• Najmłodsi programiści na start!

• Najmłodsi programiści na start!,

czyli nauka programowania w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

Od września 2019 r. uczniowie klas I – III sulęcińskiej „dwójki” będą uczyć się programowania. Szkoła bowiem przystąpiła do projektu „Digital Kids – Zaprogramuj misję na Marsa! NUTS3 Gorzowski”, realizowanego przez Fundację Edukacja bez Barier w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska. Projekt współfinansowany przez UE zakłada przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ph.„Nauka zagadnień
              z obszaru kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania”, które zostały już zrealizowane pod koniec sierpnia. Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczną się zajęcia dla uczniów. Szkoła pozyskała na realizację tych zadań nowoczesny sprzęt: przenośny komputer, tablety dla nauczycieli
              i uczniów, zestawy  kloców edukacyjnych LEGO WeDo 2.0, roboty i gry edukacyjne do nauki programowania oraz drukarki 3D, pozwalające na wydruk przestrzenny. Ten sprzęt pomoże rozwijać uzdolnienia i praktyczne umiejętności kodowania przez najmłodsze pokolenie.

Wymienione działania są zgodne z kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020, m.in.: rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów oraz ich kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego. Tak więc SP 2 robi kolejny krok w nowoczesną  przyszłość
              i aktywizację cyfrową swoich uczniów i nauczycieli J.

• Inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

•    Rozpoczęcie roku szkolnego to bardzo ważne wydarzenie  dla wszystkich uczniów w całej Polsce. Tym razem przeżyliśmy je szczególnie, bo wiązało się z 80- tą rocznicą wybuchu II wojny światowej. 2 września 2019 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie na uroczystym apelu spotkali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

Ceremonię zaszczycili również: Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, Wizytator Kuratorium pani Iwona Gruca, Dyrektor Przedszkola nr 2 pani Ewa Janicka, przedstawiciel Nadleśnictwa Sulęcin pani Kinga Adamska – Gerber, przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Markowska oraz nasz honorowy gość ,wraz  z małżonką, pan Antoni Grześków – przedstawiciel pokolenia Polskich Dzieci Wojny.

Apel prowadziła przewodnicząca i zastępca Samorządu Uczniowskiego – Hanna Grzegorek i Klaudia Łaniec. Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Nowy Poczet Sztandarowy reprezentowali nasi wzorowi uczniowie: Marlena Milke, Alicja Sroka i Michał Petlik. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, witając naszego honorowego gościa, przypomniała wszystkim
              o okrucieństwie wojny i latach okupacji, które Polskim Dzieciom Wojny zabrały dzieciństwo , przysparzając dni pełne cierpień i smutku. Uczestnicy apelu wysłuchali również Hymnu Polskich Dzieci Wojny i przejmujących wierszy w wykonaniu Klaudii Łaniec i Marcina Markowskiego, który naszemu specjalnemu gościowi wręczył wiązankę biało czerwonych kwiatów.
                  Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dyrektor Szkoły pan Sławomir Słonik, który przywitał wszystkich obecnych, a szczególnie serdecznie naszych najmłodszych uczniów. Wspomniał, że obok wychowania i jakości kształcenia nadrzędnym celem będzie współpraca z rodzicami. W swoim przemówieniu pan dyrektor nawiązał również do rocznicy wybuchu II wojny światowej i tragedii losów Polskich Dzieci Wojny, które pragnęły normalności, bezpieczeństwa, nocy bez strzałów, snów bez koszmarów.

W czasie apelu głos zabrali  również pan Burmistrz  i pani Wizytator, którzy życzyli uczniom, rodzicom i nauczycielom samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich marzeń  i planów.