• Aktualności

     • Przeznacz 1% podatku na edukację!
      • Przeznacz 1% podatku na edukację!

      • Szanowni Rodzice!
        

           Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie wspólnie z Radą Rodziców od kilku lat prowadzi kampanię, której celem jest pozyskanie funduszy z przeznaczeniem na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. 
           W 2007 r. nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Rosa, która jest organizacją pożytku publicznego, realizującą program dotacyjny TWOJA SZKOŁA. Ma on na celu  podnoszenie jakości nauczania poprzez zbieranie funduszy na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych nowoczesnych pomocy dydaktycznych.      

       Każda placówka oświatowa biorąca udział w programie posiada indywidualny identyfikator, dla naszej szkoły został ustanowiony następujący numer:

       128 214


           Wpisując powyższy numer w zeznaniu podatkowym każda osoba prawna lub fizyczna może przekazać naszej szkole swój 1% należnego podatku dochodowego. W ten sposób pieniądze trafią na konto naszej szkoły, utworzone w Fundacji Rosa. 

           Dzięki tym, którzy dotychczas wsparli nas i przekazali swój 1%,  zakupiliśmy tablice interaktywne, które stały się częścią nowoczesnego wyposażenia pracowni do nauki  matematyki, przyrody, geografii, biologii, historii. Tablice i ich oprogramowanie pozwalają uatrakcyjnić proces nauczania. Zależy nam na doposażeniu w ten nowoczesny sprzęt  pozostałych pracowni m.in. pracowni do nauki języka polskiego, języków obcych oraz edukacji wczesnoszkolnej.

           Nowoczesna szkoła z nowoczesnym zapleczem dydaktycznym to nasz cel. Wierzymy, że z Państwa pomocą uda się nam go zrealizować. Zwracam się więc z prośbą o przekazanie 1%  należnego podatku dochodowego za rok 2020 na rzecz naszej szkoły. Jednocześnie składam serdeczne podziękowania wszystkim dotychczasowym darczyńcom za przekazane fundusze.

                                                                                                                      Z poważaniem 

                                                                                                    Dyrektor szkoły

       Sławomir Słonik

        

        

       UWAGA! 
       Aby przekazać 1% podatku dochodowego naszej szkole należy w formularzu rocznego rozliczenia podatku PIT wpisać, że przekazujesz Twój 1% Fundacji Rosa, podając jej numer KRS : 0000207472 i w rubryce „Informacje uzupełniające” wpisać TWOJA SZKOŁA – oraz numer identyfikacyjny naszej szkoły: 128 214 

        

       Więcej informacji na stronie: www.fundacjarosa.pl  

       Pod wskazanym adresem znajdziecie Państwo link do rozliczenia podatku online

        

     • Bal Karnawałowy
      • Bal Karnawałowy

      • W karnawale, w karnawale
       Dookoła wielkie bale,
       Gdy orkiestra pięknie gra,
       Dobry humor każdy ma!”

       autor: Zbigniew Dmitroca

           Za nami bal karnawałowy, w którym udział wzięli wszyscy wychowankowie świetlicy szkolnej. Podzieleni na trzy grupy, bawiliśmy się całe środowe popołudnie. Uczniowie klas pierwszych postawili na ulubione taneczne zabawy i konkursy, podczas których nie brakowało emocji. Wśród najmłodszej szkolnej społeczności największą popularnością cieszyły się stroje. Był zatem policjant, kolorowa dżdżownica, nietoperz, koń, aniołek i wiele, wiele innych – jak na prawdziwy bal przebierańców przystało.

          Klasy drugie i trzecie postawiły na kolorowe maski karnawałowe i ulubione zabawy we wspólnym gronie – znane wszystkim krzesełka, konkursy taneczne, konkurencje z balonami, gry słowne i zręcznościowe czy zabawy w „papierową mumię”.

          Dziękujemy wszystkim dzieciom za świetną zabawę i do zobaczenia na kolejnym, przyszłorocznym karnawale!

     • Góra Grosza
      • Góra Grosza

      •     Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w akcję „Góra Grosza”.Choć forma zbiórki będzie inna, Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że zaangażujemy się wspólnie. Jednoczymy się, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami.

            Rekomendacje dla Góry Grosza w przypadku zdalnej nauki w szkołach:

       1. Samorząd Uczniowski we współpracy z Opiekunem Samorządu oraz z Dyrekcją Szkoły tworzy Komisję „Góry Grosza”, w skład której wchodzi nauczyciel i nie więcej niż pięciu uczniów.
       2. Uczniowie i uczennice zbierają monety u siebie w domu. Zebrane monety powinny być policzone i spakowane w osobne woreczki.
       3. Klasy 1-3 raz w miesiącu przynoszą zebrane monety do szkoły.
       4. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie klas 4-8 przynoszą grosze (już wcześniej policzone) i kierują się instrukcją pakowania.
       5. Komisja Góry Grosza komisyjnie zlicza zebrane monety.

           Pokażmy, że mimo pandemii pomagamy i wspólnie zbieramy grosze dla dzieciaków. Akcja trwa do 31 maja 2021 roku.

        

       Katarzyna Nowak

       opiekun Samorządu Uczniowskiego

     • Nabór do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2
      • Nabór do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2

      • Szanowni Rodzice dzieci urodzonych w 2015 r.

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie informuje, że trwa się nabór do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sulęcinie na rok szkolny 2021/2022.

       Nabór dotyczy dzieci 6-letnich, które w roku szkolnym 2021/2022 będą podlegać obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu.

       Wypełnione WNIOSKI, dostępne na stronie internetowej szkoły www.spsulecin.pl,  podpisane przez oboje rodziców lub prawnych opiekunów (wyjątek stanowi sytuacja prawna, gdy tylko jeden z rodziców posiada prawa rodzicielskie) należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie od 01.02 - 15.03.2021 r. do godz. 15.00  

       Zajęcia w oddziale są realizowane od godz. 8.00 – 13.00, a dzieci w nim przebywające mają możliwość korzystania z dożywiania w szkolnej stołówce.

       Dyrektor SP2

       Sławomir Słonik