• Aktualności

     • ŚWIĘTOWALIŚMY 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
      • ŚWIĘTOWALIŚMY 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

      •     10 listopada 2022r. z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulęcinie przygotowali spektakl pt. Pisk Białego Orła”. Tematyka widowiska osnuta była wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną zawieruchę – wymarsz członków rodziny, ojca i syna, na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który podtrzymuje i wzmacnia patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski jest Biały Orzeł, którego głos – pisk daje siłę do walki, pozwala nie tracić nadziei
       na wolność.

            Podczas spektaklu mogliśmy podziwiać wspaniałe umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne naszych uczniów. Lekcję historii na żywo, dzięki której mogliśmy zrozumieć, jak ważna jest wolność, przedstawili nam: Martyna Jasik, Ewa Lewandowska, Julia Struk, Julia Szkiela, Matylda Wojdyga, Zuzanna Codogni, Maja Nazwalska, Dominika Grygorcewicz, Ania Jacykowska, Ola Bajdyszak, Mateusz Kaniuczok, Oskar Habura, Nadia Walkowiak, Konrad Kościecha, Lena Wójcik, Zosia Banasiak. Przedstawienie uświetnił niezwykły taniec uczniów z klasy II a.

           Duże znaczenie miała również piękna scenografia i rekwizyty, dzięki którym mogliśmy przenieść się do historycznych czasów – 1918r. Publiczność w ciszy i skupieniu obejrzała przedstawienie. Treść spektaklu głęboko poruszyła wszystkich obecnych. Na zakończenie młodzi artyści otrzymali pochwały i gromkie brawa.

       Uroczystość przygotowały panie:
       Agnieszka Skorupska, Anna Amborska , Edyta Wiącek

     • "ŚWIĘTO DYNI" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • "ŚWIĘTO DYNI" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • "Jak przyjemnie i  wesoło 
       kiedy dynia krąży wkoło..."
       🎃🎃🎃
       Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i fajne do zabawy warzywo - przekonały się o tym przedszkolaki w czwartek 27 października br. w czasie obchodów "Dnia Dyni". W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w dyniową krainę, w której królował korol pomarańczowy oraz żółty.  Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, z którego można przygotować wiele dań,  np. pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci miały również  okazję przekonać się jak smakują dyniowe pestki. Dużo radości i emocji dostarczyły przedszkolakom zabawy ruchowe, takie jak slalom dyniowy, turlanie dyni,   układanie od najmniejszej do największej, dyniowe puzzle, zabawy ruchowe przy muzyce "dynia parzy", taniec z balonami. 
       Podziwialiśmy piękne "DYNIOWE ZWIERZAKI - CUDAKI" każda inna i każda wyjątkowa, wykonane przez dzieci i ich rodziców.
       Był to dzień pełen uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 🎃🎃🎃

       E.Głębowska- Kaczmarek, M. Czwalińska

     • PASOWANIE NA UCZNIA
      • PASOWANIE NA UCZNIA

      •       27 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz tanecznymi. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrekcja szkoły:  pan dyrektor Sławomir Słonik oraz panie wicedyrektorki Danuta Szczepaniak i Monika Kołodnicka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.

               Na zakończenie ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów Dyrektor szkoły oraz głos zabrali zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Sulęcinie pan Ryszard Nowicki,  pani Dyrektor Przedszkola nr 1 w Sulęcinie  Katarzyna Kurasik oraz przedstawiciel  Przedszkola nr 2 w Sulęcinie pani Ewa Jacykowska. Wszyscy obdarowali dzieci słodkościami. Tradycyjnie też Rada Rodziców ufundowała  dzieciom zestawy sprzętu sportowego.

       Po uroczystym apelu uczniowie klas I wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.            

                    To  ważne wydarzenie związane ze szkołą utkwi im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

                   Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i powodów do radości w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

        

        Beata Zimnowoda

     • Dzień Kundelka
      • Dzień Kundelka

      • Już po raz piąty biblioteka szkolna zorganizowała przypadające 25 października obchody „Dnia Kundelka”. Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz 

       w międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad czworonożnymi milusińskimi.

       Laureatami konkursu plastycznego zostali:

       Eryk Klonowski

       Jakub Wolniewicz

       Aleksandra Rosłanowska

       Natomiast wyróżnienia otrzymali:

       Alicja Bieńko

       Zofia Furmanek

       Maja Głębowska

       Florian Kozdra

       Dawid Pilarczyk

       Julian Siudak

       W zaciętej rywalizacji międzyklasowej minimalnie zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę II A  w składzie Karolina Świerc, Stanisław Barbachowski, Antoni Czop.

        

        

     • Dzień Edukacji Narodowej.
      • Dzień Edukacji Narodowej.

      • Drodzy Pedagodzy  
       wychowawcy
       i pracownicy naszej Szkoły 

       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia, po stokroć zdrowia, niewyczerpanych sił i energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu do kształcenia nowych pokoleń, aby przyszłość każdego z nas była jak najlepsza!

       Życzy Dziatwa z Oddziału Przedszkolnego

     • PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ JABŁKA 2022
      • PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ JABŁKA 2022

      • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
       a jako przekąska niezwykle sycące....
       Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
       Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA  świętujemy!

       W dniu 10 października 2022 roku w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek - kompoty, przetwory, konfitury, soki, dżem, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim  ich umyciu. Dzieci  świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Takie "dni tematyczne" przeprowadzone w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.
       Po emocjach  związanych z zabawą, najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek i pyszna szarlotka.

       M. Czwalińska, E. Głębowska- Kaczmarek

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • DZIEŃ CHŁOPAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Z okazji Dnia Chłopaka!Wielu uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości! Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy. Te go Wam dzisiaj każda dziewczynka i Pani życzy.

     • PANI JESIEŃ W PRZEDSZKOLU
      • PANI JESIEŃ W PRZEDSZKOLU

      • Jestem Jesień  z pełnym koszem. Dobre rzeczy Wam przynoszę. Jabłka, śliwki, gruszki bery, pomidory i  selery......

       29 września na zajęciach powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.
       "Pani Jesień" - przybyła do przedszkola z koszem pełnych darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci układali puzzle,  segregowały i liczyły kasztany, orzechy i jabłka. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: " Czerwone jabłuszko", " Warzywa", "Taniec kasztanów".
       Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

       E. Głębowska- Kaczmarek

     • ŻYCIE KOCHAMY BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAMY- WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
      • ŻYCIE KOCHAMY BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAMY- WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

      • Dnia 22.09.2022 r. Dzieci z oddziału  przedszkolnego udały się "Na skrzyżowanie".
       Przedszkolaki poznały miejsce przejścia dla pieszych oraz funkcjonowanie sygnalizatora świetlnego. Zwróciliśmy uwagę dzieci na dwa podstawowe znaki drogowe "uwaga dzieci",  "przejście dla pieszych".

     • BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM
      • BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK NA DRODZE - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego  dnia 21.09.2022 r. gościły u siebie policjantów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i utrwaliliśmy również  numery alarmowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Nie zabrakło  także wspólnych zdjęć z policjantami.

       M. Czwalińska,  E. Głębowska- Kaczmare

     • KOLOROWY I RADOSY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
      • KOLOROWY I RADOSY DZIEŃ KROPKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dziś się w kropki ubieramy do przedszkola przybiegamy, aby bawić się wesoło i zatańczyć wszyscy w koło.
       W czwartek 15 września obchodziliśmy  święto kreatywości, pokonywania ograniczeń oraz umacnia wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera   Reymoldsa.
       Tego dnia ubrania dzieci i pań wzbogacone zostały akcentem kropek. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć,  były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne. 
       To był dzień pełen kropek! Było radośnie i twórczo!


       E. Głębowska- Kaczmarek, M. Czwalińska