• Aktualności

     • "Prawdziwa legenda o smoku wawelskim"
      • "Prawdziwa legenda o smoku wawelskim"

      • 22 XI 2019r. w klasie II A odbyły się ciekawe zajęcia prowdzone przez p. Arlettę Plamowską. Pani Arletta zaprezentowała "Prawdziwą legendę o smoku wawelskim", posługując się teatrzykiem kamishibai. Dzieci z ciekawością wysłuchały tej niezwykłej historii, omówiły jej treść, a następnie, pod czujnym okiem prowadzącej, wykonały "zionące ogniem" smoki, wykorzystując różne materiały z recyklingu. Zabawa, połączona z nauką przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji, a wykonane przez nich prace stały się zachętą do wymyślania własnych bajek i organizowania teatrzyków dla swoich najbliższych. Wychowawca klasy K. Bachta wraz ze swymi uczniami już  czekają na możliwość ponownego wzięcia udziału w takich zajęciach. Pani Arletto, zapraszamy!

     • Powiatowy Turniej Szachowy - Lubuska Olimpiada Młodzieży
      • Powiatowy Turniej Szachowy - Lubuska Olimpiada Młodzieży

      • 21 XI 2019r.  reprezentacja szachistów z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Szachowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorem Turnieju był Urząd Miejski w Sulęcinie. Drużyna w składzie: Paweł Musin, Wiktor Ignatowicz, Robert Rosłanowski i Wiktoria Fiedorowicz zajęła III miejsce w kategorii klas I-VI ( Igrzyska Dzieci). Nasi zawodnicy oraz opiekun drużyny ( Katarzyna Bachta) usłyszeli od organizatorów i sędziego zawodów p. Janusza Kuśnierza wiele ciepłych słów na temat ich sposobu gry, stosowania ciekawych rozwiązań taktycznych i prezentowanej sportowej postawy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Czas wróżb i czarów w szkolnej świetlicy.
      • Czas wróżb i czarów w szkolnej świetlicy.

      • "Hokus-pokus, czary mary, aby wróżba się spełniła złóży dary" Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Taka wesoła, wspólna zabawa odbyła się 28.11.2019 w świetlicy w SP nr 2 w Sulęcinie. Świetlica zamieniła się w magiczną krainę, do której wkroczyła piękna wróżka. Od razu wiadomo było, że będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Tańce przy muzyce były dopełnieniem wesołej zabawy.

     • Szkolny Tydzień Profilaktyki "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”
      • Szkolny Tydzień Profilaktyki "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”

      • Szkolny Tydzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

       Szkolny Tydzień Profilaktyki zapisał się w tradycje naszej szkoły. W tym roku przebiegał pod hasłem "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”, czyli kolory i ich moc przekazu!

       Wszystkie działania podejmowane przez naszych uczniów w Tygodniu Profilaktyki były objęte symbolicznym przesłaniem koloru. Każdy dzień miał sobie przypisaną daną barwę, aby poprzez percepcję koloru zwrócić szczególną uwagę na współczesne problemy naszych dzieci i podjąć wszelkie działania im zapobiegające.

        

       W poniedziałek 07.10.2019 r. dominował kolor ZIELONY. Barwa ta jest symbolem nadziei
       i wolności, jednoczenie kojarzy się z naturą oraz życiem w harmonii z poczuciem bezpieczeństwa.

       Pojęcie bezpieczeństwa ze względu na swoje rodzaje jest pojmowane bardzo szeroko, w jego granicach mieści się umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nawet tych które zagrażają naszemu zdrowiu oraz życiu. Dlatego w tym dniu dla naszych uczniów przygotowaliśmy specjalne spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej w Sulęcinie oraz ratownikiem medycznym, którzy przybliżyli tematykę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

       Zadaniem aktywizującym i jednocześnie wprowadzającym uczniów we wszystkie cele i działania podejmowane w Tygodniu Profilaktyki było stworzenie tematycznych haseł za pomocą tzw. "burzy mózgów" do myśli przewodniej danego dnia, która brzmiała: "Żyję mądrze i zdrowo – nie hejtuję, nie ulegam przemocy i nałogom".

        

       Wtorek 08.10.2019 r.  BIEL i jego idea przewodnia: Jesteśmy czyści, nie siejemy nienawiści!

       Biel to kolor, który symbolizuje czystość. Nasi uczniowie starali się dawać wyraz swojemu łagodnemu usposobieniu i postępować właściwie, czyli życzliwie, serdecznie, koleżeńsko.

       We wtorkowy dzień klasy VI miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu edukacyjnym pt. "Nie hejtuję, lecz szanuję". Zagadnienie mowy nienawiści oraz jej konsekwencje przybliżyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Natomiast spektakl teatralny  zatytułowany "Strach ma wielkie oczy" znakomitej „Grupy T” z Torunia przybliżył nam tematykę przeciwdziałania agresji w szkole, a zwłaszcza poruszył materiał problemowy przemocy
       i prześladowaniu w szkole. Cenne dla uczniów okazały się warsztaty pt.„ Zagrożenia komputerowe” ze specjalistami psychologami i pedagogami z PPP w Sulęcinie.

        

       Środa 09.10.2019 r., której znakiem rozpoznawczym był kwiat niezapominajka, roślina
       o  wyjątkowej NIEBIESKIEJ barwie.

       Niezapominajką dziś byliśmy! Niebieski kwiat ma przypomnieć Wam o bezpieczeństwie w szkole
       i sieci!

       W danym dniu w naszym programie podjęliśmy zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, czyli działania o profilaktyce sięgania po substancje psychoaktywne oraz poruszyliśmy tematy uzależnienia od telefonu i bezpieczeństwie w sieci. W ich realizacji pomogli nam również specjaliści PPP w Sulęcinie. Ponadto nasi uczniowie znakomicie bawili się na dyskotece szkolnej.

        

       Czwartek 10.10.2019 r. dzień koloru ŻÓŁTEGO , w którym, każdy z Nas mógł być małym promykiem słońca! Bo radość jest w nas!

       Słońce jest symbolem radości, z kolei uśmiech jest jej przejawem, a recepta na zdrowe życie to śmiech! W Naszej szkole bieżącego dnia działo się ... Otóż mogliśmy się dowiedzieć, jak zdrowo się odżywiać i stać się człowiekiem pełnym energii oraz radości, a wszystko to dzięki spotkaniu edukacyjnemu z profesjonalistą w dziedzinie dietetyki. Ponadto zdobyliśmy cenne informacje
       o metodach zapobiegania stresu szkolnego- warsztaty poprowadzili specjaliści PPP. To nie wszystko! Nasi wspaniali uczniowie wykonali KODEKSY GRZECZNOŚCI - MĄDRE RADY. Stworzyli zestawy reguł savoir vivre w sposób zupełnie niekonwencjonalny za pomocą myślografii, obrazków, z humorem lub w formie rymowanego wiersza.

        

       Piatek 11.10.2019 r. ostatni dzień naszego szkolnego przedsięwzięcia w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki pod hasłem „Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów” miał przypisany sobie kolor CZERWONY. Czerwień w międzynarodowej kulturze oznacza STOP i jest jednym
       z najważniejszych znaków w prawie drogowym. Nasi uczniowie ubrani w czerwień dali obraz swojego sprzeciwu w kontekście do coraz częstszego zjawiska jakim jest hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie drugiego człowieka w sieci. Celem naszych cyklicznych działań "Bezpieczni w sieci” było uświadomienie naszych uczniów o problematyce hejtowania oraz przybliżenie sposobów reagowania na dane zjawisko.

        

       W ramach podsumowania Szkolnego Tygodnia Profilaktyki odbył się dla naszych uczniów festyn. Poprzez wspólne wyjście do Szkółki Leśnej zaktywizowaliśmy uczniów do sprawności fizycznej, a świeże leśne powietrze i piękna przyroda sprawiły, iż nasi uczniowie bawili się świetnie... dopisywał również apetyt.

       Ponadto warto podkreślić, iż festyn odbył się pod patronatem największej Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Wychowawczej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

       To nie wszystko!
       W naszej szkole mamy Klasowych Mistrzów Grzeczności. Dyrekcja szkoły uhonorowała zwycięzców wyróżniających się kulturalnym zachowaniem, empatią i pozytywnymi kontaktami rówieśniczymi. Składamy serdeczne gratulacje.

       Oto Klasowi Mistrzowie Grzeczności:
       IV A Jan Lewandowski
       IV B Filip Kliszewski
       V A Marlena Milke
       V B Lena Piechowiak
       V C Julia Świtała
       V D Krzysztof Figiel
       V E Wojciech Płonka
       VI A Kacper Szpak
       VI B Zuzanna Wit
       VI C Jakub Staśko
       VI D Amelia Kędzior
       VII A Aleksandra Cieplak
       VII B Aleksandra Żmudzińska
       VIII A Natalia Owczarek
       VIII B Agnieszka Nowak
       VIII C Konrad Sokół

       W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za współpracę i finansowe wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie. Za pomoc dziękujemy również Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji,  Nadleśnictwu Sulęcin  i  Pani Dietetyk Magdalenie Cieślak.

     • Międzynarodowy dzień kropki.
      • Międzynarodowy dzień kropki.

      • Była sobie kropka mała,

       Która dzieci ośmielała.

       Gdy ją dzieci rysowały

       To talenty odkrywały.

       Uśmiech miały na swej twarzy.

       U nas też to się wydarzy!

        

       W środę przybywajcie

       Kropki z sobą zabierajcie!

        

       Groszki, kropki, małe, duże

       Miej na spodniach lub kapturze,

       Na sukience lub na swetrach

       Na apaszkach albo getrach,

       Bo będziemy się bawili

       I Dzień Kropki obchodzili!

        

       W środę - 18  września - wszystko kręciło się wokół KROPEK!

       To była nasza pierwsza edycja udziału w MIĘDZYNARODOWYM DNIU KROPKI! Zakropkowana Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie! Było twórczo i kreatywnie! Spójrzcie tylko na fotorelację!

       W naszym programie w dniu, w którym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie poznali genezę tego święta, czyli historię głównej bohaterki - Vashti książki Peter'a Reynolds' pt."The Dot". Dziewczynka zmagała się z brakiem odwagi i wiary w siebie. Na lekcji plastyki uznała, że nie posiada żadnego talentu, wówczas nauczycielka poprosiła uczennice o postawienie chociażby znaku. Vashti postawiła kropkę w sposób zupełnie niestaranny. Nauczycielka uznała pracę dziewczynki za wyjątkową, oprawiła ją w złotą ramkę i powiesiła w gabinecie nad biurkiem. Vashti wówczas poczuła się doceniona i uznała, że ma talent, jakim jest malowanie kropek.

       Obchodząc Międzynarodowy Dzień Kropki pragnęliśmy przekazać naszym uczniom, iż każdy jakiś talent ma, aby zdobyli odwagę wierzenia we własne możliwości i odkrywali swoje talenty.

       W tym dniu przede wszystkim liczyła się zabawa! Uczniowie brali aktywny udział  w różnego rodzaju grach i zadaniach poświęconym kropkom. Mogli: rysować i malować kropki, rozwiązywać zadania matematyczne i polonistyczne, w sposób artystyczny ująć kropkę, a także podzielić się swoim talentem na "drzewie talentów". Udało się nam również wykonać zdjęcie pt. "ŻYWA KROPKA".

        

       Oprac. Emilia Grubska

     • Turniej szachowy o mistrzostwo SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków
      • Turniej szachowy o mistrzostwo SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

      • W dniu 14 listopada rozegrano turniej szachowy o mistrzostwo SP-2 Sulęcin. Grano 10 rund,czas 2x10 minut na partię.

       Oto rezultaty po emocjonalnych pojedynkach na szachownicach.

       1.Musin Paweł Va 10 punktów/max/

       2.Rosłamowski Robert IIa 8 pkt.

       3.Ciećwierz Krzysztof VIIb 7,5 pkt.

       4.Ignatowicz Wiktor IIIb 7 pkt.

       5.Ciećwierz Jan Vb 6 pkt. 

       6.Fiedorowicz W.iktoria IIIb 5 pkt.

       7.Stopka Tymeteusz IIa 5 pkt.

       8.Laszczak Jakub Vb 3,5 pkt.

       9.Gaik Lucja IIa 3 pkt.

       10.Codogni Zuzanna IIa 2 pkt.

       11.Kościecha Konrad Vb 2 pkt.

       12.Hajducki Antoni IIa /-/

       Skład drużyny na mistrzostwa powiatowe :

       1.Musin Paweł  I szachownica

       2.Rosłamowski Robert  II szachownica

       3.Ignatowicz Wiktor   III szachownica

       4.Fiedorowicz Wiktoria IV  szachownica

       Pozdrawiam

       Janusz Kuśnierz

     • OGŁOSZENIE KONKURSU NA STANOWISKU REFERENT ADMINISTRACYJNO - KSIĘGOWY
      • OGŁOSZENIE KONKURSU NA STANOWISKU REFERENT ADMINISTRACYJNO - KSIĘGOWY

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  ogłasza konkurs na stanowisko referenta administracyjno – księgowego

       I. Wymagania w stosunku do kandydatów:

       a. Wymagania niezbędne:

       a)  obywatelstwo polskie,
       b)  ukończony 18 rok życia i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych
           oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
       c) nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane
           z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
       d) nieposzlakowana opinia

       e) wykształcenie wyższe,

       f) staż pracy -  5 lat w tym minimum pół roku na stanowisku administracyjnym
           jednostki budżetowej
       g) znajomość przepisów z zakresu ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości,
           przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych i prawa pracy w jednostkach
           budżetowych

       h)  znajomość obowiązujących przepisów prawnych regulujących przepisy finansowe,
             płacowe i kadrowe w jednostkach budżetowych,

       i) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku,

       j)  podstawowa znajomość obsługi programów komputerowych stosowanych w księgowości
            i administracji (moduł księgowy, płacowy i kadrowy),

        

       b. Wymagania dodatkowe:

       a)  umiejętność obsługi programów w zakresie Ms Office(WORD, EXCEL)
       b)  znajomość programów komputerowych  finansowo-księgowych PŁATNIK,
            SJO BESTIA i PFRON ON LINE

       c)  doświadczenie zawodowe  na podobnym stanowisku,

       d)  umiejętność rozliczania projektów unijnych

       e)   umiejętność obsługi bankowości elektronicznej
       f)  dokładność, rzetelność, dobra organizacji pracy,
       g)  terminowość, punktualność, operatywność, odpowiedzialność i komunikatywność.

       i)   umiejętność prowadzenia kasy szkoły

       II. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

       1)   dokonywanie wstępnej weryfikacji dokumentów księgowych, sprawdzanie
              pod względem formalnym i rachunkowym,

       2)   wystawianie dokumentów finansowo-księgowych (faktury sprzedaży,
              noty  i inne dowody księgowe),

       3)   obsługa bankowego systemu PekaoBiznes 24 - przekaz elektroniczny
              i przestrzeganie terminowego regulowania zobowiązań,

       4)   prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania i rozliczanie osób,
              które druki pobrały,

       5)   opisywanie i opieczętowywanie faktur, rachunków, innych dowodów  księgowych,

       6)   kompletowanie, dekretowanie dokumentów księgowych zgodnie z przyjętymi
             zasadami rachunkowości /faktury, rachunku, wyciągi bankowe, potwierdzenia
              przelewów, wpłat, raportów kasowych itp./,

       7)   rozliczanie inwentaryzacji,

       8)   prowadzenie rozrachunków z kontrahentami

       9)   prowadzenie rejestru  faktur zakupu,

       10)   prowadzenie  kasy szkoły i PKZP,

       11)  przygotowywanie i bieżące wprowadzanie danych we wszystkich modułach
             Systemu Informacji Oświatowej

       12) obsługa programu informatycznego” PŁATNIK” i PEFRON

       13)  rozliczanie delegacji służbowych

       14) rozliczanie projektów

       15) obsługa finansowa funduszu socjalnego

       16)  bieżące zapoznawanie się ze zmianą przepisów  dot. wykonywania
             powierzonego obowiązku służbowego,

       17) coroczne archiwizowanie dokumentów i przekazywanie ich do składnicy,

       18) wykonywanie innych czynności służbowych wynikających z przepisów 
             i zleconych przez Dyrektora szkoły i Głównego księgowego.

        

       III. Warunki zatrudnienia na stanowisku:

       a) wymiar etatu: pełny,
       b) norma tygodniowa czasu pracy wynosi 40 godz.,

       c) praca przy monitorze ekranowym

       d) umowa na czas nieokreślony
       e)  miejsce pracy: SP 2 Sulęcin.

       V. Wymagane dokumenty:

       1.  List motywacyjny,
       2.  Życiorys zawodowy – curriculum vitae,

       3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
       4.  Dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe wymienione
           w pkt. 1 lit. e i f,

       5.  Oświadczenie  obejmujące pkt. 1 lit. a - d, wraz z klauzulą RODO, stanowiące załącznik
            do ogłoszenia,

       6.  Aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na zatrudnienie, wystawione przez
            lekarza medycyny pracy,
       7.  Oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko
             mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji
            państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów
            lub za przestępstwo skarbowe,
        

        

       VI. Termin, sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

       a. Termin:

       Termin składania dokumentów do 2019-11-29 godz. 14:00:00.

       W przypadku przesłania dokumentów pocztą, decyduje data doręczenia przesyłki do sekretariatu.

       b. Sposób:

       Wszystkie składane dokumenty muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem kandydata.

       Wymagane dokumenty i oświadczenia należy składać w zamkniętej kopercie ( z podanym adresem do korespondencji, numerem telefonu kontaktowego) opatrzonej imieniem i nazwiskiem kandydata oraz dopiskiem:
       „ Konkurs  na stanowisko referenta administracyjno -  księgowego w  Szkole Podstawowej
       nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

       c. Miejsce:

       Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub za pośrednictwem innych osób w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, os. Kopernika 7,  69-200 Sulęcin. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu przesyłki do sekretariatu Szkoły.

       VII. Informacje dodatkowe:

       1. Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie, w inny sposób niż określony
           w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane.
       2. Otwarcie ofert nastąpi dnia 29.11.2019 r. o godz. 14.30.
       3. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego
          etapu naboru, o terminie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną powiadomieni telefonicznie.
       4. Kandydaci, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowani.
       5. Dokumenty wybranego kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie naboru zostaną
           dołączone do akt osobowych.
       6. Informacja o rozstrzygnięciu naboru będzie podana do publicznej wiadomości na stronie
           internetowej www.sp2sulecin.edupage.org, na tablicy informacyjnej szkoły i Biuletynie
           Informacji Publicznej   http://bip.wrota.lubuskie.pl/sp2_sulecin/.
       7. Dokumenty aplikacyjne pozostałych osób mogą być odebrane osobiście przez
           zainteresowanych w terminie 2 tygodni od ogłoszenia wyników naboru. Nieodebrane
           dokumenty zostaną zniszczone komisyjnie.

       8. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez dyrektora SP nr 2 w Sulęcinie.
       9. Dodatkowych informacji udziela sekretarz szkoły oraz główna księgowa  pod nr telefonu
           95-755-23-09.

        

        

       Sulęcin, dnia 18 listopada 2019r                                                       Dyrektor szkoły

                                                                                                                  Sławomir Słonik