• Aktualności

     • Karnawał już za nami.
      • Karnawał już za nami.

      • Ostatnie dni karnawału, uczniowie naszej szkoły,  pożegnali  tanecznym krokiem. 20 lutego  członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali  dyskotekę karnawałową dla klas IV – VIII,  na której wszyscy świetnie bawili się  w rytm najnowszych przebojów. Podczas dyskoteki odbyła się również loteria fantowa (wszystkie losy pełne), w której każdy mógł wygrać  miłą nagrodę. Od czwartku do ostatniego dnia karnawału (wtorek),  szkolne czirliderki  prowadziły „roztańczone przerwy”, na których nie tylko można było się nauczyć tańczyć, ale również spalić trochę zbędnych kalorii z „tłustego czwartku”.

     • Walentynki
      • Walentynki

      • „Walentynki”  to czas miłości i miłych niespodzianek. W dniach 10 – 13 lutego w holu naszej szkoły, członkowie Samorządu Uczniowskiego, wystawili specjalnie przygotowaną skrzynkę pocztową, do której każdy uczeń mógł wrzucić swoją „walentynkę” dla wybranej osoby. Przez 4 dni uzbierała się naprawdę wielka góra listów, które 14 lutego roznoszone były przez walentynkowych listonoszy. Z okazji tego miłego dnia zakochanych, członkowie Samorządu Uczniowskiego, pamiętali także o pracownikach  naszej szkoły, których obdarowali lukrowanymi serduszkami. Nasze czirliderki , tego dnia również zrobiły miłą niespodziankę i na przerwach, zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnych tańców w rytm miłosnych piosenek.

                                                                                                                                         M. Stempińska

     • Karnawał w szkolnej świetlicy.
      • Karnawał w szkolnej świetlicy.

      • "W karnawale wszyscy urządzają bale. to tradycja bardzo stara - strojów pięknych co niemiara! Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali"

       Zgodnie z tradycją. W karnawale wielkie bale, tak więc i w naszej świetlicy odbył się bal przebierańców.

       Wszyscy chętni uczninowie, uczęszczający do świetlicy wzięli udział w zabawie. Nie zabrakło wspólnych tańców zabaw, oraz konkursów przeplatanych słodkim poczęstunkiem. Mini bal wszystkim się podobał i dostarczył wiele radości. w radosnym nastroju pożegnaliśmy karnawał...

     • Walentynki w szkolnej świetlicy!
      • Walentynki w szkolnej świetlicy!

      • Walentynki! Ach Walentynki!

       To najgorętszy jest w roku dzień!

       Choć jest zima, to jak kominki,

       w krąg żarzą się tysiące serc!

       Walentynki! Ach Walentynki!

       Nie trzeba tego zbyt serio brać,

       ale fajnie jest w upominku serduszko dawać albo brać!

       Nasi wychowankowie ze świetlicy nie zapomnieli o kolegach i koleżankach, na których zawsze mogą liczyć i z którymi zawsze dobrze się bawią. Tego dnia nasi uczniowie mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Sami zobaczcie, jak u nas fajnie było…

       Życzymy szczęśliwych Walentynek!

     • Kolejne ferie bez śniegu, ale możliwe…
      • Kolejne ferie bez śniegu, ale możliwe…

      • Długo oczekiwane ferie w naszej szkole rozpoczęły się 27 stycznia, od spotkania organizacyjnego w świetlicy szkolnej, gdzie 66 uczestników zimowiska zostało podzielonych na cztery grupy w zależności od wieku i zainteresowań.

       Opiekunami byli: pani Katarzyna Makowska, Julia Wesołek, Wioletta Mrok, Edward Zwierzchowski i Stanisław Łuksa, a kierownikiem zimowiska była pani Marina Wróżbit.

       Celem zimowiska było zapewnienie opieki oraz pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom, poprzez aktywne i ciekawe formy zajęć oraz rozwijanie własnych zainteresowań.  Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 900 – 1300. Potem  uczniowie spożywali obiad przygotowany przez nasze panie kucharki.  W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy zimowiska zostali zapoznani z regulaminem, a także z atrakcjami, które czekały na dzieci w trakcie trwania zimowiska.

       W pierwszym dniu mieliśmy przyjemność gościć u nas panią policjantkę, która omówiła zagadnienia związane  z bezpieczeństwem nie tylko w czasie ferii, ale w różnych sytuacjach.  Kolejny dzień sprawił wiele radości naszym najmłodszym uczestnikom, gdyż wszyscy uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Smocza Legenda”, który odbył się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. W środę gościliśmy przedstawicielkę lasów państwowych, która przygotowała i prowadziła zajęcia w formie warsztatów. Urozmaiceniem były zagadki, rebusy i krzyżówki związane z lasem. Pani z nadleśnictwa przypomniała dzieciom o właściwym zachowaniu się w lesie i szacunku dla przyrody.  Kolejny dzień uczniowie spędzili  w gorzowskim basenie „Słowianka”, korzystając ze wszelkich atrakcji obiektu.  Piątek natomiast był dniem rozwijania własnych zainteresowań i umiejętności manualnych, a mianowicie w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się warsztaty, na których każde dziecko mogło spróbować swoich sił wykonując igielnik oraz zakładkę do książki. Po  zajęciach pani bibliotekarka czytała dzieciom bajki i baśnie.

       Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wyjazdu do garnizonu w Wędrzynie. Sprzęt bojowy, militaria, wystrój pomieszczeń jednostki wojskowej wywarły ogromne wrażenie nie tylko na chłopakach.  Dziewczęta również były pod wielkim wrażeniem zwłaszcza, że można było pod czujnym okiem zawodowych żołnierzy obejrzeć sprzęt wojskowy, wnętrza wozów bojowych, spróbować sił na strzelnicy. Zwieńczeniem pobytu w jednostce wojskowej był pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy.

        Wtorek był dniem, w którym każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Młodsi uczniowie, a zwłaszcza dziewczęta czas spędzały biorąc udział w zajęciach manualnych (szycie „ Przytulanek”) i kulinarnych (przygotowanie sałatek, kanapek oraz owocowych szaszłyków). Chłopcy w tym czasie aktywnie spędzali czas w sali gimnastycznej na turniejach i rozgrywkach sportowych. Środa była kolejnym dniem wyjazdu na „Słowiankę”. W kolejnym dniu nasi uczestnicy odwiedzili Gospodarstwo Pszczelarskie pana Dutkowiaka, gdzie mogli obejrzeć ule, sprzęty, dzięki którym pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Dzieci dowiedziały się również, jaką pożyteczną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły. W tym dniu również odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie, na którym poruszone zostały tematy związane z promocją zdrowia, prowadzeniem higienicznego, zdrowego i aktywnego trybu życia i odżywiania się. W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę, panie z Sanepidu podały kilka „przepisów”, aby nie dać się wirusom i zarazkom. Ostatni dzień zimowiska, czyli 7 lutego, w którym każdy uczestnik otrzymał upominek oraz słodycze,  to zabawa karnawałowa i pożegnalne ognisko z kiełbaskami na patyku.

       Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane. Uczestnicy przyjemnie i pożytecznie spędzili czas wolny, mieli zapewnioną fachową opiekę. Podczas zajęć mogli wykorzystać swoje umiejętności, siłę, zwinność i energię na wykonywanie zadań, mieli okazję do świetnej zabawy, która dostarczała wiele radości i relaksu. Rozwijali indywidualne zainteresowania poprzez udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i rozmowach, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowanie. Bogaty, urozmaicony program był bodźcem do spontanicznej i relaksującej zabawy, gdzie każdy mógł się odnaleźć,  wykazać się swoimi zdolnościami i umiejętnościami oraz nawiązać przyjaźnie.

       Szczególnie wiele radości sprawiły dzieciom wycieczki i wyjazdy na basen, które odbyły się dzięki finansowemu wsparciu pana Burmistrza Dariusza Ejcharta oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie.

        

                                                      Kierownik zimowiska

       Marina Wróżbit