• Aktualności

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
      • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

      • "Wzystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każde dziecko z prezentów się cieszy..."

       Tradycyjnie  jajk co roku 6 grudnia Przedszkolaków odwiedził św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju
        Kiedy nioczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas  uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja🎁🎄🎁🎄🍬🍭🍬🍭

       M.Czwalińska, E. Głębowska

     • UBIERAMY CHOINKĘ ...
      • UBIERAMY CHOINKĘ ...

      • Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W oddziale przedszkolnym również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki zabrały się do ubierania choinki🎄🎀🎄🎀🎄🎀

     • Dyskoteka andrzejkowa!
      • Dyskoteka andrzejkowa!

      • Pełen czarów andrzejkowy wieczór zdarza się tylko raz w roku... 24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 5-8 - była to inicjatywa prężnie działającego Samorządu Uczniowskiego. Pomysł przypadł do gustu uczniom, a największą popularnością cieszyły się wróżby. Dziękujemy za wspólną zabawę!Samorząd Uczniowski

     • Andrzejki 2022
      • Andrzejki 2022

      • Kiedy wieczór andrzejkowyrzuci na nas swoje czary,wróżbie wierzyć jest gotowy,każdy nawet niedowiarek.W ostatnim dniu listopada,powróżyć sobie wypada,powróżyć czymkolwiek, wartowyciągniętą z talii kartą,butami, stopionym woskiem,by przyszłość poznać choć troszkę.Wyśmienita jest zabawa,Andrzejkowa we wróżenie,trzeba jednak ją traktowaćz lekkim oka przymrużeniem…"️24 listopada uczestnicy zajęć świetlicowych wzięli udział w dyskotece andrzejkowej. Najwięcej emocji dostarczyły wróżby oraz to, co dzieci lubią najbardziej - zabawy taneczne. Dziękujemy za wspólną zabawę.

     • ANDRZEJKOWE CZARY
      • ANDRZEJKOWE CZARY

      • "HOKUS - POKUS,
       CZARY - MARY ,
       NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY ".

       Andrzejkowe wróżby i zabawy odbyły  się w naszym przedszkolu 25 listopada. Jak nakazuje tradycja tego dnia atmosfera była była magiczna i niezwykła. Każdy chciał za pomocą wróżb poznać swoją przyszłość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w konkursach, zabawach i wróżbach andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów, wróżenia z kart, gwiazd, losowanie ciasteczek z przepowiednią, układanie puzzli. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, tańce i pląsy. Piękne dekoracje sali i ciekawe rekwizyty dostarczyły dzieciom wielu emocji i przeżyć oraz służyły poznaniu naszej ludowej tradycji. 👠🥾🥿👢


       E. Głębowska-Kaczmarek

     • Światowy  Dzień Pluszowego Misia
      • Światowy  Dzień Pluszowego Misia

      • "MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
       MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY
       MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
       MISIA ZAWSZE SIĘ
        PRZYTULA ".

       25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy  Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś ". Dzień ten uczciły również dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W czwartek 24 listopada każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy przekraczał próg sali dzierżąc w rączce ulubionego pluszaka.🐻🐼🐻🐻‍❄️🐻🐨 Każdy z dumą opowiadał o swoim Misiu, jak on ma na imię oraz jak długo mu towarzyszy. Ten dzień  był bardzo radosny i "misiowy" - zabawy z misiami odbywały się w rytm piosenek o misiach "Jadą, jadą misie", "Pluszowy miś" itp. 🐾🐾Nie zabrakło też zabaw ruchowych, konkursów oraz pięknych prac plastycznych. Mamy nadzieję, że to radosne misiowe przyjęcie dzieci będą wspominać przez cały rok. A za rok... znów będziemy świętować🐻🐨🐻‍❄️🐼


       E.Głębowska- Kaczmarek

     • Dzień postaci w bibliotece.
      • Dzień postaci w bibliotece.

      • Uczniowie z klas I oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

       Dzieci wysłuchały opowieści przedstawionej w teatrzyku kamishibai „Noc w bibliotece”, odpowiadały na zagadki dotyczące bajkowych bohaterów oraz układały baśniowe puzzle.

       Pierwszoklasiści i przedszkolaki wykazali się doskonałą znajomością treści bajek i baśni.

     • ŚWIĘTOWALIŚMY 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
      • ŚWIĘTOWALIŚMY 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

      •     10 listopada 2022r. z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie przygotowali spektakl pt. Pisk Białego Orła”. Tematyka widowiska osnuta była wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną zawieruchę – wymarsz członków rodziny, ojca i syna, na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który podtrzymuje i wzmacnia patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski jest Biały Orzeł, którego głos – pisk daje siłę do walki, pozwala nie tracić nadziei
       na wolność.

            Podczas spektaklu mogliśmy podziwiać wspaniałe umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne naszych uczniów. Lekcję historii na żywo, dzięki której mogliśmy zrozumieć, jak ważna jest wolność, przedstawili nam: Martyna Jasik, Ewa Lewandowska, Julia Struk, Julia Szkiela, Matylda Wojdyga, Zuzanna Codogni, Maja Nazwalska, Dominika Grygorcewicz, Ania Jacykowska, Ola Bajdyszak, Mateusz Kaniuczok, Oskar Habura, Nadia Walkowiak, Konrad Kościecha, Lena Wójcik, Zosia Banasiak. Przedstawienie uświetnił niezwykły taniec uczniów z klasy II a.

           Duże znaczenie miała również piękna scenografia i rekwizyty, dzięki którym mogliśmy przenieść się do historycznych czasów – 1918r. Publiczność w ciszy i skupieniu obejrzała przedstawienie. Treść spektaklu głęboko poruszyła wszystkich obecnych. Na zakończenie młodzi artyści otrzymali pochwały i gromkie brawa.

       Uroczystość przygotowały panie:
       Agnieszka Skorupska, Anna Amborska , Edyta Wiącek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney'a, 5 listopada. 

       To jeden z najsympatyczniejszych dni w roku i wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły - dziś chętne osoby przyszły do szkoły w przebraniach, które robiły wrażenie! 

       Ponadto na długich przerwach na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała muzyka z bajek Disneya - nie zabrakło takich hitów jak "Mam tę moc" czy "Pół kroku stąd". 

       Dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę! 

       Samorząd Uczniowski

     • Dyniowy Zawrót Głowy!
      • Dyniowy Zawrót Głowy!

      • Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dyni, podczas którego uczniowie brali udział w różnych zajęciach plastycznych i technicznych oraz wykonali wspaniałe dyniowe dzieła. 

       Dodatkową atrakcją był dyniowy turniej sportowy dla klas drugich. 

       Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! 

       Samorząd Uczniowski

     • "ŚWIĘTO DYNI" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • "ŚWIĘTO DYNI" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • "Jak przyjemnie i  wesoło 
       kiedy dynia krąży wkoło..."
       🎃🎃🎃
       Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i fajne do zabawy warzywo - przekonały się o tym przedszkolaki w czwartek 27 października br. w czasie obchodów "Dnia Dyni". W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w dyniową krainę, w której królował korol pomarańczowy oraz żółty.  Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, z którego można przygotować wiele dań,  np. pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały również  okazję przekonać się jak smakują dyniowe pestki. Dużo radości i emocji dostarczyły przedszkolakom zabawy ruchowe, takie jak slalom dyniowy, turlanie dyni,   układanie od najmniejszej do największej, dyniowe puzzle, zabawy ruchowe przy muzyce "dynia parzy", taniec z balonami. 
       Podziwialiśmy piękne "DYNIOWE ZWIERZAKI - CUDAKI" każda inna i każda wyjątkowa, wykonane przez dzieci i ich rodziców.
       Był to dzień pełen uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 🎃🎃🎃

       E.Głębowska- Kaczmarek, M. Czwalińska

     • PASOWANIE NA UCZNIA
      • PASOWANIE NA UCZNIA

      •       27 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz tanecznymi. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrekcja szkoły:  pan dyrektor Sławomir Słonik oraz panie wicedyrektorki Danuta Szczepaniak i Monika Kołodnicka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.

               Na zakończenie ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów Dyrektor szkoły oraz głos zabrali zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sulęcinie pan Ryszard Nowicki,  pani Dyrektor Przedszkola nr 1 w Sulęcinie  Katarzyna Kurasik oraz przedstawiciel  Przedszkola nr 2 w Sulęcinie pani Ewa Jacykowska. Wszyscy obdarowali dzieci słodkościami. Tradycyjnie też Rada Rodziców ufundowała  dzieciom zestawy sprzętu sportowego.

       Po uroczystym apelu uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.            

                    To  ważne wydarzenie związane ze szkołą utkwi im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

                   Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i powodów do radości w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

        

        Beata Zimnowoda

     • Dzień Kundelka
      • Dzień Kundelka

      • Już po raz piąty biblioteka szkolna zorganizowała przypadające 25 października obchody „Dnia Kundelka”. Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz 

       w międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad czworonożnymi milusińskimi.

       Laureatami konkursu plastycznego zostali:

       Eryk Klonowski

       Jakub Wolniewicz

       Aleksandra Rosłanowska

       Natomiast wyróżnienia otrzymali:

       Alicja Bieńko

       Zofia Furmanek

       Maja Głębowska

       Florian Kozdra

       Dawid Pilarczyk

       Julian Siudak

       W zaciętej rywalizacji międzyklasowej minimalnie zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II A  w składzie Karolina Świerc, Stanisław Barbachowski, Antoni Czop.

        

        

     • Jesień w szkolnej świetlicy.
      • Jesień w szkolnej świetlicy.

      • Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni w świetlicy szkolnej królują prace plastyczne z wykorzystaniem jej darów. Kasztany, żołędzie, szyszki, liście oraz jesienne barwy to główne elementy dzieł wychowanków świetlicy. Dużą popularnością cieszą się kasztanowe ludziki oraz prace z kolorowych liści - można z nich stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

     • Zapasy na zimę - dzielmy się dobrym słowem. 
      • Zapasy na zimę - dzielmy się dobrym słowem. 

      • W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją stworzenia gazetki, do której każdy będzie mógł dołożyć swoją "cegiełkę". Miłe słowo, uśmiech, pomocna dłoń czy dobry uczynek kosztują tak niewiele, a znaczą tak wiele! Na kolorowych słoiczkach uczniowie zapisywali pozytywne komunikaty, które chcieliby przekazać konkretnej osobie - przyjacielowi, koledze z ławki czy ulubionemu nauczycielowi. Pojawiły się też wiadomości skierowane do wszystkich czytających. 

       Mamy nadzieję, że dziś na twarzach uczniów i nauczycieli zagościły szczere uśmiechy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. 

       Samorząd Uczniowski

     • „Garść radości, szczypta złości”.
      • „Garść radości, szczypta złości”.

      • Wszystkie emocje są ważne i potrzebne!

       Doskonale wiedzą o tym wychowankowie świetlicy szkolnej, którzy wzięli udział w zajęciach odbywających się w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.

       Nauczyciele świetlicy przeprowadzili z najmłodszymi zabawy i ćwiczenia, które miały na celu zrozumienie i poznanie swoich emocji.Pomocna stała się książka autorstwa Wojciecha Kołyszko oraz Jovanki Tomaszewskiej pt. „Garść radości, szczypta złości”. Uczniowie próbowali dobrać kolor do uczucia przedstawionego na obrazku, a następnie narysować siebie w sytuacji, w której odczuwają silne emocje. Ostatnim punktem zajęć było tworzenie własnych emotek – to zadanie najbardziej przypadło do gustu dzieciom.

       Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie wiedzą, że nie ma złych emocji - to nic złego bać się, rozzłościć, a nawet być smutnym! Każdy z nas ma prawo do lepszych i gorszych dni - kluczową rolę odgrywa szczera rozmowa i zrozumienie drugiej osoby.

     • „Co słonko widziało - konkurs fotograficzny inspirowany postacią Marii Konopnickiej”
      • „Co słonko widziało - konkurs fotograficzny inspirowany postacią Marii Konopnickiej”

      • Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie zaprasza uczniów klas I-VIII szkół podstawowych do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Co słonko widziało - konkurs inspirowany postacią Marii Konopnickiej”

       Tematyka fotografii konkursowych. Dwie kategorie fotografii (do wyboru):

       • Miejsca związane z życiem Marii Konopnickiej, jej twórczością lub upamiętniające ją.
       • Jesienny krajobraz inspirowany literaturą Marii Konopnickiej. II.

       Cele konkursu:

       • Uczczenie 200 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej,
       • Zapoznanie uczniów z życiorysem i twórczością Marii Konopnickiej,
       • Propagowanie postaw patriotycznych,
       • Szerzenie wiedzy na temat dziedzictwa narodowego, jakim jest literatura Marii Konopnickiej,
       • Rozwijanie osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych dzieci,
       • Zachęcenie uczniów do fotografowania jako kreatywnej formy spędzania czasu wolnego,
       • Integrowanie dzieci o podobnych zainteresowaniach.

       Uczestnicy Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas I - VIII

       Fotografie będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

       • uczniowie kl. I- II
       • uczniowie kl. III- IV
       • uczniowie kl. V- VIII
     • Spotkanie z STS Olimpia Sulęcin.
      • Spotkanie z STS Olimpia Sulęcin.

      • W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w naszej szkole odbyło się spotkanie z zawodnikami pierwszoligowej STS Olimpii Sulęcin. Udział w nim wzięli: środkowy bloku Bartosz Michalak, rozgrywający Hubert Szymczak, przyjmujący Aleksander Grzegorczyk oraz libero, a zarazem nauczyciel naszej szkoły - Damian Sobczak.

       Sportowcy opowiedzieli uczniom o korzyściach płynących z uprawiania sportu oraz o tym jak ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta. Nie zabrakło także czasu na autografy.

       Dziękujemy za odwiedziny i pouczający wykład, trzymamy kciuki za wyniki naszych siatkarzy.

     • EU CodeWeek w naszej szkole.
      • EU CodeWeek w naszej szkole.

      • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

       W naszej szkole mamy zaplanowane zajęcia związane z kodowaniem, dla klas czwartych i piątych jest to gra Rabbit go right, która rozwija wyobraźnię programistyczną.

        

       Rozwiązanie zadania umieszczonego w grze to program, który wykonywany jest przez poruszającego się królika. Dobrze napisany program doprowadzi królika do marchewek. Wszystkie marchewki zjedzone przez królika, potwierdzają, że utworzony program jest prawidłowy.  Zasady interakcji pomiędzy królikiem, a pozostałymi elementami odzwierciedlają podstawowe koncepcje, które wykorzystywane są we współczesnej informatyce: 

       • pętle – wielokrotne odbijanie się od przeciwległych platform 

       • instrukcje warunkowe – na przykład: jeśli królik zje klucz, to otwórz kłódki 

       • zmienne – położenie królika, kierunek w prawo lub w lewo 

       • struktury danych – elementy ruchome leżące jeden na drugim

       Natomiast uczniowie klas 6 - 8 będą tworzyć gry edukacyjnej w Scratch.