• Ferie zimowe 2021 uważamy za zakończone i udane!

•    W dniach 4-15 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbyło się zimowisko, w którym uczestniczyło 39 uczniów klas 1-4. Różnorodne wiekowo zajęcia odbywały się w godzinach 9.00-13.00. Myślą przewodnią zimowiska była aktywność fizyczna. Opiekunowie grup każdego dnia organizowali dzieciom: sportowe atrakcje, zabawy na śniegu, kreatywne zajęcia, twórcze warsztaty, gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia kulinarne. Po intensywnym dniu na dzieci czekał pyszny i treściwy obiad.

Pierwszego dnia, na spotkaniu organizacyjnym, dzieci zostały podzielone na trzy grupy, zapoznane z planem zimowiska oraz obowiązującym regulaminem bezpieczeństwa. W ramach zajęć edukacyjnych naszą szkołę odwiedził aspirant sztabowy Andrzej Barciński, aby przekazać dzieciom najważniejsze informacje dotyczące ich bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności. W tym roku mogliśmy wykorzystać zimową aurę za oknem i upragniony śnieg: lepiliśmy bałwana, urządzaliśmy bitwę na śnieżki i zjeżdżaliśmy na „jabłuszkach”, a na zakończenie ferii wzięliśmy udział w ognisku. Padający z nieba puch tylko dodawał uroku i współtworzył wspaniałą atmosferę.

Sporą popularnością wśród wszystkich grup cieszyły się zajęcia kulinarne – dzieci przygotowały zdrowe sałatki owocowe, chrupiące gofry, smaczne ciasto i kolorowe kanapki. Ponadto szczególnie upodobały sobie zajęcia kreatywne, na których zajmowały się między innymi: tworzeniem maskotek, szyciem poduszek z resztek materiałów, robieniem karmników dla ptaków, tworzeniem figurek z masy solnej, robieniem masek karnawałowych oraz odkrywaniem nowych technik plastycznych.

Wszyscy aktywnie, przyjemnie i twórczo spędzili czas wolny – ferie zimowe 2021 uważamy za zakończone i udane! Zimowisko było możliwe dzięki wsparciu finansowemu pana burmistrza Dariusza Ejcharta.