• Aktualności

     • 1000 drzewek na minutę
      • 1000 drzewek na minutę

      • Dnia 27 kwietnia dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w akcji Nadleśnictwa Sulęcin „1000 drzewek na minutę”. Po udzieleniu instruktażu przez Panią Kingę, dzieci wspólnie posadziły: sosnę oraz gatunki biocenotyczne - lipę i kalinę koralową. Nowością i ciekawą atrakcją dla dzieci była praca ze szpadlem oraz kosturem, czyli narzędziem do sadzenia drzew. Miłym zwieńczeniem ciężkiej pracy było ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Nadleśnictwu Sulęcin za cenną lekcję przyrody i wspaniale spędzony czas.

     • Spotkanie z zawodnikami pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin
      • Spotkanie z zawodnikami pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin

      • 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole siatkarzy pierwszoligowego klubu STS Olimpia Sulęcin. Organizatorem wydarzenia była świetlica szkolna. Wizyta naszych gości odbyła się w ramach cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". 

       Odwiedzili nas: rozgrywający Artur Błażej, przyjmujący Michał Wójcik i Tomasz Polczyk oraz atakujący, Grzegorz Turek. Zawodnicy opowiedzieli o początkach swojej przygody z siatkówką, o trudach i pięknych chwilach, które przeżyli na boisku i o poświęceniach, na które musi być gotowy każdy sportowiec. Ponadto odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci. Sesja zdjęciowa i rozdanie autografów były obowiązkowym elementem spotkania. 

       Dziękujemy zawodnikom STS Olimpia Sulęcin za odwiedziny i cenne wskazówki dla naszych uczniów - fanów różnych dyscyplin sportowych. 

     • Wielkanoc!
      • Wielkanoc!

      • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wychowankowie oraz opiekunowie świetlicy szkolnej składają najserdeczniejsze życzenia:

       dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych pięknych chwil w gronie najbliższych. 

       Kwietniowy słoneczny dzień umiliła nam sesja zdjęciowa, której główną atrakcją była wykonana przez dzieci kolorowa pisanka. Robi wrażenie, prawda?

     • Wesołego Alleluja!
      • Wesołego Alleluja!

      • Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały krótki występ opowiadający o naszych zwyczajach wielkanocnych. Zaprezentowały ,,Taniec kurcząt", wcieliły się  w rolę zajączków z wielkanocnegokoszyczka. Odbyły się zabawy ruchowe i plastyczne. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek  od wielkanocnego zajączka.
       Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zakup  upominków dla maluszków.

       Niech nadchodzące Święta Wielkiej 
        Nocy przyniosą wszystkim same radosne
       i szczęśliwe dni.

       Niech czas ten będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości,
       okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
       Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja
       życzą
       Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Pani Beata i Pani Ela🐣🐥🐣🐥

     • Konkurs ,,Sulęcin-moje miasto”
      • Konkurs ,,Sulęcin-moje miasto”

      • ,,Moje miasto jest wspaniałe,

       ani duże, ani małe (…)

       Bardzo kocham mój Sulęcin,

       bardziej niż się Wam wydaje

        i zapraszam wszystkich ludzi,

       nikt się tu nie będzie nudził.”

                  

       5 kwietnia 2022 w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas III pt. ,,Sulęcin-moje miasto”, w którym wzięły udział 3-osobowe reprezentacje poszczególnych klas. Konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy o miejscu zamieszkania, rozbudzenie zainteresowania historią naszej miejscowości  i budzenie lokalnego patriotyzmu.

       Jury w składzie:  wicedyrektor Danuta Szczepaniak, p.Arletta Plamowska oraz p.Marina Wróżbit oceniały wiadomości uczestników na temat naszej małej ojczyzny, a jest ona naprawdę imponująca.

                   I etap to prezentacja pięknych plakatów oraz wierszy o  Sulęcinie, które  przygotowały wszystkie klasy. Jurorzy byli zachwyceni, wszystkie prace uzyskały wysokie noty. Fragment zacytowany na wstępie, to właśnie ta twórczość dziecięca.

       W rundzie II  uczniowie pracowali z tekstem źródłowym, dotyczącym historii naszego miasta, w którym należało znaleźć odpowiedzi na wylosowane pytania. Innym zadaniem była praca     z mapą Sulęcina. Posługując się legendą trzecioklasiści szukali wskazanych obiektów             w mieście. Zadanie niełatwe, lecz  nasi uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie.

                   W następnym etapie konkursu odpowiadali  na pytania dotyczące czasów współczesnych, m.in. znajomości nazw ulic, kodu pocztowego czy nazwiska pana burmistrza. Rozwiązywanie krzyżówki oraz  dmuchanie balonów, w których były ukryte pytania oraz układanie puzzli, przedstawiających ciekawe miejsca naszego miasta, to konkurencje, które sprawiły dzieciom wiele radości.

                   Ostatnie zmaganie wymagało wiedzy z zakresu znajomości życia naszej szkoły, ale również sprytu, bowiem pytania były ukryte w jajeczkach, jako nawiązanie do zbliżających się świąt. Żeby było weselej, na chwilę nasze panie jurorki wzięły udział w ostatniej konkurencji, czyli nawijania jajek na  sznurek. Aplauz, brawa i doping ze strony drużyn  potwierdziły, iż konkurs był tak naprawdę świetną zabawą, która tylko wydobyła wiedzę  tkwiącą w  naszych uczniach.

                   Podsumowując zmagania należy stwierdzić, że różnica między poszczególnymi drużynami była minimalna, poziom wiedzy był wyrównany, a wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą historii miasta oraz jego czasów współczesnych. Zabawa przeplatała się z  zadaniami teoretycznymi o różnym stopniu trudności.

                   Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa III c, którą reprezentowały: Julia Szkiela, Matylda Wojdyga oraz Martyna Jasik. Na drugim miejscu znalazła się drużyna klasy III b         w składzie: Wiktoria Doświadczyńska, Marysia Tomczak i Bartek Gąsiorek, a trzecie miejsce zajęła III a, reprezentowana przez Nikolę Strzelczak, Oliwię Gruszkiwicz i Tomka Jacykowskiego.  Nie było tu przegranych, wszyscy uczestnicy zwyciężyli dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu. Dla wszystkich dzieci była to piękna lekcja patriotyzmu, a także okazja do pogłębiania wiedzy o naszym mieście. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyjątkowe nagrody z logo naszego miasta, ufundowane przez Burmistrza Sulęcina.

        

                                                                                                                       Organizatorki:

                                                                                                                           Agata Król,

                                                                                                                      Anna Matkowska

     • Pasowanie na czytelnika.
      • Pasowanie na czytelnika.

      • Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych odbyło się w dniach 6-8 kwietnia 2022.

       Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już samodzielnie czytać.

       Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie wysłuchali opowieści o ogrodzie, który przepięknie rozkwita tylko wtedy, gdy dzieci czytają dużo książek i używają pięknych słów, a przypominać im o tym będą motyle. Ponadto uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, układali bajkowe puzzle, rozwiązywali działania matematyczne, by w odpowiedniej kolejności powstał napis „pasowanie na czytelnika” oraz wiele innych zadań. Przyszli czytelnicy  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę oraz poznali zasady zachowania w bibliotece szkolnej.

       Po takim wprowadzeniu  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani Dyrektor bajkową zakładką w postaci motyla dokonała pasowania każdego z uczniów. Jako czytelnicy biblioteki szkolnej  potwierdzili to własnym podpisem.  Książeczki z podpisami  zostały umieszczone na tablicy w bibliotece.

       Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz książki „Pierwsze abecadło”.

       I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książek, które dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

     • ”Ziemia Sulęcińska”
      • ”Ziemia Sulęcińska”

      • Biblioteka szkolna, informuje, że na konkurs plastyczny dla klas 5 i 6 pod tytułem „Ziemia Sulęcińska” wpłynęło 28 prac.

       Laureatami konkursu zostali uczniowie:

       Wiktoria Fiedorowicz kl. 5 B

       Krzysztof Wąsik kl. 6 B

       Kamila Bączkowska kl. 5 B

        

       Natomiast wyróżnienia otrzymali:

       Anna Drgas kl. 6 B

       Anna Tarnowska kl. 5 A

       Hanna Świętochowska kl. 6 B

        

       Biblioteka dziękuje wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz gratuluje nagrodzonym.

     • Wizyta w Banku PKO BP. S.A.
      • Wizyta w Banku PKO BP. S.A.

      • 5 kwietnia, w ramach zajęć świetlicowych i zajęć orientacji zawodowej, wychowankowie świetlicy szkolnej pod opieką pań Marzeny i Ani, odwiedzili sulęcińską filię Banku PKO BP. S.A., gdzie mieli okazję zapoznać się z zakresem obowiązków pracownika banku. 

       Pani Marzena Kierzkowska przedstawiła dzieciom cenne informacje na temat zabezpieczeń pieniędzy oraz bezpiecznych zachowań dotyczących bankowości internetowej . Zwieńczeniem wizyty był quiz sprawdzający zdobytą przez dzieci wiedzę. W nagrodę dzieci otrzymały długopisy, opaski odblaskowe i plany lekcji. 

       Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. 

     • PRIMA APRILIS
      • PRIMA APRILIS

      • Dziś wszystkich wrabiamy, lecz przykrości im nie sprawiamy, 
       Bo o to w tym dniu chodzi, by śmiali się wszyscy starsi i młodzi, a ja pragnę żeby wszyscy śmiali się cały czas, 
       O poranku i o 
       zmroku, nie tylko w ten dzień, 
       A przez 365 dni w roku.

       Pierwszy dzień kwietnia to Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy.
       Ten nastrój udzielił się również przedszkolakom z naszego przedszkola. Na początku dzieci poznały historię związaną z obchodami tego dnia i wiedziały że jest to znakomita okazja do sprawiania drobnych psikusów i zagwarantowanie śmiania do woli. W dobry humor wprowadził dzieci wiersz Juliana Tuwima "Cuda i dziwy". Cały dzień obfitował w dobrą zabawę a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci.
       Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się😄🤣😃

       Beata Zimnowoda, Elżbieta Głębowska- Kaczmarek

     • Dzień Luzaka z Samorządem Uczniowskim
      • Dzień Luzaka z Samorządem Uczniowskim

      • 1 kwietnia w naszej szkole, poza Prima Aprillis, obchodziliśmy Dzień Luzaka. Tego dnia uczniowie przyszli na lekcje w… pidżamach, a ponadto nie byli odpytywani przez nauczycieli, nie mieli sprawdzanych zadań domowych, nie mieli sprawdzianów… Prawdziwy Dzień Luzaka. 

       Jak widać, w doborze garderoby i dodatków dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością. Było bardzo wesoło! Dzień Luzaka to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.