• „Czas rozwinąć skrzydła ….”

• 23 listopada 2023 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Przy dźwiękach melodii „Motylem jestem” oraz na tle dekoracji przepełnionej kolorowymi motylami, pierwszoklasistów powitali Rodzice, Babcie, Dziadkowie, Dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, zastępca Burmistrza pani Iwona Walczak, wizytator Terenowego Zespołu Wizytatorów w Sulęcinie pani Iwona Gruca, dyrektor Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika pani Katarzyna Kurasik, dyrektor Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców pani Ewa Janicka oraz przedstawicielki Rady Rodziców: panie Paulina Lewandowska i Urszula Czop.

Uczniowie klas pierwszych, wspólnie z wychowawcami: p.Agatą Król, panią Anną Matkowską oraz panią Wioletą Mrok, przygotowali ciekawy występ artystyczny.  Pierwszaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Widzowie mieli okazję obejrzeć piękny taniec  z kwiatami w wykonaniu  dziewczynek oraz zabawną choreografię w tańcu  chłopców.   Mali wykonawcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Po części artystycznej przyszedł czas ślubowania i pasowania na ucznia. Dumne pierwszaki, po wysłuchaniu słów ślubowania,  przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami, którzy będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Podsumowaniem uroczystości były wystąpienia Dyrektora Słonika, Burmistrza Sulęcina, Dyrektorów sulęcińskich przedszkoli. Wszyscy oni życzyli naszym najmłodszym uczniom wielu sukcesów w szkole, która będzie dla nich miejscem ich  rozwoju i przemiany, by po 8 latach rozwinęli swoje skrzydła jak te piękne symboliczne motyle. Goście obdarowali pierwszaków prezentami, wśród których były komplety kredek i słodkości. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień pozostanie w pamięci uczniów i ich bliskich.

Dyrekcja i wychowawcy klas I

• Powiatowe zawody w szachach drużynowych!

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w szachach drużynowych. Jak się okazało mamy prawdziwych mistrzów tej dyscypliny! Starsi uczniowie wygrali wszystkie możliwe gry zapewniając sobie 1 miejsce oraz awans do zawodów powiatowych! Gratulacje Wiktoria Fiedoriwicz, Nikodem Psiuk, Wiktor Ignatowicz!

Młodsi uczniowie uplasowali się na III miejscu, niestety nie premiowane awansem lecz wszystko jeszcze przed nimi!

Robert Rosłanowski, Aleksandra Roslanowska, Tymoteusz Stopka oraz Dawid Patelski.

• Droga do Niepodległej

• Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, we wtorek (7.11.2023 r.) miał miejsce szkolny konkurs historyczny "Droga do Niepodległej".

Udział wzięły 2-osobowe reprezentacje klas VII. Uczniowie odpowiadali na losowo zadawane pytania, rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle z wybitnym Polakiem tamtego okresu.

I miejsce zdobyła reprezentacja klasy VII b - Wiktoria Fiedorowiczi Lena Noszczyńska,

II - uczniowie klasy VII a - Krystian Cybulski i Dawid Pietrukaniec, natomiast

III miejsce dziewczęta kl. VII a - Julia Kujdai Ania Tarnowska.

Nagrody dla laureatów i uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców.

Gratulujemy!