• ,,Bądź bezpieczny na drodze”

• 17 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się turniej dla klas drugich pod hasłem ,,Bądź bezpieczny na drodze” . Celem konkursu było sprawdzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, odpowiedniego i rozważnego zachowania w różnych życiowych sytuacjach. Starano się zwrócić uwagę na poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje, ale również innych osób.
              Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach: rozwiązywanie zagadek, krzyżówki, odpowiadały na pytania, układały przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną, a także pokonywały mini tor przeszkód na hulajnodze. Każda klasa przygotowała również krótki występ artystyczny oraz zaprezentowała plakat związany z tematem turnieju.
              Zmagania oceniała komisja, w której oprócz nauczycieli zasiadał przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Paweł Kostka oraz p. Ryszard Staniszewski – przedstawiciel firmy Maszoński Logistic. Po podsumowaniu wszystkich zadań ustalono następującą klasyfikację:

I miejsce klasa 2a,

II - klasa 2b,

III miejsce klasa 2c.

Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty: sprzęt sportowy dla całej klasy ufundowany przez Radę Rodziców, a reprezentanci poszczególnych klas otrzymali od sponsora, firmy Maszoński Logistic, zestawy upominkowe „Widoczny znaczy bezpieczny”. Zwycięska drużyna ponadto została zaproszona na spotkanie do siedziby firmy, gdzie uczniowie będą mogli zapoznać się z pracą kierowcy, logistyka i spedytora.

Organizatorki turnieju:
              Anna Żegalska i Anna Matkowska