• Aktualności

     • Myślę pozytywnie
      • Myślę pozytywnie

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie znalazła się w wyjątkowym gronie placówek, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w ramach projektu "Myślę pozytywnie". Jego celem jest upowszechnianie wiedzy, przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

           Projekt realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

          Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się blisko 350 szkół z całej Polski. Do dalszego etapu  zostało zakwalifikowanych 135 jednostek. Szkoła została wybrana na podstawie realizacji  wstępnych zadań certyfikacyjnych, które w październiku 2019r. wykonali nauczyciele wraz z uczniami. Dużą niespodzianką było również otrzymanie przez naszą placówkę wyróżnienia, a tym samym certyfikatu "Szkoła Myślenia Pozytywnego - Pierwsze Kroki". Warto dodać, że wyróżnienie otrzymało tylko 50 szkół.

           Udział w programie wiąże się z realizowaniem określonych zadań promujących pozytywne myślenie. W trakcie przyświecać będzie hasło:  Lepiej się czujesz, lepiej się uczysz. Jest ono bardzo ważne, gdyż widoczny jest u uczniów problem braku poczucia własnej wartości, pewności siebie, samoakceptacji czy nieumiejętność radzenia sobie w relacjach międzyludzkich. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na edukację, dlatego ważne dla nas jest podjęcie działań profilaktycznych skupiających uwagę wokół zdrowia psychicznego.    

             Zadania certyfikacyjne będą realizowane do grudnia 2020r. Liczymy na spójne działanie dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców.

     • Bal karnawałowy w naszej szkole.
      • Bal karnawałowy w naszej szkole.

      • Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Animatorki urozmaiciły zabawę ciekawymi konkursami. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!

     • Pierwsze miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie.
      • Pierwsze miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie.

      • Mamy kolejny sukces. Tym razem uczniowie zdobyli I - sze miejsce dla naszej szkoły w wojewódzkich rozgrywkach finałowych badmintona, które były zorganizowane w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w hali miejskiej w Świebodzinie.Uczniowie Aleksandra Cieplak, Milena Gierońska, Marcin Markowski, Alan Sudakowski oraz Karol Chojnacki pod czujnym okiem trenerki Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona Magdaleny Piechowiak godnie reprezentowali na korcie naszą szkołę zdobywając I - sze miejsca zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Warto podkreślić, że Sulęcin nadal jest "zagłębiem" tej wspaniałej dyscypliny sportu. Sam prezes Szkolnego Związku Sportowego z Zielonej Góry Pan Zbigniew Bermes podkreślił w swojej wypowiedzi, że "...badminton wrócił do Sulęcina...". My możemy jednogłośnie i z radością potwierdzić ten fakt. Gratulujemy!

     • Zawody Polskiego Związku Badmintona
      • Zawody Polskiego Związku Badmintona

      • Reprezentacja Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona Aleksandra Cieplak, Milena Gierońska, Marcin Markowski i Karol Chojnacki -  w dniu 16 listopada br. uczestniczyli w zawodach Polskiego Związku Badmintona, które tym razem odbyły się w Lubniewicach. Pomimo tego, że nasza młodzież zagrała w starszej kategorii wiekowej świetnie poradziła sobie na korcie. Aleksandra Cieplak z Mileną Gierońską zajęły 2 miejsce w deblu. Jak same stwierdzą gra ze starszymi kolegami była świetnym doświadczeniem i treningiem. Gratulujemy!

     • "Prawdziwa legenda o smoku wawelskim"
      • "Prawdziwa legenda o smoku wawelskim"

      • 22 XI 2019r. w klasie II A odbyły się ciekawe zajęcia prowdzone przez p. Arlettę Plamowską. Pani Arletta zaprezentowała "Prawdziwą legendę o smoku wawelskim", posługując się teatrzykiem kamishibai. Dzieci z ciekawością wysłuchały tej niezwykłej historii, omówiły jej treść, a następnie, pod czujnym okiem prowadzącej, wykonały "zionące ogniem" smoki, wykorzystując różne materiały z recyklingu. Zabawa, połączona z nauką przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji, a wykonane przez nich prace stały się zachętą do wymyślania własnych bajek i organizowania teatrzyków dla swoich najbliższych. Wychowawca klasy K. Bachta wraz ze swymi uczniami już  czekają na możliwość ponownego wzięcia udziału w takich zajęciach. Pani Arletto, zapraszamy!

     • Powiatowy Turniej Szachowy - Lubuska Olimpiada Młodzieży
      • Powiatowy Turniej Szachowy - Lubuska Olimpiada Młodzieży

      • 21 XI 2019r.  reprezentacja szachistów z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Szachowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Organizatorem Turnieju był Urząd Miejski w Sulęcinie. Drużyna w składzie: Paweł Musin, Wiktor Ignatowicz, Robert Rosłanowski i Wiktoria Fiedorowicz zajęła III miejsce w kategorii klas I-VI ( Igrzyska Dzieci). Nasi zawodnicy oraz opiekun drużyny ( Katarzyna Bachta) usłyszeli od organizatorów i sędziego zawodów p. Janusza Kuśnierza wiele ciepłych słów na temat ich sposobu gry, stosowania ciekawych rozwiązań taktycznych i prezentowanej sportowej postawy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Czas wróżb i czarów w szkolnej świetlicy.
      • Czas wróżb i czarów w szkolnej świetlicy.

      • "Hokus-pokus, czary mary, aby wróżba się spełniła złóży dary" Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa. Taka wesoła, wspólna zabawa odbyła się 28.11.2019 w świetlicy w SP nr 2 w Sulęcinie. Świetlica zamieniła się w magiczną krainę, do której wkroczyła piękna wróżka. Od razu wiadomo było, że będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu. Tańce przy muzyce były dopełnieniem wesołej zabawy.

     • Szkolny Tydzień Profilaktyki "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”
      • Szkolny Tydzień Profilaktyki "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”

      • Szkolny Tydzień Profilaktyki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

       Szkolny Tydzień Profilaktyki zapisał się w tradycje naszej szkoły. W tym roku przebiegał pod hasłem "Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów”, czyli kolory i ich moc przekazu!

       Wszystkie działania podejmowane przez naszych uczniów w Tygodniu Profilaktyki były objęte symbolicznym przesłaniem koloru. Każdy dzień miał sobie przypisaną daną barwę, aby poprzez percepcję koloru zwrócić szczególną uwagę na współczesne problemy naszych dzieci i podjąć wszelkie działania im zapobiegające.

        

       W poniedziałek 07.10.2019 r. dominował kolor ZIELONY. Barwa ta jest symbolem nadziei
       i wolności, jednoczenie kojarzy się z naturą oraz życiem w harmonii z poczuciem bezpieczeństwa.

       Pojęcie bezpieczeństwa ze względu na swoje rodzaje jest pojmowane bardzo szeroko, w jego granicach mieści się umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, nawet tych które zagrażają naszemu zdrowiu oraz życiu. Dlatego w tym dniu dla naszych uczniów przygotowaliśmy specjalne spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej w Sulęcinie oraz ratownikiem medycznym, którzy przybliżyli tematykę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

       Zadaniem aktywizującym i jednocześnie wprowadzającym uczniów we wszystkie cele i działania podejmowane w Tygodniu Profilaktyki było stworzenie tematycznych haseł za pomocą tzw. "burzy mózgów" do myśli przewodniej danego dnia, która brzmiała: "Żyję mądrze i zdrowo – nie hejtuję, nie ulegam przemocy i nałogom".

        

       Wtorek 08.10.2019 r.  BIEL i jego idea przewodnia: Jesteśmy czyści, nie siejemy nienawiści!

       Biel to kolor, który symbolizuje czystość. Nasi uczniowie starali się dawać wyraz swojemu łagodnemu usposobieniu i postępować właściwie, czyli życzliwie, serdecznie, koleżeńsko.

       We wtorkowy dzień klasy VI miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu edukacyjnym pt. "Nie hejtuję, lecz szanuję". Zagadnienie mowy nienawiści oraz jej konsekwencje przybliżyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Natomiast spektakl teatralny  zatytułowany "Strach ma wielkie oczy" znakomitej „Grupy T” z Torunia przybliżył nam tematykę przeciwdziałania agresji w szkole, a zwłaszcza poruszył materiał problemowy przemocy
       i prześladowaniu w szkole. Cenne dla uczniów okazały się warsztaty pt.„ Zagrożenia komputerowe” ze specjalistami psychologami i pedagogami z PPP w Sulęcinie.

        

       Środa 09.10.2019 r., której znakiem rozpoznawczym był kwiat niezapominajka, roślina
       o  wyjątkowej NIEBIESKIEJ barwie.

       Niezapominajką dziś byliśmy! Niebieski kwiat ma przypomnieć Wam o bezpieczeństwie w szkole
       i sieci!

       W danym dniu w naszym programie podjęliśmy zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, czyli działania o profilaktyce sięgania po substancje psychoaktywne oraz poruszyliśmy tematy uzależnienia od telefonu i bezpieczeństwie w sieci. W ich realizacji pomogli nam również specjaliści PPP w Sulęcinie. Ponadto nasi uczniowie znakomicie bawili się na dyskotece szkolnej.

        

       Czwartek 10.10.2019 r. dzień koloru ŻÓŁTEGO , w którym, każdy z Nas mógł być małym promykiem słońca! Bo radość jest w nas!

       Słońce jest symbolem radości, z kolei uśmiech jest jej przejawem, a recepta na zdrowe życie to śmiech! W Naszej szkole bieżącego dnia działo się ... Otóż mogliśmy się dowiedzieć, jak zdrowo się odżywiać i stać się człowiekiem pełnym energii oraz radości, a wszystko to dzięki spotkaniu edukacyjnemu z profesjonalistą w dziedzinie dietetyki. Ponadto zdobyliśmy cenne informacje
       o metodach zapobiegania stresu szkolnego- warsztaty poprowadzili specjaliści PPP. To nie wszystko! Nasi wspaniali uczniowie wykonali KODEKSY GRZECZNOŚCI - MĄDRE RADY. Stworzyli zestawy reguł savoir vivre w sposób zupełnie niekonwencjonalny za pomocą myślografii, obrazków, z humorem lub w formie rymowanego wiersza.

        

       Piatek 11.10.2019 r. ostatni dzień naszego szkolnego przedsięwzięcia w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki pod hasłem „Bliżej siebie - dalej od przemocy, hejtu, nałogów” miał przypisany sobie kolor CZERWONY. Czerwień w międzynarodowej kulturze oznacza STOP i jest jednym
       z najważniejszych znaków w prawie drogowym. Nasi uczniowie ubrani w czerwień dali obraz swojego sprzeciwu w kontekście do coraz częstszego zjawiska jakim jest hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie drugiego człowieka w sieci. Celem naszych cyklicznych działań "Bezpieczni w sieci” było uświadomienie naszych uczniów o problematyce hejtowania oraz przybliżenie sposobów reagowania na dane zjawisko.

        

       W ramach podsumowania Szkolnego Tygodnia Profilaktyki odbył się dla naszych uczniów festyn. Poprzez wspólne wyjście do Szkółki Leśnej zaktywizowaliśmy uczniów do sprawności fizycznej, a świeże leśne powietrze i piękna przyroda sprawiły, iż nasi uczniowie bawili się świetnie... dopisywał również apetyt.

       Ponadto warto podkreślić, iż festyn odbył się pod patronatem największej Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyczno-Wychowawczej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

       To nie wszystko!
       W naszej szkole mamy Klasowych Mistrzów Grzeczności. Dyrekcja szkoły uhonorowała zwycięzców wyróżniających się kulturalnym zachowaniem, empatią i pozytywnymi kontaktami rówieśniczymi. Składamy serdeczne gratulacje.

       Oto Klasowi Mistrzowie Grzeczności:
       IV A Jan Lewandowski
       IV B Filip Kliszewski
       V A Marlena Milke
       V B Lena Piechowiak
       V C Julia Świtała
       V D Krzysztof Figiel
       V E Wojciech Płonka
       VI A Kacper Szpak
       VI B Zuzanna Wit
       VI C Jakub Staśko
       VI D Amelia Kędzior
       VII A Aleksandra Cieplak
       VII B Aleksandra Żmudzińska
       VIII A Natalia Owczarek
       VIII B Agnieszka Nowak
       VIII C Konrad Sokół

       W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za współpracę i finansowe wsparcie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie. Za pomoc dziękujemy również Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji,  Nadleśnictwu Sulęcin  i  Pani Dietetyk Magdalenie Cieślak.

     • Międzynarodowy dzień kropki.
      • Międzynarodowy dzień kropki.

      • Była sobie kropka mała,

       Która dzieci ośmielała.

       Gdy ją dzieci rysowały

       To talenty odkrywały.

       Uśmiech miały na swej twarzy.

       U nas też to się wydarzy!

        

       W środę przybywajcie

       Kropki z sobą zabierajcie!

        

       Groszki, kropki, małe, duże

       Miej na spodniach lub kapturze,

       Na sukience lub na swetrach

       Na apaszkach albo getrach,

       Bo będziemy się bawili

       I Dzień Kropki obchodzili!

        

       W środę - 18  września - wszystko kręciło się wokół KROPEK!

       To była nasza pierwsza edycja udziału w MIĘDZYNARODOWYM DNIU KROPKI! Zakropkowana Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie! Było twórczo i kreatywnie! Spójrzcie tylko na fotorelację!

       W naszym programie w dniu, w którym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki uczniowie poznali genezę tego święta, czyli historię głównej bohaterki - Vashti książki Peter'a Reynolds' pt."The Dot". Dziewczynka zmagała się z brakiem odwagi i wiary w siebie. Na lekcji plastyki uznała, że nie posiada żadnego talentu, wówczas nauczycielka poprosiła uczennice o postawienie chociażby znaku. Vashti postawiła kropkę w sposób zupełnie niestaranny. Nauczycielka uznała pracę dziewczynki za wyjątkową, oprawiła ją w złotą ramkę i powiesiła w gabinecie nad biurkiem. Vashti wówczas poczuła się doceniona i uznała, że ma talent, jakim jest malowanie kropek.

       Obchodząc Międzynarodowy Dzień Kropki pragnęliśmy przekazać naszym uczniom, iż każdy jakiś talent ma, aby zdobyli odwagę wierzenia we własne możliwości i odkrywali swoje talenty.

       W tym dniu przede wszystkim liczyła się zabawa! Uczniowie brali aktywny udział  w różnego rodzaju grach i zadaniach poświęconym kropkom. Mogli: rysować i malować kropki, rozwiązywać zadania matematyczne i polonistyczne, w sposób artystyczny ująć kropkę, a także podzielić się swoim talentem na "drzewie talentów". Udało się nam również wykonać zdjęcie pt. "ŻYWA KROPKA".

        

       Oprac. Emilia Grubska

     • Turniej szachowy o mistrzostwo SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków
      • Turniej szachowy o mistrzostwo SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

      • W dniu 14 listopada rozegrano turniej szachowy o mistrzostwo SP-2 Sulęcin. Grano 10 rund,czas 2x10 minut na partię.

       Oto rezultaty po emocjonalnych pojedynkach na szachownicach.

       1.Musin Paweł Va 10 punktów/max/

       2.Rosłamowski Robert IIa 8 pkt.

       3.Ciećwierz Krzysztof VIIb 7,5 pkt.

       4.Ignatowicz Wiktor IIIb 7 pkt.

       5.Ciećwierz Jan Vb 6 pkt. 

       6.Fiedorowicz W.iktoria IIIb 5 pkt.

       7.Stopka Tymeteusz IIa 5 pkt.

       8.Laszczak Jakub Vb 3,5 pkt.

       9.Gaik Lucja IIa 3 pkt.

       10.Codogni Zuzanna IIa 2 pkt.

       11.Kościecha Konrad Vb 2 pkt.

       12.Hajducki Antoni IIa /-/

       Skład drużyny na mistrzostwa powiatowe :

       1.Musin Paweł  I szachownica

       2.Rosłamowski Robert  II szachownica

       3.Ignatowicz Wiktor   III szachownica

       4.Fiedorowicz Wiktoria IV  szachownica

       Pozdrawiam

       Janusz Kuśnierz

     • OGŁOSZENIE KONKURSU NA STANOWISKU REFERENT ADMINISTRACYJNO - KSIĘGOWY
      • OGŁOSZENIE KONKURSU NA STANOWISKU REFERENT ADMINISTRACYJNO - KSIĘGOWY

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  ogłasza konkurs na stanowisko referenta administracyjno – księgowego

       I. Wymagania w stosunku do kandydatów:

       a. Wymagania niezbędne:

       a)  obywatelstwo polskie,
       b)  ukończony 18 rok życia i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych
           oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
       c) nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane
           z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
       d) nieposzlakowana opinia

       e) wykształcenie wyższe,

       f) staż pracy -  5 lat w tym minimum pół roku na stanowisku administracyjnym
           jednostki budżetowej
       g) znajomość przepisów z zakresu ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości,
           przepisów dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych i prawa pracy w jednostkach
           budżetowych

       h)  znajomość obowiązujących przepisów prawnych regulujących przepisy finansowe,
             płacowe i kadrowe w jednostkach budżetowych,

       i) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na danym stanowisku,

       j)  podstawowa znajomość obsługi programów komputerowych stosowanych w księgowości
            i administracji (moduł księgowy, płacowy i kadrowy),

        

       b. Wymagania dodatkowe:

       a)  umiejętność obsługi programów w zakresie Ms Office(WORD, EXCEL)
       b)  znajomość programów komputerowych  finansowo-księgowych PŁATNIK,
            SJO BESTIA i PFRON ON LINE

       c)  doświadczenie zawodowe  na podobnym stanowisku,

       d)  umiejętność rozliczania projektów unijnych

       e)   umiejętność obsługi bankowości elektronicznej
       f)  dokładność, rzetelność, dobra organizacji pracy,
       g)  terminowość, punktualność, operatywność, odpowiedzialność i komunikatywność.

       i)   umiejętność prowadzenia kasy szkoły

       II. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

       1)   dokonywanie wstępnej weryfikacji dokumentów księgowych, sprawdzanie
              pod względem formalnym i rachunkowym,

       2)   wystawianie dokumentów finansowo-księgowych (faktury sprzedaży,
              noty  i inne dowody księgowe),

       3)   obsługa bankowego systemu PekaoBiznes 24 - przekaz elektroniczny
              i przestrzeganie terminowego regulowania zobowiązań,

       4)   prowadzenie ewidencji druków ścisłego zarachowania i rozliczanie osób,
              które druki pobrały,

       5)   opisywanie i opieczętowywanie faktur, rachunków, innych dowodów  księgowych,

       6)   kompletowanie, dekretowanie dokumentów księgowych zgodnie z przyjętymi
             zasadami rachunkowości /faktury, rachunku, wyciągi bankowe, potwierdzenia
              przelewów, wpłat, raportów kasowych itp./,

       7)   rozliczanie inwentaryzacji,

       8)   prowadzenie rozrachunków z kontrahentami

       9)   prowadzenie rejestru  faktur zakupu,

       10)   prowadzenie  kasy szkoły i PKZP,

       11)  przygotowywanie i bieżące wprowadzanie danych we wszystkich modułach
             Systemu Informacji Oświatowej

       12) obsługa programu informatycznego” PŁATNIK” i PEFRON

       13)  rozliczanie delegacji służbowych

       14) rozliczanie projektów

       15) obsługa finansowa funduszu socjalnego

       16)  bieżące zapoznawanie się ze zmianą przepisów  dot. wykonywania
             powierzonego obowiązku służbowego,

       17) coroczne archiwizowanie dokumentów i przekazywanie ich do składnicy,

       18) wykonywanie innych czynności służbowych wynikających z przepisów 
             i zleconych przez Dyrektora szkoły i Głównego księgowego.

        

       III. Warunki zatrudnienia na stanowisku:

       a) wymiar etatu: pełny,
       b) norma tygodniowa czasu pracy wynosi 40 godz.,

       c) praca przy monitorze ekranowym

       d) umowa na czas nieokreślony
       e)  miejsce pracy: SP 2 Sulęcin.

       V. Wymagane dokumenty:

       1.  List motywacyjny,
       2.  Życiorys zawodowy – curriculum vitae,

       3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
       4.  Dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje zawodowe wymienione
           w pkt. 1 lit. e i f,

       5.  Oświadczenie  obejmujące pkt. 1 lit. a - d, wraz z klauzulą RODO, stanowiące załącznik
            do ogłoszenia,

       6.  Aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na zatrudnienie, wystawione przez
            lekarza medycyny pracy,
       7.  Oświadczenie kandydata o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko
             mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji
            państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów
            lub za przestępstwo skarbowe,
        

        

       VI. Termin, sposób i miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:

       a. Termin:

       Termin składania dokumentów do 2019-11-29 godz. 14:00:00.

       W przypadku przesłania dokumentów pocztą, decyduje data doręczenia przesyłki do sekretariatu.

       b. Sposób:

       Wszystkie składane dokumenty muszą być opatrzone własnoręcznym podpisem kandydata.

       Wymagane dokumenty i oświadczenia należy składać w zamkniętej kopercie ( z podanym adresem do korespondencji, numerem telefonu kontaktowego) opatrzonej imieniem i nazwiskiem kandydata oraz dopiskiem:
       „ Konkurs  na stanowisko referenta administracyjno -  księgowego w  Szkole Podstawowej
       nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

       c. Miejsce:

       Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub za pośrednictwem innych osób w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, os. Kopernika 7,  69-200 Sulęcin. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu przesyłki do sekretariatu Szkoły.

       VII. Informacje dodatkowe:

       1. Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie, w inny sposób niż określony
           w ogłoszeniu, bez kompletu wymaganych dokumentów nie będą rozpatrywane.
       2. Otwarcie ofert nastąpi dnia 29.11.2019 r. o godz. 14.30.
       3. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną zakwalifikowani do dalszego
          etapu naboru, o terminie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną powiadomieni telefonicznie.
       4. Kandydaci, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowani.
       5. Dokumenty wybranego kandydata, który zostanie wyłoniony w procesie naboru zostaną
           dołączone do akt osobowych.
       6. Informacja o rozstrzygnięciu naboru będzie podana do publicznej wiadomości na stronie
           internetowej www.sp2sulecin.edupage.org, na tablicy informacyjnej szkoły i Biuletynie
           Informacji Publicznej   http://bip.wrota.lubuskie.pl/sp2_sulecin/.
       7. Dokumenty aplikacyjne pozostałych osób mogą być odebrane osobiście przez
           zainteresowanych w terminie 2 tygodni od ogłoszenia wyników naboru. Nieodebrane
           dokumenty zostaną zniszczone komisyjnie.

       8. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez dyrektora SP nr 2 w Sulęcinie.
       9. Dodatkowych informacji udziela sekretarz szkoły oraz główna księgowa  pod nr telefonu
           95-755-23-09.

        

        

       Sulęcin, dnia 18 listopada 2019r                                                       Dyrektor szkoły

                                                                                                                  Sławomir Słonik

     • Dzień Kundelka - 25 października 2019
      • Dzień Kundelka - 25 października 2019

      • W ramach Obchodów Dnia Kundelka uczniowie klas II wzięli udział
       w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz w międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad czworonożnymi milusińskimi połączonych z zabawami na czas.

       Laureatem konkursu plastycznego została:

       Julia Kościecha (II b)

       Wyróżnienia otrzymali:

       Hanna Hormańska (IIa)

       Zuzanna Codogni (IIa)

       Lilianna Mueller (II b)

       Michał Wolniewicz (IIb)

       Nadia Tofel (II c)

       W zaciętej rywalizacji międzyklasowej zaledwie 1 pkt. zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II B w składzie Magdalena Kaczmarek, Anna Dąbrowska, Maciej Dróżdż.

     • Mistrzostwa Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.
      • Mistrzostwa Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.

      •  W dniach od  11-17.10.2019r w Kudowie Zdroju w Hotelu Zdrojowym rozegrano eliminacje strefowe do finałów

       Mistrzostw Polski Dolny Śląsk- Lubuskie.

       W Mistrzostwach Makroregionu DS+LB w grupie C-11 bardzo dobrze spisał się Paweł Musin uczeń SP-2 w Sulęcinie, wśród 20 zawodników zajął III miejsce 6,5 pkt.z 9 partii i został finalistą MP do lat 12/awansowało czterech pierwszych zawodników.

       Paweł Musin był również finalistą  Polski do lat 10.

       Życzymy Pawłowi sukcesów szachowych w Mistrzostwach Polski,

       Janusz Kuśnierz

     • Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.
      • Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

      • W dniach 29.08.-01.09.2019r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie w Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym ''Podpromie".

       Rodzeństwo Oliwia i Paweł Musin z Sulęcina reprezentowało woj.lubuskie w grupie C-12 i D-16 szachistów.

       W grupie C-12 Paweł Musin w szachach szybkich /tempo gry 15'+10"/- zdobył 6,5pkt.z 11partii i zajął 51 miejsce na 179 zawodników.W szachach błyskawicznych/tempo gry 3'+2"/ 11 rund,51 miejsce na 162 zawodników.                           

       Oliwia Musin w grupie D-16 w szachach szybkich zdobyła 4,5 pkt. i zajęła 43 miejsce na 52 zawodniczek, a szachach błyskawicznych zdobyła 6,5 pkt.i uplasowała się na 29 miejscu wśród 49 zawodniczek.

     • Wizyta policjanta w naszej szkole.
      • Wizyta policjanta w naszej szkole.

      • 17 września 2019 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Polskich Olimpijczyków odbyło się spotkanie z policjantem, którego głównym zadaniem było przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie prawidłowych i właściwych postaw wśród uczniów. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Pan  policjant rozmawiał z dziećmi   na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabawy w domu  i na podwórku podczas nieobecności osób dorosłych oraz przed organizowaniem zabaw w niedozwolonych miejscach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

     • V Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.
      • V Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

      • W naszej szkole noc odbyła się z 4 na 5 października w godzinach 18.00 - 8.00 Uczestniczyli w niej uczniowie z klas VI. Dzieci wzięły udział w warsztatach decoupage tworząc zakładki do książek i okolicznościowe lampiony, następnie przy słodkim poczęstunku obejrzały prezentację dotyczącą książek elektronicznych oraz odpowiadały na zagadki literackie. Po godzinie 20 rozpoczęły się zabawy sportowe i rekreacyjne oraz turniej mini koszykówki. Na kolację – pizza :). Po niej wspólnie oglądano film "Ptyś i Bill". Uczestnicy Nocy Bibliotek zabrali do domu nagrody, własnoręcznie wykonane prace oraz miłe wspomnienia.

     • 14 października - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
      • 14 października - Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

      • Dyrektor szkoły informuje, że dzień 14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy. Potrzebę zapewnienia opieki należy zgłosić do Kierownika świetlicy w terminie do piątku 11.10.2019 r. do godz.14.00. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie dowozów i dożywiania.

     • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.....”
      • „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło.....”

      •     W dniu  03 października 2019 r. o godz. 9.00 odbyła się Uroczystość Pasowania  na ucznia pierwszoklasistów  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków Sulęcinie. Ślubowanie składały trzy klasy pierwsze:
       I a z wychowawczynią Marią Konieczną, I b z wychowawczynią Patrycją Lencewicz oraz I c z wychowawczynią Anną Woroną.

          Do naszej szkoły przybyli wszyscy zaproszeni goście: Tomasz Kucharski - polski wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, Dariusz Ejchart - burmistrz Sulęcina wraz z zastępcą burmistrza Iwoną Walczak, Małorzata Jung  - dyrektor Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika, Ewa Janicka - dyrektor Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, Andrzej Żelechowski - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, dyrektor naszej szkoły Sławomir Słonik, wicedyrektorzy Danuta Szczepaniak i Monika Kołodnicka, przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Markowska, pedagog szkolny Wioleta Makowska oraz rodzice i dziadkowie.

          Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków, wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.  Specjalnie opracowana  na dzień ślubowania część artystyczna pozwoliła pierwszoklasistom zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. W czasie trwania uroczystości zostały im postawione nie lada wyzwania. Wszystkie zostały przez uczniów wykonane perfekcyjnie. Mali patrioci wykazali się dużą wiedzą na temat swojej ojczyzny, jej symboli, tradycji i krajobrazu. Doskonale opanowali zasady ruchu drogowego oraz znajomość znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Pokazali, jak ważną rolę pełni aktywny tryb życia, promując hasło „ Ruch to zdrowie”. Po części artystycznej nastąpił moment uroczystego ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze , przed pocztem sztandarowym nasi bohaterowie obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować naszą szkołę, swym zachowaniem
       i nauką sprawiać radość rodzicom i  nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” - mówił pan dyrektor, dotykając specjalnym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

         Po uroczystym pasowaniu głos zabrał pan dyrektor, gość honorowy Tomasz Kucharski oraz inni goście. Wszyscy obdarowali dzieci okolicznościowymi prezentami: były plakaty o polskim olimpiźmie i sportowe plecaki, kredki  w kolorowych futerałach od Burmistrza i jego zastępcy oraz słodkości od dyrektorek przedszkoli. Rada Rodziców ufundowała zestawy sprzętu sportowego. Mistrz olimpijski osobiście odwiedził każdą z klas, aby wręczyć dzieciom autografy i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech, by wspólnie świętować ten szczególny dzień. Na pewno na długo zapadnie on pierwszakom w pamięci.

                                                  Wychowawcy klas I : Maria Konieczna

        Patrycja Lencewicz

       Anna Worona

     • SP w Sulęcinie na XXV Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów.
      • SP w Sulęcinie na XXV Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów.

      •    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie co roku uczestniczy w Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów organizowanym przez Urząd Miejski i Sulęciński Ośrodek Kultury. Ta atrakcyjna impreza już od 25 – ciu  lat  przyciąga duże rzesze miłośników dwóch kółek.  W tym roku cyklistom sprzyjała również piękna słoneczna pogoda. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa, wśród której byli uczniowie, nauczyciele i rodzice.  Nasi cykliści wyjechali na przygotowane trasy w dwóch grupach. Większość dzieci, prowadzone przez panie Elżbietę Struch, Annę Amborską, Ewę Stadnik i Joannę Twarowską, miało do pokonania  5 kilometrowy, łatwy odcinek. Kilku starszych uczniów, pod przewodnictwem pana Wojciecha Lewandowskiego, zdecydowało się na najtrudniejszą 25 kilometrową trasę prowadzącą wzdłuż wąwozów  i wokół pięknego jeziora. Po pokonaniu wyznaczonych odcinków wszyscy spotkali się na Uroczysku Lubniewsko, gdzie mogli wzmocnić się gorącą grochówką i pieczoną na ognisku kiełbaską. Na uroczysku czekały na dzieci również atrakcyjne turnieje sportowe i rekreacyjne z nagrodami.

            Po południu  zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie z podstawówki, wrócili  wszyscy razem do Sulęcina.

                                                                                                                   Małgorzata Stempińska