• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

• 3 września 2018 roku na boisku sportowym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbyła sie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich olimpijczyków oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Na uroczystość, którą prowadzili członkowie samorządu szkolnego przybyli uczniowie wraz z rodzicami. Ceremonię zaszczycili swoja obecnością: Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Zbigniew Szczepański, Przedstawicielka Kuratorium Oświaty oddział zamiejscowy w Sulęcinie pani Anita Pakulska, Prezes ZNP pan Zbigniew Dauksza, Dyrektor OPS w Sulęcinie pan Andrzej Żelechowski, Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie pani Ewa Janicka.

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dyrektor szkoły pan Sławomir Słonik. Gospodarz placówki przywitał wszystkich obecnych oraz przedstawił nowych nauczycieli. Wspomniał, że obok wychowania i jakości kształcenia nadrzędnym celem będzie współpraca z rodzicami. Dyrektor poinformował zebranych o nowych przedsięwzięciach. Na zakończenie życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów. Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, przekazał zgromadzonym ważne informacje oraz najlepsze życzenia na nowy rok szkolny. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami.

• XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach

• W dniach od 20-29 sierpnia 2018r. w Dąbkach  k/Darłowa rozegrano XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. W turnieju klas III i IV uczestniczył Paweł Musin uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.

W gronie 52 zawodników z całej Polski zajął dobre VIII miejsce zdobywając 6 pkt. z 9 partii. Grano tempem 90' + 30" na ruch, systemem szwajcarskim. Organizatorem turnieju była AGENCJA 64 PLUS-Andrzej Modzelan.

Równolegle do Mistrzostw rozegrano VI Turniej Szachowy Dąbki-OPEN "B" - ELO  do 1500,w którym uczestniczyła Oliwia Musin uczennica Gimnazjum w Sulęcinie. Oliwia Musin zajęła VIII miejsce na 21 zawodników, zdobywając 5,5 pkt. z 9 partii .Rodzeństwo Oliwia i Paweł Musinowie  miało wakacje szachowe ,uczestniczyło w trzech turniejach ogólnopolskich .

Gratulacje!

Janusz Kuśnierz

• Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

• W dniach od 10-12 sierpnia odbyły się we Wrocławiu w Hali Ludowej Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i  Błyskawicznych.

W mistrzostwach reprezentowało Sulęcin  rodzeństwo Oliwia i Paweł Musin czołowi szachiści młodego pokolenia.

W grupie młodzików C-10 Paweł Musin uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich olimpijczyków w Sulęcinie zdobył 6,5 pkt. z 11 partii/miejsce 41 na 135 zawodników/ w szachach szybkich i 7,5 pkt. z 13 partii/miejsce 42 na 126 zawodników/w szachach błyskawicznych.

W grupie juniorek D-16 Oliwia Musin uczennica Gimnazjum Sulęcin zdobyła 5 pkt.z 11 partii/miejsce 34 na 50 zawodniczek/w szachach szybkich i 5,5 pkt.z 13 partii/miejsce 38 na 52 zawodniczek /w szachach błyskawicznych.

Grano tempem w szachach szybkich 15 minut na partię + 10  sek.na ruch, a w szachach błyskawicznych /Blitz/ 3 minut + 2 sek.na ruch.

Gratulacje!

Janusz Kuśnierz