• Próbny egzamin ósmoklasisty.

• W dniach 18, 19, 20 grudnia 2018 r. (wtorek, środa, czwartek)  odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty. Początek każdego egzaminu – godz. 11.50.

W dniach próbnych egzaminów uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły na godzinę 11.35.

Klasy I-III pracują w tych dniach bez zmian, klasy IV-VII kończą lekcje o godz. 11.35.

Odwozy i dożywianie w dniach egzaminów realizowane będą bez zmian, z wyjątkiem uczniów klas VIII, dla których obiady w szkole wydawane będą przed egzaminem, od godz. 11.00.

Organizacja lekcji i przerw dla uczniów klas IV-VII w dniach próbnych egzaminów:

1 lekcja – 8.00 – 8.30

przerwa – 8.30 – 8.35

2 lekcja – 8.35 – 9.05

przerwa – 9.05 – 9.10

3 lekcja – 9.10 – 9.40

przerwa – 9.40 – 9.45

4 lekcja – 9.45 – 10.15

przerwa – 10.15 – 10.20

5 lekcja – 10.20 – 10.50

przerwa – 10.50 – 11.05 – długa przerwa, posiłek dla klas IV

6 lekcja – 11.05 – 11.35

po lekcjach posiłek dla klas V-VII

• WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SULĘCIN W JESIENNEJ SZACIE”  DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII
            • WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SULĘCIN W JESIENNEJ SZACIE” DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VIII

• Jesienią odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny „Jesień w obiektywie”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV , V, VI, VII,VIII.  Uczestnicy konkursu pokazali piękne krajobrazy okolic naszego miasta. Uczestnicy konkursu uchwycili w swoich pracach piękną jesienną scenerię i wyjątkowo  urokliwe zakątki  naszej miejscowości. Komisja oceniająca prace miała duży problem z wyłonieniem zwycięzcy.

Autorzy najwyżej ocenionych prac:

Bołdak Amelia kl. 5 c

Frąckiewicz Michał kl. 4 e

Sykuła Daria kl. 6 d

Łogińska Natalia kl. 8 c

Olszak Sandra kl. 7 b

Wszystkim uczniom dziękujemy za przystąpienie  do konkursu i  życzymy dalszej owocnej pracy, a laureaci otrzymują dodatkowo nagrody za najwyżej ocenione prace.

Zwycięzcom gratulujemy!

Nauczyciele przyrody:

Anna Amborska

Ewa Stadnik

Elżbieta Struch

• „Bezpieczeństwo dzieci   - ważna sprawa”
            • „Bezpieczeństwo dzieci - ważna sprawa”

• Znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa to jedno z głównych zadań szkoły. Jedną z form zmierzających do osiągnięcia tego celu jest organizacja turnieju wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Taki turniej  pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze” odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków      w Sulęcinie dnia 29 listopada 2018 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas II.

Na dobry początek dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt.„Przepisowy ruch drogowy”, a następnie przystąpiły do rywalizacji. Zawodnicy wykazali się m.in. znajomością podstawowych znaków drogowych, numerów alarmowych, rozpoznawali sytuacje zagrażające zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci na drodze, a także pokonywały na hulajnodze mini tor przeszkód. Uczennice z klasy VIII c przedstawiły scenki zdarzeniowe, po których dzieci miały rozpoznać pod jakim numerem alarmowym należy szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Nauczycielka naszej szkoły, pani Grażyna Dobrowolska, przedstawiła krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy i umówiła się z uczniami na dalsze szkolenie w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować”.

Zmagania i poprawność wykonania zadań oceniała komisja, której przewodniczył Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie aspirant sztabowy Dariusz Turek. W składzie komisji była również przedstawicielka Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim p.Beata Jędrzejowska oraz pracownicy naszej szkoły: Danuta Szczepaniak, Marina Wróżbit i Jadwiga Nitecka. Po podliczeniu punktów I miejsce zajęła drużyna klasy II a w składzie: Julia Kujda, Kinga Franek i Dawid Pietrukaniec - wych. Agata Król, a II miejsce - klasa II b, którą reprezentowali: Natalia Banasiak, Ula Skarbek i Wiktor Ignatowicz - wych. Małgorzata Lach-Chabza.

Obie klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Organizatorzy turnieju:

Marzena Czwalińska

Wioleta Mrok

• II Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina „Łączymy Pokolenia w Badmintonie”

• W sobotę 01.12.2018 odbył się II Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina "Łączymy pokolenia w badmintonie"

W turnieju udział wzięli uczniowie naszej szkoły,którzy rywalizowali w kilku kategoriach  zdobywając czołowe miejsca

Kat. Młodzik młodszy :

1. Marcin Markowski