• REKRUTACJA DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W SULĘCINIE  NA ROK SZKOLNY 2024/2025
            • REKRUTACJA DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W SULĘCINIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Szanowni Rodzice dzieci urodzonych w 2017 r., będących w obowiązku szkolnym oraz urodzonych w 2018 r., zainteresowanych rozpoczęciem nauki w klasie I

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie informuje, że w dniach od 4 - 18 marca 2024 zostanie przeprowadzony nabór do I klasy na rok szkolny 2024/2025, zgodnie z rejonizacją przedstawioną w Uchwale Rady Miejskiej w Sulęcinie (Obwód Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w załączeniu). O rejonizacji decyduje miejsce zamieszkania, a nie zameldowania kandydata.

1. Do klas I przyjmowane są:
                - dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,
                - dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało
              z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej lub posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

2. Rodzice dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły zobowiązani są złożyć druk ZGŁOSZENIA dziecka do I klasy na rok szkolny 2024/2025, na podstawie którego zostanie ono przyjęte do szkoły z urzędu ( przyjęcie dziecka jest automatyczne, nie wymaga dodatkowego potwierdzenia).

Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka i jego rodziców, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

3. Rodzice dziecka spoza obwodu szkoły mogą zgłosić dziecko do szkoły składając WNIOSEK o przyjęcie do I klasy na rok szkolny 2024/2025, wskazując właściwe uzasadnienie swojego wyboru.

4. Wypełnione ZGŁOSZENIA lub WNIOSKI, podpisane przez oboje rodziców lub prawnych opiekunów (wyjątek stanowi sytuacja prawna, gdy tylko jeden z rodziców posiada prawa rodzicielskie lub występują inne okoliczności podane w OŚWIADCZENIU dołączonym do ZGŁOSZENIA lub WNIOSKU) należy złożyć w szkole w terminie od 4 - 18 marca 2024 r.

5. Kandydaci spoza obwodu szkoły będą przyjęci po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w miarę posiadanych wolnych miejsc, na podstawie kryteriów zamieszczonych we wniosku. O przyjęciu dziecka rodzice zostaną poinformowani telefonicznie w dniach 26-27 marca 2024 r.

6. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z „Zasadami przetwarzania danych osobowych
              w związku z rekrutacją” (klauzula RODO). DRUKI ZGŁOSZEŃ i WNIOSKÓW są dostępne przedszkolach i w sekretariacie szkoły oraz do pobrania ze strony internetowej szkoły www.spsulecin.pl w zakładce SZKOŁA – DOKUMENTY.

Pliki do pobrania:

Oswiadczenie-glownego-rodzica.docx