• Aktualności

     • Konkurs „Boże Narodzenie w Bullerbyn”
      • Konkurs „Boże Narodzenie w Bullerbyn”

      • Uczniowie klas 3 uczestniczyli w konkursie czytelniczym dotyczącym obyczajów świątecznych w Bullerbyn, na podstawie książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.

       Zespoły 3-osobowe miały cztery zadania: dopasować rozsypankę, wykreślić wyrazy, rozwiązać test oraz ułożyć puzzle.

       Niewielką różnicą punktów wygrała reprezentacja klasy 3 A w składzie: Gorzelak Lena, Gruszkiewicz Oliwia, Jacykowski Tomasz.

       Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

     • Mikołajki z Samorządem Uczniowskim
      • Mikołajki z Samorządem Uczniowskim

      • "Przebrany Mikołaj czapkę ma czerwoną, 

       Zniszczone kalosze, brodę oszronioną. 

       Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych, 

       Chce, by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały."

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie na ten dzień czekali bardzo długo i się nie zawiedli! 6 grudnia, w Mikołajki, naszą szkołę odwiedził wyczekany gość z Laponii! Towarzyszyły mu Śnieżynki, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. 

       Mikołaj został przywitany z ogromnym entuzjazmem. Z pomocą uczennic rozdał prezenty w klasach 1-3 oraz w Oddziale Przedszkolnym.  

       Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju! 

       Mamy nadzieję, że znów nas odwiedzisz! 

     • Kartki świąteczne od wychowanków świetlicy szkolnej dla pacjentów szpitala
      • Kartki świąteczne od wychowanków świetlicy szkolnej dla pacjentów szpitala

      • Na ostatnich grudniowych zajęciach w szkole wychowankowie świetlicy wykonywali kartki świąteczne, które trafiły do Szpitala Powiatowego im. dr Henryka Jordana w Sulęcinie, a konkretniej – na Oddział Medycyny Paliatywnej z Hospicjum Domowym.

       Mamy nadzieję, że kartki wykonane od serca przez uczniów klas 1-4 wywołają uśmiech na twarzach pacjentów i sprawią, że nadchodzące święta będą dla nich wyjątkowe. 

     • Szkolny Tydzień Profilaktyki
      • Szkolny Tydzień Profilaktyki

      • W dniach 22-26 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie miał miejsce Szkolny Tydzień Profilaktyki, który w roku szkolnym 2021/2022 odbył się pod hasłem „Co się naprawdę w życiu liczy?”. 

       Główne cele Szkolnego Tygodnia Profilaktyki to kształtowanie zdrowych nawyków, rozwijanie potrzeb aktywności fizycznej, uświadomienie zagrożeń dla zdrowia wynikających z braku aktywności fizycznej, zażywania używek czy też stosowania złej diety, a także dobra zabawa i integracja społeczności szkolnej. 

       Tym razem postawiliśmy szczególny nacisk na: omówienie negatywnych skutków spożywania napojów energetycznych przez uczniów, przyjrzenie się zjawisku fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego, uwielbiane przez uczniów zajęcia sportowe oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie. 

       Zgodnie z opracowanym harmonogramem, codziennie, z dużym zaangażowaniem uczniów, realizowane były kolejne zadania tegorocznego Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. 

       Szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszył się dzień na kolorowo, zatytułowany „Smutkom mówię nie!”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w radosne, wielobarwne stroje, a na ich twarzach gościły szerokie uśmiechy. 

       Wiele emocji dostarczyły również zajęcia sportowe – „Bieg po zdrowie” organizowany z myślą o uczniach klas drugich oraz „Marchewkowa sztafeta sportowa”, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych i czwartych. Zdrowa i sportowa rywalizacja to jest to! 

       Starsi uczniowie stworzyli inspirujące plakaty pt. „Co się naprawdę w życiu liczy?”, które następnie zostały wyeksponowane w holu szkoły. 

       Szkolny Tydzień Profilaktyki był czasem, który na nowo zintegrował zespoły klasowe, a także rozbudził ciekawość i kreatywność uczniów w każdym wieku. Zaplanowane akcje i zajęcia przybliżyły uczniom i wyjaśniły wiele nurtujących ich problemów. 

       Zespół ds. Szkolnego Tygodnia Profilaktyki

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole
      • Dzień Niepodległości w naszej szkole

      • "W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli;

       Jedenastego listopada, nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

       I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości,

       Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości."

       Marcin Brykczyński "11 listopada"

       Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie 

       Uczniowie klas 8c, 6a i 4c z okazji Święta Niepodległości przygotowali audycję radiową, podczas której przedstawili najważniejsze wydarzenia z ponad 100-letniej historii naszego kraju. Od rozbiorów Polski, przez I wojnę światową, aż po odzyskanie niepodległości. Audycja była wzbogacona o pieśni patriotyczne i recytowane wiersze. Program został zaprezentowany 10 listopada, w przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

       Ponadto szkolne korytarze zdobią tematyczne, starannie wykonane, piękne gazetki ścienne i ozdoby. 

     • Tydzień Dyni z Samorządem Uczniowskim
      • Tydzień Dyni z Samorządem Uczniowskim

      • Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją zorganizowania Tygodnia Dyni w dniach 2-5 listopada. Atrakcje, w które zaangażowani byli wszyscy uczniowie były dopasowane do ich wieku i zainteresowań. Celem akcji było odczarowanie tego wyjątkowego, uniwersalnego warzywa i oczywiście dobra, wspólna zabawa.

        

       Pierwszą propozycją był dyniowy turniej sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Konkurencje, w których główne skrzypce grała dynia to między innymi: dyniowy slalom czy sztafeta. 

       Wyniki turnieju prezentują się następująco:

       Klasy pierwsze

       I miejsce: 1a

       II miejsce: 1b

       III miejsce: 1c

       Klasy drugie

       I miejsce: 2c

       II miejsce: 2a

       III miejsce: 2b

       Klasy trzecie

       I miejsce: 3a

       II miejsce: 3b

       III miejsce: 3c

       Gratulujemy!

        

       Kolejną propozycją Samorządu Uczniowskiego na obchody Tygodnia Dyni w naszej szkole był konkurs na najlepszą rymowankę o dyni, przeznaczony dla klas 4-8. Na rozdanych dyniowych szablonach, podczas godzin wychowawczych, klasy wspólnie z wychowawcą układały rymowankę, a zebrane prace oceniła komisja w składzie: K. Nowak, A. Skorupska, E. Wiącek. 

        

       Miło nam poinformować, że zwycięska praca należy do klasy 7e, drugie miejsce zajęła klasa 7a, a trzecie 8a. 

       Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie

        

       Trzecim pomysłem Samorządu Uczniowskiego na urozmaicenie Tygodnia Dyni był konkurs na najbardziej kreatywnie ozdobione warzywo – „Każdy z Was dynię zna - stworka, cudaka zróbcie raz, dwa!”

       Zamysł konkursu był taki, aby ukazać drugie oblicze dyni. Komisja konkursowa w składzie: K. Nowak, A. Skorupska oraz E. Stadnik w ocenie prac brała pod uwagę najbardziej kreatywny pomysł na „odczarowanie” dyni, jaką wszyscy znamy.

       Wszystkie powstałe prace zrobiły wrażenie – świetne pomysły, dopracowanie szczegółów, wykorzystanie różnych, często nieoczywistych materiałów. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do naszej dyniowej, kreatywnej zabawy.

       Wyniki prezentują się następująco:

       I miejsce: Alicja Bieńko – klasa 1a

       Wyróżnione prace:

       Alicja Andrzejewska (1b), Sandra Zając (2c), Natalia Czwalińska (1a), Laura Stempińska (1a), Lena Owczarz (2c), Patrycja Piernik (2b), Martyna Jasik (3c), Julia Kościecha (4b). 

       Gratulujemy! 

       Na zakończenie Święta Dyni w naszej szkole, Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją ubrania się w kolor pomarańczowy. Ponadto dzięki uprzejmości i pysznym dyniowym przetworom p. Grażyny Dobrowolskiej, uczennice zorganizowały dyniowy poczęstunek dla nauczycieli. 

        

       Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Dyni. Dziękujemy za wspólną, świetną zabawę.