• Nabór do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sulęcinie na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Rodzice dzieci urodzonych w 2018 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczykóww Sulęcinie informuje, że od 1 lutego do 15 marca 2024 r. trwać będzie  nabór do Oddziału Przedszkolnego  przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sulęcinie na rok szkolny 2024/2025.  Nabór dotyczy dzieci 6-letnich, które w podanym roku szkolnym będą podlegać obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu.

Wypełnione  WNIOSKI, których druki będą dostępne w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły sp2sulecin.edupage.org (w zakładce SZKOŁA-DOKUMENTY), podpisane przez oboje rodziców lub prawnych opiekunów (wyjątek stanowi sytuacja prawna, gdy tylko jeden z rodziców posiada prawa rodzicielskie*), należy złożyć w sekretariacie szkoły  w terminie od 01.02 - 15.03.2024 r.

Zajęcia w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 są realizowane od godz. 8.00 – 13.00.  Dzieciom zapewnia się możliwość korzystania z dożywiania w szkolnej stołówce.  Dodatkowo, na wniosek rodziców, dzieci będą mogły korzystać z zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz zajęć logopedycznych.

Dyrektor SP

Sławomir Słonik

*Uwaga! W przypadku złożenia na wniosku o przyjęcie podpisu jednego rodzica należy do wniosku dołączyć dodatkowe Oświadczenie (druk dostępny w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły).

• Akademia Pszczoły Bohatera

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulęcinie rozpoczęła realizację programu edukacyjnego Akademia Pszczoły Bohatera. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i znaczenia ich w ekosystemie.
              W programie uczestniczą uczniowie klas I-III. Wspólnie założyliśmy pracownię Akademii Pszczoły Bohatera, w której stanął ul edukacyjny oraz inne elementy dydaktyczne.

Zapraszamy do fotorelacji.

• Konkurs  „Boże Narodzenie w Bullerbyn”

•  15 grudnia 2023 roku uczniowie klas 3 uczestniczyli w konkursie czytelniczym dotyczącym obyczajów świątecznych, na podstawie książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych twórczością Astrid Lindgren, sprawdzenie znajomości książki „Dzieci z Bullerbyn” oraz kształtowanie umiejętności przekazywania przez uczniów zapamiętanych wiadomości. Zespoły 3-osobowe miały pięć zadań: dopasować rozsypankę, wykreślić wyrazy, rozwiązać test ułożyć puzzle oraz uzupełnić luki w tekście.

Po zaciętej rywalizacji oraz dogrywce najwięcej punktów zdobyła drużyna z klasy III A w składzie:

1. Czop Antoni

2. Litowczenko Kacper

3. Sawko Antoni

II  miejsce zajęła klasa III C

1. Furmanek Zofia

2. Piasecka Nadia

3. Majdański Oliwier

III miejsce zdobyła klasa III B

1. Paszel Hanna

2. Hajducki Tadeusz

3. Skorupski Hubert

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za  udział w konkursie.