Samorząd Uczniowski
W roku szkolnym 2020/2021 w Samorządzie Uczniowskim działa 15 uczniów naszej szkoły, reprezentantów klas szóstych, siódmych i ósmych.
Nasza działalność opiera się na kultywowaniu tradycji szkolnych i kulturowych. Dbamy o współpracę z nauczycielami, środowiskiem lokalnym, a także uczniami wszystkich klas. Samorząd Uczniowski powstał, aby reprezentować wszystkich uczniów, aby cenić i szanować zasady demokracji, angażować się w działalność na rzecz społeczności uczniowskiej, kształtować umiejętność pracy w zespole, a także dbać o dobre imię i honor szkoły, zachowując i wzbogacając jej tradycje.
- 28.09.2020
Demokratyzacja życia w szkole
Demokratyzacja życia w szkole – wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.
Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego, które ze względu na wiosenny wybuch pandemii koronawirusa odbyły się w późniejszym terminie, we wrześniu 2020 r. W tym roku szkolnym kandydaci mieli nie lada wyzwanie – warunkiem udziału w kampanii wyborczej było przedstawienie plakatów wyborczych oraz autoprezentacja w radiowęźle szkolnym.
Udział w kampanii wzięło 15 kandydatów, uczniów klas VI, VII i VIII. W ostatnim tygodniu września odbyło się głosowanie w klasach, podczas godzin wychowawczych. Uczniowie mogli oddać tylko jeden głos na jednego kandydata. Oddano łącznie 201 głosów – 199 ważnych i 2 nieważne.
Wszystkim kandydatom gratulujemy świetnych kampanii wyborczych, pomysłowych plakatów i odważnych pomysłów. Miło nam poinformować, że wszyscy kandydujący zostali przyjęci w szeregi SU. Spotkanie, podczas którego wyłoniona będzie RADA SU, odbędzie się w wyznaczonym terminie. Jeszcze raz gratulacjemy i do zobaczenia!
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego
p. Amborska
p. Nowak
- 30.10.2020
Góra Grosza
Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w akcję „Góra Grosza”.
Choć forma zbiórki będzie inna, Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że zaangażujemy się wspólnie. Jednoczymy się, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami.Rekomendacje dla Góry Grosza w przypadku zdalnej nauki w szkołach:
1. Samorząd Uczniowski we współpracy z Opiekunem Samorządu oraz z Dyrekcją Szkoły tworzy Komisję „Góry Grosza”, w skład której wchodzi nauczyciel i nie więcej niż pięciu uczniów.
2. Uczniowie i uczennice zbierają monety u siebie w domu. Zebrane monety powinny być policzone i spakowane w osobne woreczki.
3. Klasy 1-3 raz w miesiącu przynoszą zebrane monety do szkoły.
4. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie klas 4-8 przynoszą grosze (już wcześniej policzone) i kierują się instrukcją pakowania.
5. Komisja Góry Grosza komisyjnie zlicza zebrane monety.
Pokażmy, że mimo pandemii pomagamy i wspólnie zbieramy grosze dla dzieciaków. Akcja trwa do 31 maja 2021 roku.
Katarzyna Nowak – opiekun Samorządu Uczniowskiego
- 24.11.2020
Razem znaczy więcej
Razem znaczy więcej - tak członkowie SU wspierają koleżanki i kolegów w trudnym dla wszystkich czasie zdalnej nauki.
Zdalne nauczanie, rozłąka z przyjaciółmi, tęsknota za nauczycielami… Nowa sytuacja, w której wszyscy się znajdujemy, z pewnością nie jest łatwa dla nikogo.
Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla uczniów naszej szkoły, kierując w ich stronę słowa wsparcia. Własnoręcznie zrobione plakaty, pozytywne hasła i szerokie uśmiechy – właśnie tego wszyscy potrzebujemy!
Odsyłamy do lektury haseł stworzonych przez SU – wyrażają one więcej niż tysiąc słów.
Kliknij aby przejść do GALERII
- 14.02.2021
Walentynkowa poczta.
Walentynkowa poczta na stałe wpisała się w tradycje naszej szkoły. W roku szkolnym 2020/2021 pandemia koronawirusa i związane z nią zdalne nauczanie, pokrzyżowały nam plany, co nie znaczy jednak, że musieliśmy rezygnować z walentynkowej zabawy. Wystarczyło ją nieco zmodyfikować 😊
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów klas 4-8, powstał pomysł stworzenia e-poczty walentynkowej. W formularzu Google młodzież wpisywała: treść życzeń, imię i nazwisko oraz klasę odbiorcy. Nadawca oczywiście mógł pozostać anonimowy. 12 lutego, w piątek, e-walentynki zostały rozesłane za pośrednictwem Teams’a. Uczniowie nadesłali ponad 70 wiadomości!
Katarzyna Nowak
- 24.02.2021
Konkurs na najbardziej oryginalną maskę karnawałową
Konkurs na najbardziej oryginalną maskę karnawałową zakończony! Członkowie Samorządu Uczniowskiego dziękują uczniom klas 1-3 za zaangażowanie – do opiekuna SU w ciągu pięciu dni dotarło aż 41 prac – każda wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.
Młodzi artyści podeszli do tematu bardzo ambitnie, a wśród prac konkursowych znalazły się między innymi: oryginalne, weneckie maski, maski z wizerunkiem zwierząt, prace ozdobione piórami, cekinami, plasteliną czy bibułą oraz trójwymiarowe formy.
Chcielibyśmy nagrodzić każdego z Was, ale to niestety niemożliwe. Z wielką przyjemnością oceniliśmy Wasze prace, nie kryjąc przy tym zachwytu.
Członkowie SU postanowili wyróżnić aż 7 osób, przyznając pierwsze trzy miejsca oraz cztery wyróżnienia.
Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce – Maja Grochulska, klasa 2B
II miejsce – Maria Tomczak, klasa 2B
III miejsce – Martyna Jasik, klasa 2C
Osoby wyróżnione: Natalia Matkowska (3C), Ewa Lewandowska (2C), Julia Musin (1B) oraz Jakub Rytter (3A)
Wielkie brawa!
Gratulujemy raz jeszcze i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez
Samorząd Uczniowski.
- 8.03.2021
Dzień Kobiet
"Świat bez kobiet byłby
jak ogród bez kwiatów."- zupełnie się z tym zgadzamy!
Drogie Panie, Mamy, Koleżanki, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Najlepsze życzenia od męskiej części Samorządu Uczniowskiego, Konrada Kościechy z klasy 6B.
- 8.03.2021
Dzień Kobiet z Samorządem Uczniowskim
Plebiscyt na Najsympatyczniejszą Dziewczynę w Klasie to kolejna akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2020/2021. Ze względu na stan pandemii, plebiscyt został przeprowadzony za pośrednictwem Teams’a, na e-godzinach wychowawczych.
Najsympatyczniejsza koleżanka otrzymuje "niepytajkę" - możliwość zrezygnowania z odpowiedzi ustnej do jednorazowego wykorzystania do końca roku szkolnego.
Oto jak prezentują się wyniki w poszczególnych klasach:
1a - Maja Frąckiewicz
2c - Julia Struk
3a - Zuzia Jagodzińska
4a - Ania Tarnowska
4b - Wiktoria Fiedorowicz
5a - Natalia Paprocka
5b - Anna Drgas
6a - Marlena Milke
6b - Maja Zabłocka
6c - Julia Świtała
6d - Alicja Sroka
7b - Klaudia Łaniec
7c - Maja Klimczak
8a - Aleksandra Cieplak
Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom!
- 21.03.2021
Pierwszy dzień wiosny, Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Samorząd Uczniowski zorganizował akcję, w której uczniowie naszej szkoły zakładają skarpetki nie do pary jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Nasi uczniowie mają wielkie serca. Dziękujemy za zaangażowanie.
- 20.05.2021
Światowy Dzień Pszczół
Pamiętamy o pożytecznych owadach zapylających - Światowy Dzień Pszczół w naszej szkole
20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych pożytecznych owadów. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali o wydarzeniu. Starsi skorzystali z propozycji Samorządu Uczniowskiego, budując domki dla pszczół z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.
Szkolny hol ozdobiła edukacyjna gazetka, a w klasach 2a i 2b odbyły się lekcje tematyczne, związane z tym ważnym dla nas świętem. Dzieci przebrały się za pszczółki, oglądały filmy edukacyjne z serii „Z kamerą wśród pszczół”, stworzyły piękne pszczoły z papieru i zajadały się słodkościami (słodzonymi miodem oczywiście).
- 22.04.2021
Światowy Dzień Ziemi z Samorządem Uczniowskim
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważne jest to święto, a dowodem na to są powstałe prace konkursowe. Konkurs plastyczny pt. „Dwa oblicza naszej planety” polegał na ukazaniu na jednej pracy dwóch perspektyw – pierwszej, w której Ziemia jest nieskażona szkodliwą działalnością człowieka i drugiej, w której – dla kontrastu – ukazane są zaniedbania
i szkodliwa działalność człowieka. W konkursie wzięło udział 26 uczniów klas 1 - 8, autorów 27 prac.Drodzy Uczniowie! Stworzone przez Was prace były pomysłowe i wyjątkowe. Z wielką przyjemnością oceniliśmy je, nie kryjąc przy tym zachwytu.
Członkowie SU postanowili wyróżnić aż 6 osób, przyznając pierwsze trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia.
Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce - Jan Leszczyłowski, klasa 1c
II miejsce - Martyna Jasik, klasa 2c
III miejsce - Lilianna Policzkiewicz, klasa 2c
Osoby wyróżnione: Igor Łukaszkiewicz (1b), Lilianna Mueller (3b), Maja Grochulska (2b).
Gratulujemy raz jeszcze i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
- 31.05.2021
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”
XXI edycja zbiórki zakończona sukcesem! Po przeliczeniu 60 kg monet, konsekwentnie gromadzonych przez dwa ostatnie lata, w końcu możemy się pochwalić kwotą – wspólnie zebraliśmy 615,64 zł.
Niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących przyniosły zamierzony skutek. Dzięki naszym wielkim sercom, dzieci wychowujące się poza swoją rodziną (w domach dziecka czy rodzinach zastępczych), otrzymają potrzebne im wsparcie finansowe. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.
Samorząd Uczniowski
- 14.09.2021
Miasteczko Aktywności Młodych - Wolontariat
Szkolne Grupy Wolontariackie są motorem i energią większości działań społecznych, zarówno w swoim środowisku lokalnym, jak i w całym województwie lubuskim. W ramach promocji wolontariatu nasza szkoła wzięła udział w kampanii o zasięgu wojewódzkim pt. "Wolontariat – to się opłaca!", w ramach której w dniu 14.09.2021 r. zawitało do nas Stowarzyszenie Koalicji Młodych Aktywistów, wraz z Miasteczkiem Aktywności Młodych i dużą wystawą plenerową, pokazującą aktywność lubuskiego wolontariatu. Na wystawie został przedstawiony szeroki zakres działań szkolnych grup wolontariackich z całego województwa lubuskiego, w tym naszej szkoły! Wystawa i działania jej towarzyszące mają na celu pobudzić pozytywną dyskusję na temat wolontariatu i stworzyć warunki do rozwoju aktywności dzieci i młodzieży szkolnej w naszym województwie. Projekt realizowany jest przez Koalicję Młodych Aktywistów, dzięki dofinansowaniu z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
Dzień Chłopaka z Samorządem Uczniowskim
Co roku, 30 września, obchodzimy Dzień Chłopaka. Również w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją uczczenia tego wyjątkowego dnia. Propozycją dla klas 1-3 było uhonorowanie najmłodszych pamiątkowymi, papierowymi medalami. Młodzi mężczyźni z klas 4-8, którzy przyszli do szkoły w muszce lub pod krawatem, byli zwolnieni tego dnia z odpowiedzi ustnych. Elementem uzupełniającym była okolicznościowa gazetka z życzeniami.
Dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie i nadesłanie pięknych zdjęć.
Opiekunki SU – Katarzyna Nowak, Agnieszka Skorupska
Demokratyzacja życia w szkole – wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.
Tegoroczna kampania wyborcza trwała od 20 do 29 września, a warunkiem udziału w niej było przedstawienie plakatów wyborczych oraz autoprezentacja w radiowęźle szkolnym. O głosy swoich kolegów rywalizowało 9 kandydatek, uczennic klas V, VII i VIII.
Od 29 września do 6 października klasy VI, V, VI, VII i VIII głosowały podczas godzin wychowawczych, w głosowaniu udział wzięło 273 uczniów, oddano 14 głosów nieważnych.
Komisja wyborcza w składzie p. Katarzyna Nowak oraz p. Agnieszka Skorupska czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Miło nam poinformować, że w szeregi Samorządu Uczniowskiego wstępują: Zofia Banasiak, Kinga Franek, Hanna Kopyt, Julia Kujda, Klaudia Łaniec, Amelia Najder, Alicja Sroka, Anna Tarnowska oraz Nina Więckowicz.
Wszystkim kandydatom gratulujemy świetnych kampanii wyborczych, pomysłowych plakatów i odważnych pomysłów. Kandydujący wykazali się podczas kampanii i w pełnym składzie zostali przyjęci w szeregi samorządu. Spotkanie, podczas którego wyłoniona będzie RADA SU, odbędzie się w wyznaczonym terminie.
K. Nowak
A. Skorupska
Tydzień Dyni
Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją zorganizowania Tygodnia Dyni w dniach 2-5 listopada. Atrakcje, w które zaangażowani byli wszyscy uczniowie były dopasowane do ich wieku i zainteresowań. Celem akcji było odczarowanie tego wyjątkowego, uniwersalnego warzywa i oczywiście dobra, wspólna zabawa.Pierwszą propozycją był dyniowy turniej sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Konkurencje, w których główne skrzypce grała dynia to między innymi: dyniowy slalom czy sztafeta.Wyniki turnieju prezentują się następująco:Klasy pierwszeI miejsce: 1aII miejsce: 1bIII miejsce: 1cKlasy drugieI miejsce: 2cII miejsce: 2aIII miejsce: 2bKlasy trzecieI miejsce: 3aII miejsce: 3bIII miejsce: 3cGratulujemy!Kolejną propozycją Samorządu Uczniowskiego na obchody Tygodnia Dyni w naszej szkole był konkurs na najlepszą rymowankę o dyni, przeznaczony dla klas 4-8. Na rozdanych dyniowych szablonach, podczas godzin wychowawczych, klasy wspólnie z wychowawcą układały rymowankę, a zebrane prace oceniła komisja w składzie: K. Nowak, A. Skorupska, E. Wiącek.Miło nam poinformować, że zwycięska praca należy do klasy 7e, drugie miejsce zajęła klasa 7a, a trzecie 8a.Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanieTrzecim pomysłem Samorządu Uczniowskiego na urozmaicenie Tygodnia Dyni był konkurs na najbardziej kreatywnie ozdobione warzywo – „Każdy z Was dynię zna - stworka, cudaka zróbcie raz, dwa!”Zamysł konkursu był taki, aby ukazać drugie oblicze dyni. Komisja konkursowa w składzie: K. Nowak, A. Skorupska oraz E. Stadnik w ocenie prac brała pod uwagę najbardziej kreatywny pomysł na „odczarowanie” dyni, jaką wszyscy znamy.Wszystkie powstałe prace zrobiły wrażenie – świetne pomysły, dopracowanie szczegółów, wykorzystanie różnych, często nieoczywistych materiałów. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do naszej dyniowej, kreatywnej zabawy.Wyniki prezentują się następująco:I miejsce: Alicja Bieńko – klasa 1aWyróżnione prace:Alicja Andrzejewska (1b), Sandra Zając (2c), Natalia Czwalińska (1a), Laura Stempińska (1a), Lena Owczarz (2c), Patrycja Piernik (2b), Martyna Jasik (3c), Julia Kościecha (4b).Gratulujemy!Na zakończenie Święta Dyni w naszej szkole, Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją ubrania się w kolor pomarańczowy. Ponadto dzięki uprzejmości i pysznym dyniowym przetworom p. Grażyny Dobrowolskiej, uczennice zorganizowały dyniowy poczęstunek dla nauczycieli.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Dyni. Dziękujemy za wspólną, świetną zabawę.
e-walentynki z samorządem uczniowskim
Poczta Walentynkowa to coroczna tradycja w naszej szkole, na którą z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie. Niestety w tym roku nauczanie zdalne pokrzyżowało nam plany, ale to nie znaczy, że z poczty walentynkowej należy rezygnować. Można cieszyć się anonimowymi pocztówkami w wersji elektronicznej, a z pomocą przyszedł nam formularz Google.
Uczniowie wpisywali w formularzu: treść życzeń, imię i nazwisko oraz klasę odbiorcy. Nadawca oczywiście pozostał anonimowy! W dniu Walentynek elektroniczne pocztówki zostały rozesłane do 48 szczęśliwych odbiorców.
Z walentynkowym pozdrowieniem
Samorząd Uczniowski
Tłusty czwartek z Samorządem Uczniowskim
Słodkie świętowanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.
Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją radosnego świętowania tego słodkiego dnia, na który czekamy przez cały rok. W holu przy jadalni zawisła edukacyjna gazetka tematyczna, która jednocześnie stanowiła kolorowe tło do zdjęć. Główną atrakcją były jednak dwa wielkie dmuchane pączki. Jak widać pomysł ten przypadł do gustu nie tylko najmłodszym uczniom.
Dzień bez plecaka.
16 marca w naszej szkole odbył się Dzień Bez Plecaka. To jeden z tych wyjątkowych dni, kiedy uczniowie mogą wykazać się inwencją i pomysłowością. Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski.
Na czym polega Dzień Bez Plecaka? Tego dnia tradycyjne torby i tornistry idą w kąt, a książki pakowane są w… no właśnie! Im oryginalniejszy pomysł, tym lepiej. I tak oto na szkolnych korytarzach można było podziwiać szkolne przybory w: wózkach sklepowych, klatkach dla zwierząt, garnkach, koszach wiklinowych, torbach na kółkach, workach, a nawet zabawkowych wózkach dla lalek.
Ten dzień uznajemy za bardzo udany. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział dziękujemy i gratulujemy świetnych pomysłów.
Dzień Luzaka z Samorządem Uczniowskim
1 kwietnia w naszej szkole, poza Prima Aprillis, obchodziliśmy Dzień Luzaka. Tego dnia uczniowie przyszli na lekcje w… pidżamach, a ponadto nie byli odpytywani przez nauczycieli, nie mieli sprawdzanych zadań domowych, nie mieli sprawdzianów… Prawdziwy Dzień Luzaka.
Jak widać, w doborze garderoby i dodatków dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością. Było bardzo wesoło! Dzień Luzaka to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego
- Członkowie Samorządu Uczniowskiego
Zofia Banasiak
Kinga Franek
Hanna Kopyt
Julia Kujda
Klaudia Łaniec
Amelia Najder
Alicja Sroka
Anna Tarnowska
Nina Więckowicz
- Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
p. Agnieszka Skorupska
p. Katarzyna Nowak