• Aktualności

     • „W trosce o bezpieczeństwo uczniów”
      • „W trosce o bezpieczeństwo uczniów”

      • Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. Zobowiązani są więc do rozważnego i ostrożnego zachowania. W związku z tym bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych. Zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa to jedno z głównych zadań szkoły.

       Mając na uwadze osiągnięcie tego celu dnia 25.11.2021r. w naszej szkole odbył się turniej pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Rokrocznie biorą w nim udział drugoklasiści.

       Na dobry początek uczniowie wszystkich klas zaprezentowali piosenki, wiersze i plakaty  dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a następnie przystąpiły do rywalizacji. Zawodnicy wykazali się m.in. znajomością podstawowych znaków drogowych, numerów alarmowych. Były też zagadki, rozsypanka sylabowa oraz krzyżówka, która okazała się sporym wyzwaniem dla uczniów. Dużo zabawy było przy układaniu z elementów przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz  przy  pokonywaniu na hulajnodze mini toru przeszkód.

       Zmagania i poprawność wykonania zadań oceniała komisja, której przewodniczył Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie aspirant sztabowy Darius Turek. W składzie komisji był również st. asp. Paweł Kostka oraz pracownicy naszej szkoły: wicedyrektor Danuta Szczepaniak, kierownik świetlicy Marina Wróżbit i kierownik biblioteki Arleta Plamowska.

                   Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięską drużynę:

       I miejsce - klasa II c, wych. Wioleta Mrok,

       II miejsce - klasa II b,  wych. Anna Matkowska,

       III miejsce - klasa II a,  wych. Agata Król.

       Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki, klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców,  a oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, z którym szkoła współpracuje od kilku lat przekazłą wszystkim drugoklasistom odblaskowe zawieszki na plecaki.

       Mamy nadzieje, że nasi uczniowie będą umieli zadbać o swoje bezpieczeństwo.

                                                                                                           Organizatorki turnieju:

                                                                                              Anna Żegalska

                                                                                              Marzena Czwalińska

                                                                                             

     • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku
      • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku

      • Nasza szkoła bierze udział w Wielkim Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku. Głosowanie jest prowadzone osobno we wszystkich powiatach województwa lubuskiego i będzie trwało do czwartku, 2 grudnia, do godz. 20.00. 

       Głosować można pod linkiem: https://tiny.pl/9crjd

       lub wysyłając SMS o treści SZG.291 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

       Z góry bardzo dziękujemy za wszystkie głosy. 

     • Szkolne Mistrzostwa Szachowe
      • Szkolne Mistrzostwa Szachowe

      • 3 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 rozegrano Szkolne Mistrzostwa Szachowe. Wzięło w nich udział 12 uczniów naszej szkoły. Nasi szachiści rozgrywali partie ustalone przez trenera, a rozgrywki trwały prawie 3 godziny.

       Zwycięzcą został Paweł Musin z klasy 7a,

       II miejsce zajął Michał Pakulski – uczeń klasy 8b, 

       III miejsce – Robert Rosłanowski z klasy 4a.

       Na kolejnych miejscach znaleźli się:

       Jan Ciećwierz – 7a,

       Wiktor Ignatowicz z 5b

       Mateusz Gondorek z 4c.

       W eliminacjach powiatowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży naszą szkołę będą reprezentować 2 drużyny w składzie: Paweł Musin, Michał Pakulski i Jan Ciećwierz oraz Robert Rosłanowski, Wiktor Ignatowicz, Mateusz Gondorek i Wiktoria Fiedorowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom szachowych zmagań i życzymy dalszych sukcesów.

       Opiekun Koła Szachowego : Janusz Kuśnierz

     • Dary jesieni.
      • Dary jesieni.

      • Wykorzystując piękną aurę za oknem, wychowankowie świetlicy szkolnej udali się wraz z opiekunami na spacer do Parku Miejskiego. Celem wycieczki było poszukiwanie oznak jesieni, która rozgościła się już u nas na dobre. 

       Wiele radości sprawiło dzieciom zbieranie liści, kasztanów, jarzębiny oraz żołędzi. Uczniowie zebrane dary jesieni przynieśli do szkoły, powstały z nich kolorowe, jesienne prace plastyczne. 

       To był wspaniały dzień!

     • „Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z przedstawicielem KPP w Sulęcinie
      • „Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z przedstawicielem KPP w Sulęcinie

      • Zgodnie z planem pracy świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, trzeci tydzień nauki jest czasem powtórzenia zasad bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Dzieciom przez cały rok utrwalamy zasady ruchu drogowego, ale wizyta policjanta w szkole jest zawsze nie lada wydarzeniem. Wierzymy również, że wiedza zdobyta tego dnia, o wiele szybciej „wchodzi do głowy”.

        Naszą szkołę w dniu 14 września odwiedził sztabowy Andrzej Barciński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Nasz gość przekazał uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z ruchem drogowym. Sztabowy Barciński miał również okazję sprawdzić wiedzę uczniów, zadając pytania związane z ich zachowaniem w sytuacjach trudnych. Sprawdzał czy wiedzą: w jaki sposób poprawnie przejść przez ulicę, jak poruszać się rowerem, nie będąc jeszcze posiadaczem karty rowerowej oraz jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies lub ktoś obcy zaczepi na ulicy, częstując nas cukierkiem. Dziękujemy aspirantowi sztabowemu Andrzejowi Barcińskiemu za odwiedziny i bardzo ważny, pouczający wykład! 

      • Dzień Kundelka

      • Już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kundelka przypadający                           25 października. Uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

        

       W konkursie plastycznym nagrodzono następujących uczniów:

        

       I miejsce    Julia Musin ( II B)

       II miejsce  Aleksandra Kosiela ( II C)

                         Milan Mueller ( II A)

       III miejsce Patrycja Piernik ( II C)

                         Lena Owczarz (II C )

       wyróżnienie otrzymała Maja Fernworn ( II C )

        

       Natomiast w zaciętej rywalizacji międzyklasowej 1 miejsce zdobyła reprezentacja klasy II C, w składzie Anna Myc, Emila Siudak, Sandra Zając.

        

       Laureatom gratulujemy, a  uczniom z klas 2 dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach.

     • Tydzień Misyjny w naszej szkole.
      • Tydzień Misyjny w naszej szkole.

      • Ostatni tydzień października każdego roku, to czas w którym temat misji ma swoje szczególne miejsce w naszej pamięci.

       Również w naszej szkole tak było.

       Od poniedziałku w holu szkoły powstawała fotogaleria z pracy misjonarzy w poszczególnych krajach. Każdego dnia pojawiały się nowe, ciekawe zdjęcia. Interesujące stroje, warunki życia różniące się znacznie od tych które znamy, sposób wyrażania wiary, modlitwa ludzi z odległych miejsc, a przede wszystkim trudna praca misjonarzy- to można było poznawać na naszej wystawie.

       Kolory misyjne kontynentów dla uczniów klas 1-3 nie są już problemem. Wspaniale pokazali to nasi uczniowie w czwartek na hali sportowej. Każdy wybierał spośród 5 kolorów jeden i w takim kolorze ubrał się do szkoły. Był więc kolor zielony oznaczający Afrykę, czerwony- Amerykę Północną i Południową, niebieski- Australię i Oceanię, żółty – Azję oraz biały – Europę.

       To właśnie w czwartek podczas długiej przerwy w tych misyjnych barwach połączyliśmy się z pomocą Internetu z siostrami i przedszkolakami z państwem Sierra Leone w Afryce Zachodniej. Było to krótkie spotkanie, bo połączyć się telefonicznie z tym odległym i biednym krajem nie jest tak łatwo. Jednak zdążyliśmy się wzajemnie pozdrowić, a uczniowie klas 1-3 wykonali piosenkę w języku Crio – języku Sierraleończyków. Była to piosenka „Telam tenki telam”

       Środa też była wyjątkowym dniem. Mogłam podzielić się moimi wrażeniami pobytu w Sierra Leone z uczniami klas 4, 5 i 6. Oglądaliśmy zdjęcia, kilka filmików dzięki którym uczniowie mogli troszkę poznać życie ich rówieśników w tak ubogim państwie. Słowa „brak” można używać bardzo często opisując życie ludzi w Afryce: brak prądu, wody, jedzenia, lekarstw i opieki medycznej, ubrań, często domu i rodziny, edukacji, zabawek, Internetu…. Jednak będąc tam mimo wszystko, mimo tych braków, Afrykańczycy potrafią dzielić się szczerą radością, która maluje się na ich twarzach zwłaszcza buziach dzieci potrafiących cieszyć się ze wszystkiego, choćby tylko ze spotkania.

       Mam nadzieję, że dzięki tym wydarzeniom uczniowie naszej szkoły zyskali jeszcze trochę więcej nie tylko wiadomości, ale i wrażliwości serca na potrzeby innych osób.

       Dziękuję wszystkim którzy brali udział i pomogli w przygotowaniach do obchodów Tygodnia Misyjnego w naszej szkole. Zwłaszcza dziękuję uczniom ze Szkolnego Koła Misyjnego.

       S. Efraima