• Aktualności

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
      • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      • Informujemy, że w piątek 24 czerwca 2022 r. odbędą się apele z okazji zakończenia roku szkolnego.

       Apel dla uczniów klas I - IV i Oddziału Przedszkolnego odbędzie się o godzinie 900

       Apel dla uczniów klas V - VIII odbędzie się o godzinie 930

       Po apelach spotkania z wychowawcami w wyznaczonych gabinetach.

       Odwozy we wszystkich kierunkach - o godz.1115.

     • MAMA TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA
      • MAMA TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

      • Kochani Rodzice!
       Dziś wielką wdzięczność czuję, 
       I z serca Wam dziękuję, 
       Za dane mi życie i wychowanie,
       Za Wasze o mnie starania.
       Za trud, za pracę, za poświęcenie, 
       Noce nieprzespane i  Wasze zmęczenie.
       Za wszystko z serca dziękuję i serdecznie całuję!
       Z okazji tego bez wątpienia pięknego Święta Dnia Matki  i Ojca dzieci z oddziału przedszkolnego przesyłają najserdeczniejsze życzenia swoim najukochańszym rodzicom. 💐🌼🌻

       E. Głębowska -Kaczmarek, B. Zimnowoda

     • Wycieczka do lasu.
      • Wycieczka do lasu.

      • ycieczka do lasu to zawsze okazja aby z bliska przyjrzeć się tajemniczemu życiu drzew i przyrody. 06 czerwca 2022 nasze przedszkolaki i klasa Ic odwiedziły Szkółkę Leśną w Ostrowiu.
       Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności drzew występujących w polskich lasach. Podczas ciekawej prelekcji dzieci dowiedziały się, że las nie sieje się sam i potrzebuje człowieka.
       Następnie oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa.
       Po fascynującym spacerze, małych miłośników przyrody czekała niespodzianka- pieczone kiełbaski. Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, leśnictwie i ochronie przyrody. Pełni wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

       E. Głębowska- Kaczmarek, B. Zimnowoda, Katarzyna Bachta

     • Efekty naszej styczniowej zbiórki ze "Szkolnym Kołem Misyjnym - PomagaMy"
      • Efekty naszej styczniowej zbiórki ze "Szkolnym Kołem Misyjnym - PomagaMy"

      • Uwaga!!!

       Mam dla Was namacalne efekty naszej styczniowej zbiórki ze "Szkolnym Kołem Misyjnym - PomagaMy". Nie wiem, czy pamiętacie, ale zebraliśmy wtedy 2600 zł, co dało pewnie ok. 8000000 Leonów:) Trochę to trwało, ale właśnie otrzymałam od sióstr ze Sierra Leone zdjęcia. Są na nich uśmiechnięte twarze chłopców, którzy otrzymali dzięki Wam, drodzy Uczniowie i Nauczyciele, piękne prezenty! Tak naprawdę są to przedmioty codziennego użytku - ubrania, plecaki, buty, przybory szkolne i worek ryżu.... Dla nas to normalne, że to wszystko mamy i to w nadmiarze. Jednak dla dzieci w Sierra Leone, w Kambii, dzień, w którym otrzymali te rzeczy na własność od Was był wielkim Świętem. 

       Dziękuję w ich imieniu i w imieniu sióstr: Gianny, Laury i Anabel za tą owocną współpracę i otwarte serca. 

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

      • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Otrzymane środki finansowe będą przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych. Projekt szacowany jest na kwotę 15.000 zł, w tym 12.000 dofinansowania z NPRC i 3.000 wkładu własnego.      

       Zakupy w ramach projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

       Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.

     • Konkurs historyczny
      • Konkurs historyczny

      • W przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się konkurs z okazji 231 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej. udział wzięły zespoły złożone z dwóch uczniów klas VI-tych. Tematyka konkursu dotyczyła nie tylko samej konstytucji. Zakres pytań obejmował cały okres panowania ostatniego króla Rzrczypospolitej - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie odpowiadali na losowo wybrane pytania, rozwiązywali krzyżówkę historyczną, układali puzzle itp. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

       I miejsce zdobyła reprezentacja klasy VIa, którą reprezentowali: Jakub Policzkiewicz i Fabian Kupisz. 

       II miejsce zdobyły uczennice klasy VIb - Anna Drgas i Oliwia Ćwirko.

       Gratulujemy!

       Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył uczestnikom na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły.

     • "WITAJ MAJ! TRZECI MAJ...!"
      • "WITAJ MAJ! TRZECI MAJ...!"

      • "Mali Patrioci" w przedszkolu.
       W dniu 29.04.2022r. Obchodziliśmy 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz tłumaczenia treści wierszy : "Kto ty jesteś?", "Powiewa flaga".
       Było przepięknie,  wzruszająco  i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która długo pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków ".🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

       E. Głębowska- Kaczmarek, B. Zimnowoda

     • WYCIECZKA DO WIOSKI LAPOŃSKIEJ W CZELINIE
      • WYCIECZKA DO WIOSKI LAPOŃSKIEJ W CZELINIE

      • Dnia 25.o4.2022 oddział przedszkolny oraz klasa I c były na wycieczce w Wiosce Lapońskienj w Czelinie. Dzieci zwiedziły zagrodę ze  zwierzętami - odwiedziły daniele, kozy, kuce, muflony, jelenie, strusie oraz najważniejsze renifery. Największą radością dzieci było karmienie zwierząt i dotykanie renifera. Na placu lapońskim odbyły się atrakcyjne zajęcia zorganizowane przez właścicieli gospodarstwa.
       Dzieci dowiedziały się o życiu ludu Samów. Pod koniec wycieczki wypiekaliśmy podpłomyki oraz zajadaliśmy się kiełbaskami z ogniska. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę z pełnymi brzuszkami. Było super!!!


       B. Zimnowoda, E. Głębowska-Kaczmarek,  Katarzyna Bachta😘😘😘

     • Uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
      • Uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

      • 3 maja świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Emilii Grubskiej, p. Agaty Król i p. Wioletty Mrok, przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą tę pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą.

       Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych dla naszego kraju wydarzeń historycznych. Tegoroczne obchody polskiego narodowego święta 3 Maja miały tradycyjny – podniosły i ceremonialny charakter.  Przygotowana przez naszą szkołę inscenizacja miała przypomnieć, jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Program artystyczny rozbrzmiewał pod hasłem: „Miłość do ojczyzny łączy pokolenia”, czym pragnęliśmy podkreślić istotę odpowiedzialnej postawy obywatelskiej. Bo czyż prawdziwy Polak może nie znać historii swojego kraju? Przecież „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

       Akademię rozpoczęliśmy od patriotycznych wierszy i utworów muzycznych przypominających istotę i wagę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenografia i gra aktorska uczniów przeniosła nas do mieszkania, gdzie spokojna opowieść babci przybliżyła wnukom trudną historię konstytucji, ówczesne nastroje społeczne i potrzebę reform. Radość                  z zaprzysiężenia dokumentu uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. wybrzmiała                 w pięknych głosach dziewczynek w utworze pt. „Witaj majowa jutrzenko”. Swój występ uczniowie uświetnili "tańcem kwiatów" i wzruszającą oprawą muzyczną do takich pieśni jak: „Białe róże” i „Uwierz Polsko!”. Dzieci zaprezentowały również sentymentalny taniec               z wstążkami w barwach narodowych, a elementy akrobatyki w wykonaniu jednej z naszych uczennic chwytały za serce. Na zakończenie tej podniosłej uroczystości dyrektorzy wręczyli nagrody uczniom klas VI, którzy wykazali się wiedzą historyczną w konkursie dotyczącym Konstytucji 3 Maja.

       Warto również nadmienić, że przygotowany przez uczniów montaż, zaprezentowany został na miejsko-gminnej akademii w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Było wzruszająco, podniośle i uroczyście, a zeprezentowane wiersze, pieśni patriotyczne          i tańce spotkały się z owacyjnym przyjęciem publiczności.  

                                                        Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • 1000 drzewek na minutę
      • 1000 drzewek na minutę

      • Dnia 27 kwietnia dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w akcji Nadleśnictwa Sulęcin „1000 drzewek na minutę”. Po udzieleniu instruktażu przez Panią Kingę, dzieci wspólnie posadziły: sosnę oraz gatunki biocenotyczne - lipę i kalinę koralową. Nowością i ciekawą atrakcją dla dzieci była praca ze szpadlem oraz kosturem, czyli narzędziem do sadzenia drzew. Miłym zwieńczeniem ciężkiej pracy było ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Nadleśnictwu Sulęcin za cenną lekcję przyrody i wspaniale spędzony czas.

     • Spotkanie z zawodnikami pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin
      • Spotkanie z zawodnikami pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin

      • 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole siatkarzy pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin. Organizatorem wydarzenia była świetlica szkolna. Wizyta naszych gości odbyła się w ramach cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". 

       Odwiedzili nas: rozgrywający Artur Błażej, przyjmujący Michał Wójcik i Tomasz Polczyk oraz atakujący, Grzegorz Turek. Zawodnicy opowiedzieli o początkach swojej przygody z siatkówką, o trudach i pięknych chwilach, które przeżyli na boisku i o poświęceniach, na które musi być gotowy każdy sportowiec. Ponadto odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci. Sesja zdjęciowa i rozdanie autografów były obowiązkowym elementem spotkania. 

       Dziękujemy zawodnikom STS Olimpia Sulęcin za odwiedziny i cenne wskazówki dla naszych uczniów - fanów różnych dyscyplin sportowych. 

     • Wielkanoc!
      • Wielkanoc!

      • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowankowie oraz opiekunowie świetlicy szkolnej składają najserdeczniejsze życzenia:

       dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych pięknych chwil w gronie najbliższych. 

       Kwietniowy słoneczny dzień umiliła nam sesja zdjęciowa, której główną atrakcją była wykonana przez dzieci kolorowa pisanka. Robi wrażenie, prawda?

     • Wesołego Alleluja!
      • Wesołego Alleluja!

      • Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały krótki występ opowiadający o naszych zwyczajach wielkanocnych. Zaprezentowały ,,Taniec kurcząt", wcieliły się  w rolę zajączków z wielkanocnegokoszyczka. Odbyły się zabawy ruchowe i plastyczne. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek  od wielkanocnego zajączka.
       Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zakup  upominków dla maluszków.

       Niech nadchodzące Święta Wielkiej 
        Nocy przyniosą wszystkim same radosne
       i szczęśliwe dni.

       Niech czas ten będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości,
       okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
       Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja
       życzą
       Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Pani Beata i Pani Ela🐣🐥🐣🐥

     • Konkurs ,,Sulęcin-moje miasto”
      • Konkurs ,,Sulęcin-moje miasto”

      • ,,Moje miasto jest wspaniałe,

       ani duże, ani małe (…)

       Bardzo kocham mój Sulęcin,

       bardziej niż się Wam wydaje

        i zapraszam wszystkich ludzi,

       nikt się tu nie będzie nudził.”

                  

       5 kwietnia 2022 w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas III pt. ,,Sulęcin-moje miasto”, w którym wzięły udział 3-osobowe reprezentacje poszczególnych klas. Konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy o miejscu zamieszkania, rozbudzenie zainteresowania historią naszej miejscowości  i budzenie lokalnego patriotyzmu.

       Jury w składzie:  wicedyrektor Danuta Szczepaniak, p.Arletta Plamowska oraz p.Marina Wróżbit oceniały wiadomości uczestników na temat naszej małej ojczyzny, a jest ona naprawdę imponująca.

                   I etap to prezentacja pięknych plakatów oraz wierszy o  Sulęcinie, które  przygotowały wszystkie klasy. Jurorzy byli zachwyceni, wszystkie prace uzyskały wysokie noty. Fragment zacytowany na wstępie, to właśnie ta twórczość dziecięca.

       W rundzie II  uczniowie pracowali z tekstem źródłowym, dotyczącym historii naszego miasta, w którym należało znaleźć odpowiedzi na wylosowane pytania. Innym zadaniem była praca     z mapą Sulęcina. Posługując się legendą trzecioklasiści szukali wskazanych obiektów             w mieście. Zadanie niełatwe, lecz  nasi uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie.

                   W następnym etapie konkursu odpowiadali  na pytania dotyczące czasów współczesnych, m.in. znajomości nazw ulic, kodu pocztowego czy nazwiska pana burmistrza. Rozwiązywanie krzyżówki oraz  dmuchanie balonów, w których były ukryte pytania oraz układanie puzzli, przedstawiających ciekawe miejsca naszego miasta, to konkurencje, które sprawiły dzieciom wiele radości.

                   Ostatnie zmaganie wymagało wiedzy z zakresu znajomości życia naszej szkoły, ale również sprytu, bowiem pytania były ukryte w jajeczkach, jako nawiązanie do zbliżających się świąt. Żeby było weselej, na chwilę nasze panie jurorki wzięły udział w ostatniej konkurencji, czyli nawijania jajek na  sznurek. Aplauz, brawa i doping ze strony drużyn  potwierdziły, iż konkurs był tak naprawdę świetną zabawą, która tylko wydobyła wiedzę  tkwiącą w  naszych uczniach.

                   Podsumowując zmagania należy stwierdzić, że różnica między poszczególnymi drużynami była minimalna, poziom wiedzy był wyrównany, a wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą historii miasta oraz jego czasów współczesnych. Zabawa przeplatała się z  zadaniami teoretycznymi o różnym stopniu trudności.

                   Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III c, którą reprezentowały: Julia Szkiela, Matylda Wojdyga oraz Martyna Jasik. Na drugim miejscu znalazła się drużyna klasy III b         w składzie: Wiktoria Doświadczyńska, Marysia Tomczak i Bartek Gąsiorek, a trzecie miejsce zajęła III a, reprezentowana przez Nikolę Strzelczak, Oliwię Gruszkiwicz i Tomka Jacykowskiego.  Nie było tu przegranych, wszyscy uczestnicy zwyciężyli dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu. Dla wszystkich dzieci była to piękna lekcja patriotyzmu, a także okazja do pogłębiania wiedzy o naszym mieście. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyjątkowe nagrody z logo naszego miasta, ufundowane przez Burmistrza Sulęcina.

        

                                                                                                                       Organizatorki:

                                                                                                                           Agata Król,

                                                                                                                      Anna Matkowska

     • Pasowanie na czytelnika.
      • Pasowanie na czytelnika.

      • Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych odbyło się w dniach 6-8 kwietnia 2022.

       Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już samodzielnie czytać.

       Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie wysłuchali opowieści o ogrodzie, który przepięknie rozkwita tylko wtedy, gdy dzieci czytają dużo książek i używają pięknych słów, a przypominać im o tym będą motyle. Ponadto uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, układali bajkowe puzzle, rozwiązywali działania matematyczne, by w odpowiedniej kolejności powstał napis „pasowanie na czytelnika” oraz wiele innych zadań. Przyszli czytelnicy  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę oraz poznali zasady zachowania w bibliotece szkolnej.

       Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor bajkową zakładką w postaci motyla dokonała pasowania każdego z uczniów. Jako czytelnicy biblioteki szkolnej  potwierdzili to własnym podpisem.  Książeczki z podpisami  zostały umieszczone na tablicy w bibliotece.

       Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz książki „Pierwsze abecadło”.

       I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książek, które dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

     • ”Ziemia Sulęcińska”
      • ”Ziemia Sulęcińska”

      • Biblioteka szkolna, informuje, że na konkurs plastyczny dla klas 5 i 6 pod tytułem „Ziemia Sulęcińska” wpłynęło 28 prac.

       Laureatami konkursu zostali uczniowie:

       Wiktoria Fiedorowicz kl. 5 B

       Krzysztof Wąsik kl. 6 B

       Kamila Bączkowska kl. 5 B

        

       Natomiast wyróżnienia otrzymali:

       Anna Drgas kl. 6 B

       Anna Tarnowska kl. 5 A

       Hanna Świętochowska kl. 6 B

        

       Biblioteka dziękuje wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz gratuluje nagrodzonym.

     • Wizyta w Banku PKO BP. S.A.
      • Wizyta w Banku PKO BP. S.A.

      • 5 kwietnia, w ramach zajęć świetlicowych i zajęć orientacji zawodowej, wychowankowie świetlicy szkolnej pod opieką pań Marzeny i Ani, odwiedzili sulęcińską filię Banku PKO BP. S.A., gdzie mieli okazję zapoznać się z zakresem obowiązków pracownika banku. 

       Pani Marzena Kierzkowska przedstawiła dzieciom cenne informacje na temat zabezpieczeń pieniędzy oraz bezpiecznych zachowań dotyczących bankowości internetowej . Zwieńczeniem wizyty był quiz sprawdzający zdobytą przez dzieci wiedzę. W nagrodę dzieci otrzymały długopisy, opaski odblaskowe i plany lekcji. 

       Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. 

     • PRIMA APRILIS
      • PRIMA APRILIS

      • Dziś wszystkich wrabiamy, lecz przykrości im nie sprawiamy, 
       Bo o to w tym dniu chodzi, by śmiali się wszyscy starsi i młodzi, a ja pragnę żeby wszyscy śmiali się cały czas, 
       O poranku i o 
       zmroku, nie tylko w ten dzień, 
       A przez 365 dni w roku.

       Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy.
       Ten nastrój udzielił się również przedszkolakom z naszego przedszkola. Na początku dzieci poznały historię związaną z obchodami tego dnia i wiedziały że jest to znakomita okazja do sprawiania drobnych psikusów i zagwarantowanie śmiania do woli. W dobry humor wprowadził dzieci wiersz Juliana Tuwima "Cuda i dziwy". Cały dzień obfitował w dobrą zabawę a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci.
       Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się😄🤣😃

       Beata Zimnowoda, Elżbieta Głębowska- Kaczmarek

     • Dzień Luzaka z Samorządem Uczniowskim
      • Dzień Luzaka z Samorządem Uczniowskim

      • 1 kwietnia w naszej szkole, poza Prima Aprillis, obchodziliśmy Dzień Luzaka. Tego dnia uczniowie przyszli na lekcje w… pidżamach, a ponadto nie byli odpytywani przez nauczycieli, nie mieli sprawdzanych zadań domowych, nie mieli sprawdzianów… Prawdziwy Dzień Luzaka. 

       Jak widać, w doborze garderoby i dodatków dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością. Było bardzo wesoło! Dzień Luzaka to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.