• Grudzień w świetlicy.

• W grudniu uczestnicy zajęć świetlicowych wspólnie stworzyli kalendarz adwentowy - teraz codziennie czekają na nich różne zadania. Odliczanie do Świąt rozpoczęli od spaceru w poszukiwaniu oznak zimy. Uczniowie układali również zimowe puzzle, wykonywali świąteczne mandale oraz dekoracje, które ozdobiły świetlicę.

• List do Św. Mikołaja i wizyta na poczcie.

• Jednym z zadań w kalendarzu adwentowym uczestników zajęć świetlicowych było napisanie listu do Świętego Mikołaja.

Uczniowie bardzo się postarali i szczegółowo opisali wszystkie swoje materialne marzenia. Główną atrakcją była wycieczka na pocztę i samodzielne wysłanie listów. Dziękujemy pracownikom Urzędu Pocztowego w Sulęcinie za przekazanie wiadomości na temat swojej pracy oraz za oprowadzenie dzieci po pomieszczeniach biurowych. Bądź bezpieczny na drodze

• Bądź bezpieczny na drodze.

• Dnia 02.12.2022 r. w naszej szkole odbył się turniej pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”.
              Wzięły w nim udział trzy klasy drugie. Na dobry początek uczniowie wszystkich klas zaśpiewali piosenkę pt. „Trzy kolory”, a następnie przystąpili do rywalizacji.

Zawodnicy wykazali się m.in. znajomością podstawowych znaków drogowych, numerów alarmowych, układali przejście dla pieszych i rozsypankę sylabową, rozwiązywali zagadki, a także pokonywali na hulajnodze mini tor przeszkód.
              Zmagania i poprawność wykonania zadań oceniała komisja, której przewodniczyła Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie sierżant sztabowy Klaudia Biernacka. W składzie komisji był również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Dariusz Turek, Kierownik Działu Technicznego w firmie Maszoński Logistic Ryszard Staniszewski oraz pracownicy naszej szkoły: wicedyrektor Danuta Szczepaniak, kierownik świetlicy Marina Wróżbit, pedagog szkolny Wioletta Makowska.
              Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięską drużynę:
              I miejsce klasa II c w składzie: Wojciech Pięta, Nadia Piasecka i Oliwier Majdański - wych. Katarzyna Bachta
              II miejsce klasa II a w składzie: Antoni Sawko, Julian Siudak i Kacper Litowczenko - wych. Agnieszka Skorupska
              III miejsce klasa II b w składzie: Hubert Skorupski, Igor Patelski i Blanka Przybysz - wych. Małgorzata Lach- Chabza
              Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę
              Maszoński Logistic. Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. Zobowiązani są więc do rozważnego i ostrożnego zachowania . W związku z tym bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych. Zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa to jedno z głównych zadań szkoły. Jedną z form zmierzających do osiągnięcia tego celu było zorganizowanie konkursu wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

• Plakat promujący Bibliotekę i Czytelnictwo

• Biblioteka szkolna informuje o wynikach konkursu na plakat w kategorii klas 4:

Laureatami konkursu zostali

Oliwia Gruszkiewicz klasa 4 A

Kornelia Szydlik klasa 4 A

Bartosz Gąsiorek klasa 4 B

wyróżnienia otrzymali

Wiktoria Doświadczyńska klasa 4B

Maciej Lachowski klasa 4 B

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.