• Aktualności

     • Konkurs historyczny
      • Konkurs historyczny

      • W przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się konkurs z okazji 231 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej. udział wzięły zespoły złożone z dwóch uczniów klas VI-tych. Tematyka konkursu dotyczyła nie tylko samej konstytucji. Zakres pytań obejmował cały okres panowania ostatniego króla Rzrczypospolitej - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie odpowiadali na losowo wybrane pytania, rozwiązywali krzyżówkę historyczną, układali puzzle itp. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.

       I miejsce zdobyła reprezentacja klasy VIa, którą reprezentowali: Jakub Policzkiewicz i Fabian Kupisz. 

       II miejsce zdobyły uczennice klasy VIb - Anna Drgas i Oliwia Ćwirko.

       Gratulujemy!

       Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczył uczestnikom na uroczystym apelu Dyrektor Szkoły.

     • "WITAJ MAJ! TRZECI MAJ...!"
      • "WITAJ MAJ! TRZECI MAJ...!"

      • "Mali Patrioci" w przedszkolu.
       W dniu 29.04.2022r. Obchodziliśmy 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie oraz tłumaczenia treści wierszy : "Kto ty jesteś?", "Powiewa flaga".
       Było przepięknie,  wzruszająco  i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która długo pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków ".🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

       E. Głębowska- Kaczmarek, B. Zimnowoda

     • WYCIECZKA DO WIOSKI LAPOŃSKIEJ W CZELINIE
      • WYCIECZKA DO WIOSKI LAPOŃSKIEJ W CZELINIE

      • Dnia 25.o4.2022 oddział przedszkolny oraz klasa I c były na wycieczce w Wiosce Lapońskienj w Czelinie. Dzieci zwiedziły zagrodę ze  zwierzętami - odwiedziły daniele, kozy, kuce, muflony, jelenie, strusie oraz najważniejsze renifery. Największą radością dzieci było karmienie zwierząt i dotykanie renifera. Na placu lapońskim odbyły się atrakcyjne zajęcia zorganizowane przez właścicieli gospodarstwa.
       Dzieci dowiedziały się o życiu ludu Samów. Pod koniec wycieczki wypiekaliśmy podpłomyki oraz zajadaliśmy się kiełbaskami z ogniska. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę z pełnymi brzuszkami. Było super!!!


       B. Zimnowoda, E. Głębowska-Kaczmarek,  Katarzyna Bachta😘😘😘

     • Uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
      • Uroczysty apel z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

      • 3 maja świętowaliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Emilii Grubskiej, p. Agaty Król i p. Wioletty Mrok, przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą tę pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą.

       Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych dla naszego kraju wydarzeń historycznych. Tegoroczne obchody polskiego narodowego święta 3 Maja miały tradycyjny – podniosły i ceremonialny charakter.  Przygotowana przez naszą szkołę inscenizacja miała przypomnieć, jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Program artystyczny rozbrzmiewał pod hasłem: „Miłość do ojczyzny łączy pokolenia”, czym pragnęliśmy podkreślić istotę odpowiedzialnej postawy obywatelskiej. Bo czyż prawdziwy Polak może nie znać historii swojego kraju? Przecież „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

       Akademię rozpoczęliśmy od patriotycznych wierszy i utworów muzycznych przypominających istotę i wagę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenografia i gra aktorska uczniów przeniosła nas do mieszkania, gdzie spokojna opowieść babci przybliżyła wnukom trudną historię konstytucji, ówczesne nastroje społeczne i potrzebę reform. Radość                  z zaprzysiężenia dokumentu uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. wybrzmiała                 w pięknych głosach dziewczynek w utworze pt. „Witaj majowa jutrzenko”. Swój występ uczniowie uświetnili "tańcem kwiatów" i wzruszającą oprawą muzyczną do takich pieśni jak: „Białe róże” i „Uwierz Polsko!”. Dzieci zaprezentowały również sentymentalny taniec               z wstążkami w barwach narodowych, a elementy akrobatyki w wykonaniu jednej z naszych uczennic chwytały za serce. Na zakończenie tej podniosłej uroczystości dyrektorzy wręczyli nagrody uczniom klas VI, którzy wykazali się wiedzą historyczną w konkursie dotyczącym Konstytucji 3 Maja.

       Warto również nadmienić, że przygotowany przez uczniów montaż, zaprezentowany został na miejsko-gminnej akademii w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Było wzruszająco, podniośle i uroczyście, a zeprezentowane wiersze, pieśni patriotyczne          i tańce spotkały się z owacyjnym przyjęciem publiczności.  

                                                        Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.