• Aktualności

     • Dzień Kundelka - 25 października 2019
      • Dzień Kundelka - 25 października 2019

      • W ramach Obchodów Dnia Kundelka uczniowie klas II wzięli udział
       w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz w międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad czworonożnymi milusińskimi połączonych z zabawami na czas.

       Laureatem konkursu plastycznego została:

       Julia Kościecha (II b)

       Wyróżnienia otrzymali:

       Hanna Hormańska (IIa)

       Zuzanna Codogni (IIa)

       Lilianna Mueller (II b)

       Michał Wolniewicz (IIb)

       Nadia Tofel (II c)

       W zaciętej rywalizacji międzyklasowej zaledwie 1 pkt. zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II B w składzie Magdalena Kaczmarek, Anna Dąbrowska, Maciej Dróżdż.

     • Mistrzostwa Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.
      • Mistrzostwa Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.

      •  W dniach od  11-17.10.2019r w Kudowie Zdroju w Hotelu Zdrojowym rozegrano eliminacje strefowe do finałów

       Mistrzostw Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.

       W Mistrzostwach Makroregionu DS+LB w grupie C-11 bardzo dobrze spisał się Paweł Musin uczeń SP-2 w Sulęcinie, wśród 20 zawodników zajął III miejsce 6,5 pkt.z 9 partii i został finalistą MP do lat 12/awansowało czterech pierwszych zawodników.

       Paweł Musin był również finalistą  Polski do lat 10.

       Życzymy Pawłowi sukcesów szachowych w Mistrzostwach Polski,

       Janusz Kuśnierz

     • Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.
      • Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

      • W dniach 29.08.-01.09.2019r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym ''Podpromie".

       Rodzeństwo Oliwia i Paweł Musin z Sulęcina reprezentowało woj.lubuskie w grupie C-12 i D-16 szachistów.

       W grupie C-12 Paweł Musin w szachach szybkich /tempo gry 15'+10"/- zdobył 6,5pkt.z 11partii i zajął 51 miejsce na 179 zawodników.W szachach błyskawicznych/tempo gry 3'+2"/ 11 rund,51 miejsce na 162 zawodników.                           

       Oliwia Musin w grupie D-16 w szachach szybkich zdobyła 4,5 pkt. i zajęła 43 miejsce na 52 zawodniczek, a szachach błyskawicznych zdobyła 6,5 pkt.i uplasowała się na 29 miejscu wśród 49 zawodniczek.

     • Wizyta policjanta w naszej szkole.
      • Wizyta policjanta w naszej szkole.

      • 17 września 2019 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Polskich Olimpijczyków odbyło się spotkanie z policjantem, którego głównym zadaniem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie prawidłowych i właściwych postaw wśród uczniów. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Pan  policjant rozmawiał z dziećmi   na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabawy w domu  i na podwórku podczas nieobecności osób dorosłych oraz przed organizowaniem zabaw w niedozwolonych miejscach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

     • V Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
      • V Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

      • W naszej szkole noc odbyła się z 4 na 5 października w godzinach 18.00 - 8.00 Uczestniczyli w niej uczniowie z klas VI. Dzieci wzięły udział w warsztatach decoupage tworząc zakładki do książek i okolicznościowe lampiony, następnie przy słodkim poczęstunku obejrzały prezentację dotyczącą książek elektronicznych oraz odpowiadały na zagadki literackie. Po godzinie 20 rozpoczęły się zabawy sportowe i rekreacyjne oraz turniej mini koszykówki. Na kolację – pizza :). Po niej wspólnie oglądano film "Ptyś i Bill". Uczestnicy Nocy Bibliotek zabrali do domu nagrody, własnoręcznie wykonane prace oraz miłe wspomnienia.

     • 14 października - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
      • 14 października - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

      • Dyrektor szkoły informuje, że dzień 14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy. Potrzebę zapewnienia opieki należy zgłosić do Kierownika świetlicy w terminie do piątku 11.10.2019 r. do godz.14.00. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie dowozów i dożywiania.

     • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.....”
      • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.....”

      •     W dniu  03 października 2019 r. o godz. 9.00 odbyła się Uroczystość Pasowania  na ucznia pierwszoklasistów  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków Sulęcinie. Ślubowanie składały trzy klasy pierwsze:
       I a z wychowawczynią Marią Konieczną, I b z wychowawczynią Patrycją Lencewicz oraz I c z wychowawczynią Anną Woroną.

          Do naszej szkoły przybyli wszyscy zaproszeni goście: Tomasz Kucharski - polski wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, Dariusz Ejchart - burmistrz Sulęcina wraz z zastępcą burmistrza Iwoną Walczak, Małorzata Jung  - dyrektor Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika, Ewa Janicka - dyrektor Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, Andrzej Żelechowski - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektor naszej szkoły Sławomir Słonik, wicedyrektorzy Danuta Szczepaniak i Monika Kołodnicka, przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Markowska, pedagog szkolny Wioleta Makowska oraz rodzice i dziadkowie.

          Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków, wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.  Specjalnie opracowana  na dzień ślubowania część artystyczna pozwoliła pierwszoklasistom zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. W czasie trwania uroczystości zostały im postawione nie lada wyzwania. Wszystkie zostały przez uczniów wykonane perfekcyjnie. Mali patrioci wykazali się dużą wiedzą na temat swojej ojczyzny, jej symboli, tradycji i krajobrazu. Doskonale opanowali zasady ruchu drogowego oraz znajomość znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Pokazali, jak ważną rolę pełni aktywny tryb życia, promując hasło „ Ruch to zdrowie”. Po części artystycznej nastąpił moment uroczystego ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze , przed pocztem sztandarowym nasi bohaterowie obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą szkołę, swym zachowaniem
       i nauką sprawiać radość rodzicom i  nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” - mówił pan dyrektor, dotykając specjalnym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

         Po uroczystym pasowaniu głos zabrał pan dyrektor, gość honorowy Tomasz Kucharski oraz inni goście. Wszyscy obdarowali dzieci okolicznościowymi prezentami: były plakaty o polskim olimpiźmie i sportowe plecaki, kredki  w kolorowych futerałach od Burmistrza i jego zastępcy oraz słodkości od dyrektorek przedszkoli. Rada Rodziców ufundowała zestawy sprzętu sportowego. Mistrz olimpijski osobiście odwiedził każdą z klas, aby wręczyć dzieciom autografy i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech, by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Na pewno na długo zapadnie on pierwszakom w pamięci.

                                                  Wychowawcy klas I : Maria Konieczna

        Patrycja Lencewicz

       Anna Worona