• Myślę pozytywnie

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie znalazła się w wyjątkowym gronie placówek, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w ramach projektu "Myślę pozytywnie". Jego celem jest upowszechnianie wiedzy, przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Projekt realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się blisko 350 szkół z całej Polski. Do dalszego etapu  zostało zakwalifikowanych 135 jednostek. Szkoła została wybrana na podstawie realizacji  wstępnych zadań certyfikacyjnych, które w październiku 2019r. wykonali nauczyciele wraz z uczniami. Dużą niespodzianką było również otrzymanie przez naszą placówkę wyróżnienia, a tym samym certyfikatu "Szkoła Myślenia Pozytywnego - Pierwsze Kroki". Warto dodać, że wyróżnienie otrzymało tylko 50 szkół.

Udział w programie wiąże się z realizowaniem określonych zadań promujących pozytywne myślenie. W trakcie przyświecać będzie hasło:  Lepiej się czujesz, lepiej się uczysz. Jest ono bardzo ważne, gdyż widoczny jest u uczniów problem braku poczucia własnej wartości, pewności siebie, samoakceptacji czy nieumiejętność radzenia sobie w relacjach międzyludzkich. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na edukację, dlatego ważne dla nas jest podjęcie działań profilaktycznych skupiających uwagę wokół zdrowia psychicznego.

Zadania certyfikacyjne będą realizowane do grudnia 2020r. Liczymy na spójne działanie dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.

• Bal karnawałowy w naszej szkole.

• Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Animatorki urozmaiciły zabawę ciekawymi konkursami. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!