• Aktualności

     • Patent na bezpieczne wakacje.
      • Patent na bezpieczne wakacje.

      • Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Żeby właśnie tak było, w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków odbyły się spotkania realizujące akcję profilaktyczną pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji  oraz Straży Pożarnej w Sulęcinie przeprowadzili działania edukacyjno - profilaktyczne mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie wakacji. Działania te miały na celu przybliżyć uczniom wiedzę  na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w czasie pobytu  w górach, nad wodą, na drodze  lub w domu, a także uwrażliwić na różne niebezpieczeństwa w Internecie.  

       Dzięki ciekawym poradom i wskazówkom, dzieci  nie zapomną o zasadach bezpieczeństwa, prawidłowych postawach i zachowaniach w czasie letniego wypoczynku.

                                                                                                  Kierownik świetlicy Marina Wróżbit

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      • W środę 19 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w następującym porządku:

       9.00 - apel dla klas I - IV,

       9.30 - apel dla klas V - VIII

       (po apelach spotkania z wychowawcami w klasach ( miejsce spotkań - numery gabinetów będą podane w holu szkoły).

       W środę odwozy będą o godz.11.30

     • Skrócenie czasu trwania zajęć lekcyjnych!
      • Skrócenie czasu trwania zajęć lekcyjnych!

      • W związku ze zbliżającą się kolejną falą upałów Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 10.06.2019 r. do odwołania ulega skróceniu czas trwania zajęć lekcyjnych.

       W związku z tym od poniedziałku obowiązuje następujący porządek dnia: 

       1 lekcja – 8.00 – 8.30 

       2 lekcja – 8.35 – 9.05

       3 lekcja – 9.10 – 9.40 

       4 lekcja – 9.45 – 10.15 

       5 lekcja – 10.30 – 11.00 

       6 lekcja – 11.05 – 11.35

       7 lekcja - 11.50 – 12.20 

       Obiady dla klas I – III – od 10.15,

       dla klas IV – VIII – od 11.35.

       Odwozy we wszystkich kierunkach o godz.12.30.

       Nie będzie odwozów o godz.14.30.

       Świetlica szkolna czynna bez zmian tj. od 7.00 – 16.00 

                                                                                                  Dyrektor szkoły Sławomir Słonik

     • Z wizytą u pszczelarza
      • Z wizytą u pszczelarza

      • Najmłodsi uczestnicy zajęć świetlicowych w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi” 03.06.2019 r., odwiedzili Gospodarstwo Pszczelarskie  „Dutkowiak”.   Dzieci  miały możliwość przyjrzenia się z bliska pracy bartnika, zapoznać się z funkcjonowaniem gospodarstwa, zobaczyć i posmakować produkty, które mamy dzięki ciężkiej pracy pszczół. Pan pszczelarz opowiadał o tym, jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Uczniowie poznali sposób pozyskiwania miodu, obejrzeli akcesoria pszczelarskie takie jak miodarka, podkurzacz, ramka, specjalny kapelusz, oraz bogatą ofertę produktów pszczelich: pyłek kwiatowy, wosk, mleczko pszczele oraz propolis. Uczniowie mogli obejrzeć i założyć pszczelarskie stroje ochronne
       i z odwagą wkroczyć do pasieki, gdzie bezpośrednio obserwowali życie i pracę pszczół. Na koniec wizyty wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani różnymi rodzajami miodu, dzięki czemu dowiedzieli się,
       że rozpoznajemy go po barwie, smaku i zapachu.

       Dzięki wizycie w Gospodarstwie Pszczelarskim, nasi podopieczni dowiedzieli się o pożytecznej roli pszczół, leczniczych właściwościach miodu oraz innych produktach uzyskiwanych z ula. Do świetlicy dzieci wróciły bogatsze o nowe wiadomości oraz doświadczenia, a panu Robertowi dziękujemy za możliwość przybliżenia zawodu jaki wykonuje.

        

                                                                                                               Marina Wróżbit

     • Zdrowo jem, więcej wiem.
      • Zdrowo jem, więcej wiem.

      • Klasa II a przygotowała przedstawienie promujące zdrowe odżywianie, które było podsumowaniem udziału w IX edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Pod bacznym okiem nauczycielek p. Agaty Król i p. Beaty Zimnowody mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne oraz wskazali przewagę warzyw i owoców nad słodyczami.

                   Występy dzieci obejrzeli już ich rodzice w dniu 23 maja, wczoraj nasi koledzy z klas 0-III, a dziś zaprezentowali się przed najstarszymi grupami z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców. Na zakończenie odbył się zdrowy, zgodny z przekazem dzieci witaminowy poczęstunek. Dziś po spektaklu widzowie mieli okazję zapytać obecnych drugoklasistów o nurtujące ich pytania związane ze szkołą. Dzieci pytały m. in. o to: co można robić podczas przerwy, kiedy dzieci odpoczywają oraz czy w naszej szkole są pyszne obiadki?

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      • Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych odbyło się 14 i 15 maja 2019 r.

       Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

       Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie,  odgadywali  bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, układali bajkowe puzzle, rozwiązywali działania matematyczne, by w odpowiedniej kolejności powstał napis „pasowanie na czytelnika” oraz wiele innych zadań. Przyszli czytelnicy  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Wspólnie utworzyli Kodeks Dobrego Czytelnika.

       Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej  potwierdzili to własnym podpisem.  A kolorowe kółeczka z podpisami  zostały umieszczone na tablicy w bibliotece.

       Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki.

       I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

     • Turniej badmintona o Puchar Sulęcina 2019
      • Turniej badmintona o Puchar Sulęcina 2019

      • Dnia 25.05.2019 r. w Sulęcińskim Liceum im. Adama Mickiewicza odbył  się  turniej  badmintona o Puchar Sulęcina 2019. Frekwencja dopisała. W turnieju wzięło udział 60 zawodników. Gościliśmy  Świebodzin, Babimost, Gubin, Głogow i Sulęcin.Turniej rozpoczął się o godzinie 9 grami najmłodszych zawodników a o 11 rozpoczęli grać dorośli. Wspaniała atmosfera zapawała do walki. W trakcie odpoczynku można było  napić  się kawy i zjeść przepyszne ciasta przyszykowane przez dzieci i rodziców. Nie zabrakło również prawdziwego badmintonowego torta. Najlepszą kategorią turnieju okazał się uchachany amator. Co niektórzy to płakali ze śmiechu ale o to właśnie chodziło. Mamy nadzieję, że ta kategoria wpisze się na stałe do kalendarza naszych turniejów.  Najmłodszy zawodnik turnieju Tobiasz Mazur  6 lat zajął 3 miejsce. Był to jego pierwszy turniej, tata Tobiasza, Rafał Mazur zajął 1 miejsce w kategorii 40+ oraz 1 miejsce w debla open mężczyzn w parze z Arkadiuszem Warkoczem. Mamy nadzieje że  Tobiasz pójdzie  w ślady taty. Do udziału w turnieju udało się namówić panią Prezes Wiolettę Markowską, która zajęła  3 miejsce  w kategorii 40+, 2 miejsce w deblu open kobiet ze swoją partnerką Dominiką Koryluk oraz 2 miejsce w kategorii uchachany amator z partnerem Mariuszem Wyszyńskim. Do uczestnictwa turnieju udało się także nakłonić pana Tomasza Prozorowicza. Było wato, pan Tomek z Magdaleną Piechowiak zajęli 1 miejsce w tej najśmieszniejszej kategorii. Przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę.

       Dziękujemy wszystkim Uczestnikom zawodów za tak wspaniałą atmosferę, pomoc i zaangażowanie.

        

       Bardzo gorąco dziękujemy Burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi oraz zastępcy burmistrza Pani Iwonie Walczak za objęcie patronatem Turnieju oraz za wsparcie w jego organizacji a przede wszystkim za ufundowanie i wręczenie pucharów i nagród.

       Dziękujemy również Dyrektorowi I LO Panu Tomaszowi Walenciakowi, uczniom i absolwentom za współtworzenie tego sportowego wydarzenia.

       Słowa podziękowania nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności dla Fundatorów Nagród:

       Urząd Miejski Sulęcin

       Portal Sulęcin24.pl

       Maszoński Logistic

       Agnes

       Renia salon fryzjerski

       Gama

       Dudkowiak Gospodarstwo pszczelarskie 

       taxi Karol

       Zakład Instalatorstwo Elektryczne Jacek Czułowski, 

       Dziękujemy za sprawne poprowadzenie Turnieju trenerom Jeremiemu Borowcowi oraz Magdalenie Piechowiak.Ogromne słowa podziękowania dla Dominiki Koryluk za trud i włożoną pracę oraz dla państwa Górskich, Pani Prezes Wiolecie Markowskiej oraz Pani Annie Warkocz.

       Fotoreporterom- Panu Maciejowi Bardenowi oraz Panu Arturowi Pawlikowi

       Turniej zakończył się o godzinie 18.

       Wyniki: 

       Kategoria: dziewczęta kl.1-2:

       I- Kaczkowska Małgorzata

       II- Sroka Milena

       Chłopcy kl.1-2:

       I- Maczalski Michał

       II- Braun Hubert

       III- Mazur Tobiasz

       Chłopcy kl. 3-4:

       I- Flejsierowicz Tymoteusz

       II- Tomczak Nikodem

       III- Lelewer Adam

       Dziewczęta kl. 4-6:

       I- Cieplak Aleksandra

       II- Kędziora Klaudia

       III- Maczalska Zuzanna

       Chłopcy kl. 4-6:

       I- Chojnacki Karol

       II- Kaczkowski Dawid

       III- Siemiatowski Fryderyk

       Dziewczęta kl. 7-8

       I- Fiołka Wiktoria

        

       Singiel kobiet:

       I- Magdalena Piechowiak

       II- Dominika Koryluk

       III- Elzbieta Warkocz

       Singiel open mężczyzn:

       I- Daniel Goscilo

       II- Arkadiusz Warkocz

       III- Jakub Górski 

       Mixt:

       I- E. Warkocz/ D. Gościło 

       II- D. Koryluk / M. Wyszyński 

       III- M. Piechowiak/ T. Wlazło

       Uchachany amator:

       I- M. Piechowiak/ T. Prozorowicz

       II - W. Markowska/ M. Wyszyński

       III - I. Koszela / G. Chirkowski

       Singiel kobiet 40+:

       I- Iwona Koszela

       II- Katarzyna Pietrzak

       III- Wioletta Markowska

       Singiel mężczyzn 40+:

       I- Rafal Mazur

       II- Grzegorz Chirkowski

       III- Tomasz Wlazło

       Debel kobiet

       I. I. Koszela/ A. Gajewska

       II D. Koryluk/ W. Markowska

       III J. Szafirowicz/ A. Stasilowicz

       Debel mężczyzn:

       I- R. Mazur/ A. Warkocz

       II- J. Górski/ M. Wyszyński

       III- E. Winter/ P. Frontczak

        

       Każdemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Dofinansowano z budżetu gminy Sulęcin w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Popularyzacja badmintona w srodowisku miejskim na terenie Sulęcina 

     • Akcja Żonkile
      • Akcja Żonkile

      • Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile", mającej      na celu kultywowanie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.

       W tym roku 19 kwietnia 2019, obchodziliśmy  76 rocznicę wybuchu powstania. 
       Z tej okazji, w dniach 7-9 maja w klasach 7 i 8 odbyła się pogadanka oraz pokaz filmu: "Nie było żadnej nadziei".

       Młodzież, podczas krótkiej prezentacji, miała możliwość poznania części polskiej historii  - zapoznania się z dramatyczną sytuacją Żydów podczas II wojny światowej.

       Następnie każdy z uwaga obejrzał film. Obraz składający się z trzech części: pierwsza część przedstawiła sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego przy użyciu niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć      i filmów. Część druga, pokazywała przebieg powstania w getcie warszawskim,          z uwzględnieniem motywów i racji postępowania poszczególnych bohaterów.  Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz obecny wygląd miejsc związanych z gettem warszawskim.
       Chętni uczestnicy zajęć mieli również możliwość wykonania papierowego, żółtego żonkila - symbolu pamięci o powstaniu w getcie.

     • Kolonia letnia - Duszniki-zdrój.
      • Kolonia letnia - Duszniki-zdrój.

      • OGŁASZAMY  NABÓR UCZNIÓW   NA  SZKOLNĄ  KOLONIĘ  LETNIĄ.

       KOLONIA  ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 12.08 - 18.08.2019 r.  W  DUSZNIKACH ZDROJU .

       KOSZT  KOLONII – TYLKO 405 ZŁ

       KARTY  NA KOLONIĘ DO POBRANIA W  GABINECIE  PEDAGOGA SZKOLNEGO.

        

       W  PROGRAMIE  KOLONII m.in.:

       - Zwiedzanie Zamku Książ (lekcja zamkowa z przewodnikiem);

       - Zwiedzanie Palmiarni;

       - Zwiedzanie Skansenu „Szlak Ginących Zawodów”  - udział w dwugodzinnych zajęciach, degustacja chleba,
         toczenie glinianych garnków, pokaz kowala;

       -  Wycieczka piesza do schroniska Pod Muflonem; 

       - Zwiedzanie Muzeum Papiernictwa - dwugodzinna lekcja historii oraz czerpanie papieru;

       -  Wycieczki piesze do Pijalni Wód Zdrojowych w Dusznikach Zdroju i Kudowie Zdroju, zwiedzanie miast.

                               ZAPRASZAMY!!!

      • Strajk - Gmina Sulęcin

      • W związku z planowanym strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć dnia 8 kwietnia 2019 r. i trwać bezterminowo, informujemy, że w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Gminy Sulecin opieka nad dziećmi będzie zapewniona.

       Jednocześnie prosimy o pozostawienie w domu dzieci, którym rodzice sa w stanie zapewnić opiekę osób dorosłych.

       Egzamin gimnazjalisty i ósmoklasisty odbędą się terminowo.

       Zastepca Burmistrza

       Iwona Walczak

      • Organizacja pracy szkoły - 8 kwietnia.

      • SZANOWNI RODZICE !

        

       W związku  ze strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty, mającym się rozpocząć od 8 kwietnia 2019 r. ( tj. od poniedziałku) , informuję, że zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne nie będą się odbywać, począwszy od ww. dnia, do odwołania.

       Szkoła zapewnia uczniom opiekę jednego nauczyciela w świetlicy szkolnej, w godz. od 7.00  do 16.00. 

       Dowozy szkolne będą realizowane zgodnie z planem.

       Informacje dotyczące organizacji pracy szkoły będą ukazywać się na bieżąco.

       Za niedogodności przepraszamy.

                                                                                 Z poważaniem

                                                                                 Dyrektor szkoły

                                                                                 Sławomir Słonik

     • „Mój ulubiony bohater literacki”
      • „Mój ulubiony bohater literacki”

      • 28 marca 2019 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną dla uczniów z klas 4 -7.

         Po zapoznaniu się z pracami 118 uczniów postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

        

       Laureatami zostali:

         Klaudia Burdzy VI A

         Martyna Wyka VI E

         Michał Szabunia IV A

        

       Wyróżnienia otrzymali:

         Ewa Gap VI C

         Laura Danisiewicz VI C

         Dorota Dziadas  VI C

        

       Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy!

       Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom za wielkie zaangażowanie i udział w konkursie.

        

     • „Zakątki Ziemi Sulęcińskiej”
      • „Zakątki Ziemi Sulęcińskiej”

      • Biblioteka informuje o wynikach szkolnego konkursu plastycznego dotyczącego naszego regionu „Zakątki Ziemi Sulęcińskiej”, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 27.03.2019.
        

       Na konkurs wpłynęło 89 ciekawych prac uczniów z klas 4-7, wykonanych różnymi technikami. Trudno było dokonać jednoznacznego wyboru, dlatego też przyznano nagrody równorzędne.


       Laureatami zostali:

        Natalia Owczarek VII A

        Kalina Wąsik VII B

        Łucja Głębowska IV A

        

       Wyróżnienia otrzymali:

       Zofia Matyka VII A

       Hanna Król V B

       Gabriela Wiśniewska V C


       Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział w konkursie oraz składają gratulacje nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.
       Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

     • Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów w szachach szybkich i klasycznych.
      • Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów w szachach szybkich i klasycznych.

      • W dniach 23-24 marca br.w Zielonej Górze odbyły się

       Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów

       w szachach szybkich i klasycznych.

       Grano w czterech grupach:

       Grupa "A" zawodniczki i zawodnicy do lat 14,16 i 18.

       Grupa "B" zawodniczki i zawodnicy do lat 12.

       Grupa "C" zawodniczki i zawodnicy do lat 10.

       Grupa "D" dzieci do lat 8.

       W zawodach wzięło udział 156 zawodników podzielonych 

       na 6 grup wiekowych,w tym 8 zawodników z Sulęcina.

       W grupie"A"/34 uczestników /Oliwia Musin Gimnazjum Sulęcin zdobyła 4 pkt. z 7 partii i zajęła III miejsce do lat 16.

       Damian Świerc SP-2 Sulęcin zdobył 3,5 pkt. VIII miejsce do lat 14.

       W grupie "B"/42 uczestników/wygrał Paweł Musin SP-2 Sulęcin

       5,5 pkt.i został ponownie Mistrzem Województwa  Lubuskiego do lat 12.  Tytus Daniel SP-1 Sulęcin 3 pkt. XX miejsce i zdobył IV  kategorię szachową .Jakub Jeremicz SP-1 Sulęcin 3 pkt.XXII miejsce

       W grupie"C"/42 uczestników/Ignacy Buczkowski SP-1 Sulęcin zdobył 3 pkt.

       W grupie "D"/38 uczestników /Paweł Karaś z Sulęcina SP-Kołczyn zdobył  5 pkt.z 6 partii i został Vice-Mistrzem Województwa Lubuskiego do lat 8.  

       Łucja Buczkowska z Sulęcina /6 lat/zdobyła 1 pkt. X miejsce.

       Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi szachiści z Sulęcina,

       mamy 3 medale z mistrzostw wojewódzkich.Brawo!!!

       Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni pucharami i medalami.

       Wyniki na chessarbiter.com

       Pozdrawiam

       Janusz Kuśnierz

     • Ogólnopolskie Mistrzostwa szkół w badmintonie
      • Ogólnopolskie Mistrzostwa szkół w badmintonie

      • W dniach 28-30.03.2019 w Bieruniu odbyły  sie Ogólnopolskie Mistrzostwa szkół w badmintonie. Uczniowie Sulęcinskich szkół  podstawowych reprezentowali nie tylko swoje placówki ale również miasto. Szkołe podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II reprezentowali: Hubert Gieroński zawodnik Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona, Łukasz Chudziński i Filip Banasiak, zawodnicy Badminton 4all - chłopcy zajęli 9 miejsce w Polsce. Szkołę podstawową nr 2 im. Polslich Olimpijczyków reprezentowały: Aleksandra Cieplak, Milena Gierońska i Julia Łaniec- dziewczynki zajęły  11 miejsce w Polsce. Na codzień trenują w Sulęcińskim Stowarzyszeniu Badmintona. Jest to bardzo dobry  wynik, zarówno  dla szkół jak i dla miasta Sulęcin. Poziom w zawodach był bardzo wysoki. Wzięli w nim udział sami najlepsi zawodnicy z Polski. Uczestnictwo w Mistrzostwach w Bieruniu było dla zawodników bardzo dobrą lekcją, treningiem i wspaniałą przygodą.  Zawodnikom serdecznie gratulujemy.

     • Informacja o terminach oraz sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019
      • Informacja o terminach oraz sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019

      • Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!
        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie informuje, że w dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzony w szkole EGZAMIN ÓSMOKLASISTY z j.polskiego, matematyki
       i j.obcego, zgodnie z harmonogramem ustalonym  przez Centralną Komisje Egzaminacyjną.

       W każdym dniu egzaminu uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły na godz. 8.30.

       Dowozy ze wszystkich kierunków będą na godz.8.00. Odwozy będą w następujących godzinach: w poniedziałek o 12.20, we wtorek o 11.50, w środę  o 11.40.

       Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu znajdują się na stronie internetowej szkoły  https://sp2sulecin.edupage.org i w holu szkoły.  Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia J .

       Dla uczniów klas I-VII, 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Do dyspozycji uczniów, dla których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w w/w dniach, dostępna będzie świetlica szkolna, pełniąca funkcję opiekuńczą. Ze względu na trudną sytuację trwającą w szkole ( strajk nauczycieli), możliwość  zapewnienia opieki jest ograniczona  ( dostępny będzie jeden opiekun).

       Od 18 do 23 kwietnia 2019 r. dla wszystkich uczniów trwać będzie wiosenna przerwa świąteczna.

                                                                                                                                      

                                                                                                           Dyrektor Szkoły

                                                                                                           Sławomir Słonik

        

       Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach:

       15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – język polski,

       16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – matematyka,

       17 kwietnia 2019 r., (środa) – język obcy nowożytny.

        Każdy z egzaminów rozpoczyna się o godz. 9.00.

     • Szanowni Rodzice dzieci               rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2019/2020
      • Szanowni Rodzice dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2019/2020

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie

       informuje, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego wszystkie  zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz wnioski  o przyjęcie do szkoły dzieci spoza obwodu zostały rozpatrzone pozytywnie.

       Jednocześnie informuję, że będą utworzone trzy klasy I, których wychowawcami w roku szkolnym 2019/2020 będą następujący nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej:

        

       Maria  Konieczna

       Patrycja Lencewicz

       Anna Worona

        

       Spotkanie organizacyjno – informacyjne  odbędzie się  6 czerwca 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00

       w sali gimnastycznej.

       Po zebraniu ogólnym odbędzie się spotkanie z wychowawcami  w klasach.

       Zapraszamy Rodziców i przyszłorocznych pierwszoklasistów.

                                                              

                                                             Dyrektor szkoły

                                                              Sławomir Słonik

     • Babimost Open 2019
      • Babimost Open 2019

      • W dniach 9-10.03 odbyły się zawody Babimost Open 2019.

       Nasi wspaniali zawodnicy pokazali klasę. Ola Cieplak pokonała wszystkie zawodniczki i tym samym przywiozła złoto do Sulęcina. Karol Chojnacki był najlepszy w swojej kategorii i również przywiózł złoto. Milena Gierońska wywalczyła brąz. Magdalena Piechowiak w ćwierćfinale po zaciętej walce przegrała w ostatnim secie 15:14 i tym samym zajęła 5-8 miejsce. Arkadiusz Warkocz z partnerem deblowym Piotrkiem Gajewskim wygrali swoją grupę.

       Zainteresowanie zawodami było bardzo duże. Zawodnicy przybyli z różnych miast reprezentując swoje kluby. Liczna grupa reprezentowała Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona:

       Aleksandra Cieplak, Karol Chojnacki, Milena Gierońska, Julia Łaniec, Jan Pietrzak 

       Młodsi zawodnicy  mieli wsparcie starszych: Magdalena Piechowiak, Rafał Mazur, Arkadiusz Warkocz,Daniel Gościło, Stasiłowicz Maciek.

       Świetna organizacja turnieju i atmosfera zagrzewała zawodników do walki.

       BRAWO !!! Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

        

       Dofinansowano z budżetu gminy Sulęcin w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Popularyzacja badmintona w środowisku miejskim na terenie Sulęcina.  

     • Finał II Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
      • Finał II Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

      • 2. marca odbył sie Finałowy turniej Badmintona w Świebodzinie. Była to już druga odsłona  Lubuskiej Ligii Młodzieży Szkolnej w Badmintonie, gdzie także wzięli udział zawodnicy z Sulecińskiego Stowarzyszenia Badmintona: 

       Grzegorz Stasiłowicz - II miejsce w klasyfilacji generalnej kategorii chłopców klas 3-4;

       Karol Chojnacki - II miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii chłopców klas 5-6 i w tej samej kategorii Marcin Markowski miejsce 5-8;

       Aleksandra Cieplak nie dając szans swoim rywalkom i tym samym zajmując I miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii dziewcząt klas 5-6, jak również w tej samej kategorii Milena Gierońska zajęła II miejsce, a Julia Łaniec miejsce 5-8; 

       W turnieju także udział wziął Jan Pietrzak.

       Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!