracyjne,

- zajęcia kulinarne, manualne, plastyczne i umuzykalniające,

- zajęcia w pracowni komputerowej,

- zajęcia sportowo  - rekreacyjne na świeżym

powietrzu  i w hali sportowej,

- wycieczka na basen,

- zabawa  taneczna przy muzyce połączona z konkursami.

Zimowisko jest bezpłatne, wnosi się opłatę  jedynie za obiad ( za jeden tydzień  - 14,50 zł,  za dwa - 29 )

Opłatę  należy  uiścić  u  kierownika  świetlicy do  10 stycznia 2019 r.

Zapisy na zimowisko w świetlicy szkolnej

• Sportowa zabawa na lodzie Zawodników Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona.

• Kolejny raz Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona trenowało inaczej,  tym razem na lodowisku. Dobra zabawa, śmiech i wzajemne wsparcie  łączy zawodników. Młodzi sportowcy pokazali swój twardy charakter nie poddając się po kolejnych upadkach. Jazda na łyżwach dała nam tyle frajdy i śmiechu, że musimy to powtórzyć.