• Aktualności

     • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej
      • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

      • "Jakże nie pisać wierszy,

       jakże nie płonąć w podzięce.

       Za dar najpiękniejszy,

       za SERCE. 

       Tymi słowami pragniemy

       przekazać najserdeczniejsze życzenia

       za wielką cierpliwość, wyrozumiałość

       i trud włożony w nasze wychowanie.

       Dziękujemy!"

       Z okazji Dnia Nauczyciela wychowankowie świetlicy szkolnej składają serdeczne życzenia całemu gronu pedagogicznemu, dyrekcji oraz pracownikom szkoły. Z tej okazji uczniowie stworzyli portrety swoich ulubionych nauczycieli. 

     • Mój dom, moja rodzina
      • Mój dom, moja rodzina

      • Na przełomie września i października w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia pod hasłem „Mój dom, moja rodzina”. Wówczas dzieci opowiadają o swoich najbliższych i chętnie rysują ich piękne portrety. Rodzina to nie tylko mama, tata, babcia, dziadek i rodzeństwo, nasza szkolna społeczność to także jedna, wielka rodzina – jesteśmy sobie bliscy i codziennie spędzamy wspólnie czas. Dom to miejsce, w którym czujemy się kochani i szczęśliwi – róbmy wszystko, żebyśmy czuli się tak również w szkole! Bliskie i serdeczne relacje z rówieśnikami oraz opiekunami są równie istotne. Spójrzcie tylko jak piękną pracę stworzyliśmy wspólnie – powstałe drzewo to symbol naszych relacji. Musimy o nie dbać, by rosło jak największe.

     • Dzień Edukacji Narodowej.
      • Dzień Edukacji Narodowej.

      • Drodzy Pedagodzy  
       wychowawcy
       i pracownicy naszej Szkoły 

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia, po stokroć zdrowia, niewyczerpanych sił i energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu do kształcenia nowych pokoleń, aby przyszłość każdego z nas była jak najlepsza!

       Życzy Dziatwa z Oddziału Przedszkolnego

     • Szlakiem zebry.
      • Szlakiem zebry.

      • O tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze wiedzą już uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy. Zgodnie z planem pracy na rok szkolny 2022/2023, podczas wrześniowych zajęć świetlicowych omawiamy zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. W tym roku wybraliśmy się na edukacyjny spacer „szlakiem zebry”. Ćwiczyliśmy prawidłowe przejście przez pasy oraz bezpieczne zachowanie w oczekiwaniu na zielone światło.

       Czerwone – stój!

       Żółte – czekaj i zachowaj ostrożność

       Zielone – idź

       Te zasady bezpieczeństwa jak mantrę powtarzają najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

       Ponadto 21 września świetlicę szkolną odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Policjanci przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące ich bezpieczeństwa w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z ruchem drogowym. Dziękujemy za odwiedziny i bardzo pouczający wykład.

     • Noc Bibliotek 2022
      • Noc Bibliotek 2022

      • 30 września odbyła się w naszej szkole Noc Bibliotek. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy IV A i III B. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia filmu dla dzieci "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Następnie z podziałem na klasy odbyły się warsztaty artystyczne, na których uczniowie metodą decupage dekorowali drewniane zakładki do książek. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w zabawie Escape room pod tytułem „Tajna misja w szkole”, w której należało rozwiązać 5 zadań aby zdobyć numery kodu do sejfu. Po zaciętej rywalizacji wygrały dwa zespoły.

       Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje uczniom i wychowawcom za udział w imprezie.

     • „Seniorzy dla dzieci – głośne czytanie książek przez emerytowanych nauczycieli”.
      • „Seniorzy dla dzieci – głośne czytanie książek przez emerytowanych nauczycieli”.

      • 7 października 2022 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Seniorzy dla dzieci – głośne czytanie książek przez emerytowanych nauczycieli”.

       Naszym pierwszym gościem była Pani Teresa Pokora, która uczniom klasy I B przeczytała książkę na podstawie opowiadań Tove Jansson „Muminek i gwiazdka z nieba”. Następnie dzieci opowiadały o swoich marzeniach, wysłuchały różnych ciekawych opowieści oraz opowiadały po czym rozpoznajemy Jesień.

       Spotkanie upłynęło w bardzo ciekawej, miłej i wesołej atmosferze, za które Pani Teresce serdecznie dziękujemy.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022
      • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022

      • 30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

       Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

       @EuropejskiDzienSportuSzkolnego #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

     • PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ JABŁKA 2022
      • PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ JABŁKA 2022

      • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
       a jako przekąska niezwykle sycące....
       Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
       Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA  świętujemy!

       W dniu 10 października 2022 roku w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek - kompoty, przetwory, konfitury, soki, dżem, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim  ich umyciu. Dzieci  świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Takie "dni tematyczne" przeprowadzone w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
       Po emocjach  związanych z zabawą, najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek i pyszna szarlotka.

       M. Czwalińska, E. Głębowska- Kaczmarek

     • Konkurs fotograficzny „Rolnictwo ekologiczne”
      • Konkurs fotograficzny „Rolnictwo ekologiczne”

      • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Rolnictwo ekologiczne”. Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.Konkurs ma na celu m.in. promowanie ekologicznych produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zachęcanie młodych ludzi do uważnej obserwacji środowiska oraz podnoszenie świadomości na temat systemów jakości produktów rolno-żywnościowych, a także certyfikatów i oznaczeń stosowanych na etykietach, w tym znaku „Rolnictwo ekologiczne".Prace konkursowe powinny prezentować dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej. Organizator dopuszcza różnorodne ujęcie tematu, np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp.Fotografie w pliku zapisanym w formacie JPG, RAW, TIFF o objętości maksymalnie 40 MB, 200-300 dpi oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/rolnictwo-ekologiczne/konkurs należy przesłać do 16 października 2022 r. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości: I – 2000 zł, II – 1500 zł, III – 1000 zł oraz rzeczowe w postaci aparatów Instax Square SQ 1 dla laureatów 10 wyróżnionych prac.Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 24 października 2022 r. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej www.kowr.gov.pl, profilu www.facebook.com/polskasmakuje.pl oraz w siedzibie KOWR.

       Reg_Konkursu_Foto_rolnictwo_ekologiczne.pdf​​​​​​​

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Z okazji Dnia Chłopaka!Wielu uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości! Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy. Te go Wam dzisiaj każda dziewczynka i Pani życzy.

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
      • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

      • Już jutro szkoły na terenie całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). 

       W 2021 wzięło w nim udział blisko 40 krajów z całego świata, 🌎🌍🌏 a już 30 września również nasza placówka będzie częścią tego międzynarodowego wydarzenia!

       W planach mamy:

       - 5 minut gimnastyki śródlekcyjnej na każdej lekcji,

       - roztańczone przerwy z czirliderkami,

       - tenis stołowy na przerwie dla chętnych,

       - sztafetę biegową na wesoło dla wszystkich klas II i III,

       - turniej rzucanki siatkarskiej klas VIII.

       Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy!

       @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

       #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

     • PANI JESIEŃ W PRZEDSZKOLU
      • PANI JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

      • Jestem Jesień  z pełnym koszem. Dobre rzeczy Wam przynoszę. Jabłka, śliwki, gruszki bery, pomidory i  selery......

       29 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.
       "Pani Jesień" - przybyła do przedszkola z koszem pełnych darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci układali puzzle,  segregowały i liczyły kasztany, orzechy i jabłka. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: " Czerwone jabłuszko", " Warzywa", "Taniec kasztanów".
       Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

       E. Głębowska- Kaczmarek

     • ŻYCIE KOCHAMY BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAMY- WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
      • ŻYCIE KOCHAMY BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAMY- WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

      • Dnia 22.09.2022 r. Dzieci z oddziału  przedszkolnego udały się "Na skrzyżowanie".
       Przedszkolaki poznały miejsce przejścia dla pieszych oraz funkcjonowanie sygnalizatora świetlnego. Zwróciliśmy uwagę dzieci na dwa podstawowe znaki drogowe "uwaga dzieci",  "przejście dla pieszych".

     • BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
      • BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego  dnia 21.09.2022 r. gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i utrwaliliśmy również  numery alarmowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Nie zabrakło  także wspólnych zdjęć z policjantami.

       M. Czwalińska,  E. Głębowska- Kaczmare

     • Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2022/2023
      • Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2022/2023

      • Drodzy Rodzice!

       Rada Rodziców podjęła decyzję o przedstawianiu na rok szkolny 2022/2023 oferty grupowego ubezpieczenia NNW dzieci w towarzystwie Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie.

       Możliwość wyboru jednej z trzech sum ubezpieczenia.

       Wariant I   –  47 zł suma ubezpieczenia 17 000 zł

       Wariant II  -  52 zł suma ubezpieczenia 21 000zł (świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku choroby, w tym COVID-19)

       Wariant III – 62 zł suma ubezpieczenia 26 000zł (świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku  choroby, w tym COVID-19)

        

       Dziecko (uczeń) jest ubezpieczone od 01.09.2022 r. do 31.08.2023 r.

       Wpłat na ubezpieczenie uczniów dokonujemy w nieprzekraczalnym terminie do 14 października 2022r. u wychowawcy klasy.

       Ubezpieczenie działa 24h przez 365 dni w roku, w szkole, w życiu prywatnym, jak również podczas zajęć pozalekcyjnych (zakres rozszerzony o wyczynowe uprawianie sportów).

       Ubezpieczenie jest dobrowolne!

       Aby dokonać zgłoszenia roszczenia prosimy o przesłanie wypełnionego formularza dostępnego w załącznikach wraz z wymaganymi dokumentami e-mailem na adres szkody@colonnade.pl lub pocztą tradycyjną na adres Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce, Dział Obsługi Szkód, ul. Marszałkowska 111, 00-102 Warszawa.

       Szczegółowe informacje dotyczące ofert ubezpieczenia znajdują się w załącznikach.

       W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości, proszę kontaktować się:

        

       Edyta Bachar, tel. (+48) 717 159 479, e-mail: Edyta.bachar@netins.pl

       Joanna Markiewicz, tel. (+48) 717 159 481,e-mail: Joanna.markiewicz@netins.pl

     • KOLOROWY I RADOSY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • KOLOROWY I RADOSY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dziś się w kropki ubieramy do przedszkola przybiegamy, aby bawić się wesoło i zatańczyć wszyscy w koło.
       W czwartek 15 września obchodziliśmy  święto kreatywości, pokonywania ograniczeń oraz umacnia wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera   Reymoldsa.
       Tego dnia ubrania dzieci i pań wzbogacone zostały akcentem kropek. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć,  były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne. 
       To był dzień pełen kropek! Było radośnie i twórczo!


       E. Głębowska- Kaczmarek, M. Czwalińska

     • WITAMY W PRZEDSZKOLU
      • WITAMY W PRZEDSZKOLU

      • Tak pięknie wystrojone sale czekały dzisiaj na nasze przedszkolaki.
       Serdecznie Was witamy w nowym roku 2022/2023.
       Życzymy dużo radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a Rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków🦉🦉🦉
       E. Głębowska- Kaczmarek, M. Czwalińska

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE ZASAD WYDAWANIA POSIŁKÓW
      • INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE ZASAD WYDAWANIA POSIŁKÓW

      • Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 5,00 zł.

       Druki karty zgłoszeniowej dziecka na obiady są dostępne na stronie internetowej szkoły, a także u intendenta i w świetlicy szkolnej.

                 Opłata za obiady w m-cu wrześniu 2022r. wynosi 100,00 zł. (termin płatności do 12.09.2022r.)

       Wysokość opłat w kolejnych miesiącach zostanie podana dla poszczególnych uczniów w dzienniku elektronicznym Librus Synergia.


        Przypominamy o składaniu wniosków o dofinansowanie dożywiania uczniów spełniających kryteria dochodowe w Miejskim Ośrodku Opieki Społecznej w Sulęcinie na okres od 01.09. do 22.12.2022r.


        Wydawanie obiadów rozpoczynamy od dnia 05.09.2022r. (poniedziałek)

       Kartę zgłoszeniową dziecka na obiady należy złożyć do godz. 12.00 dnia poprzedzającego wydanie posiłku, po tym terminie posiłki będą wydawane w dniu następnym.

       Wpłaty za obiady przyjmowanie są jedynie przelewem na konto szkoły:

       60 1240 3624 1111 0000 3066 7943

       /tytułem: wyżywienie; m-c; imię i nazwisko dziecka/

       Termin wpłaty za obiady do 10 każdego miesiąca

       KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_2022-2023.doc​​​​​​​

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      • Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!


       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się

       w czwartek 1 września o godz. 9.00

       Klasy 0 – III – godz. 9.00 - apel, następnie spotkania z wychowawcami w wyznaczonych
       gabinetach
       Klasy IV – VIII - godz. 9.00 - spotkania z wychowawcami w wyznaczonych gabinetach,
       9.30 - apel

       Przywozy w tym dniu zgodnie z rozkładem jazdy, odwozy we wszystkich kierunkach
       o godz. 11.00