• Aktualności

     • Nauczanie zdalne.
      • Nauczanie zdalne.

      • Szanowni Rodzice,  

       Dyrektor szkoły informuje, że na podstawie Rozporządzenia MEiN z dn.13.12.2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w dniach 20-22 grudnia 2021 r. oraz w dniach 3-5 stycznia 2022 r., wprowadza się następującą organizację pracy szkoły:  

       1.  Wszystkie klasy I – VIII będą realizować naukę w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy Teams 

       1. Wszystkie zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji, obowiązującym podczas nauki stacjonarnej. 

       1. Na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas I – III, którzy nie mogą zapewnić opieki w tym okresie, wyłącznie ze względu na wykonywanie obowiązków zawodowych, szkoła zapewni opiekę dzieciom w świetlicy szkolnej. Wzór wniosku – w załączniku.  

       Wnioski należy składać do piątku 17.12.2021 r. do godz. 14.00 do kierownika świetlicy, osobiście lub za pośrednictwem dziennika Librus 

       W przypadku dużej ilości zgłoszeń dyrektor zastrzega sobie prawo weryfikacji zasadności złożonych wniosków.  

       1. Świetlica szkolna będzie czynna od godz.7.00 – 16.00. 

       1. Oddział Przedszkolny w w/w dniach pracuje bez zmian.  

       1. Dowozy będą odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy.  

       1. Dzieci przebywające w szkole pod opieką świetlicy, zgłoszone na dożywianie w stołówce szkolnej, w w/w dniach będą miały zapewnione posiłki 

        

       W dniach od 23 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. trwać będzie przerwa świąteczna.  

       Dzień 6 stycznia 2022 r – Święto Trzech Króli  jest dniem dzień ustawowo wolnyod zajęć. 

       Dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) to dzień wolny od zajęć zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego 2021/2022.   

        

       Do nauki w formie stacjonarnej uczniowie wracają 10 stycznia 2022 r. 

        

     • „W trosce o bezpieczeństwo uczniów”
      • „W trosce o bezpieczeństwo uczniów”

      • Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. Zobowiązani są więc do rozważnego i ostrożnego zachowania. W związku z tym bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych. Zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa to jedno z głównych zadań szkoły.

       Mając na uwadze osiągnięcie tego celu dnia 25.11.2021r. w naszej szkole odbył się turniej pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Rokrocznie biorą w nim udział drugoklasiści.

       Na dobry początek uczniowie wszystkich klas zaprezentowali piosenki, wiersze i plakaty  dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a następnie przystąpiły do rywalizacji. Zawodnicy wykazali się m.in. znajomością podstawowych znaków drogowych, numerów alarmowych. Były też zagadki, rozsypanka sylabowa oraz krzyżówka, która okazała się sporym wyzwaniem dla uczniów. Dużo zabawy było przy układaniu z elementów przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz  przy  pokonywaniu na hulajnodze mini toru przeszkód.

       Zmagania i poprawność wykonania zadań oceniała komisja, której przewodniczył Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie aspirant sztabowy Darius Turek. W składzie komisji był również st. asp. Paweł Kostka oraz pracownicy naszej szkoły: wicedyrektor Danuta Szczepaniak, kierownik świetlicy Marina Wróżbit i kierownik biblioteki Arleta Plamowska.

                   Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięską drużynę:

       I miejsce - klasa II c, wych. Wioleta Mrok,

       II miejsce - klasa II b,  wych. Anna Matkowska,

       III miejsce - klasa II a,  wych. Agata Król.

       Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki, klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców,  a oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, z którym szkoła współpracuje od kilku lat przekazłą wszystkim drugoklasistom odblaskowe zawieszki na plecaki.

       Mamy nadzieje, że nasi uczniowie będą umieli zadbać o swoje bezpieczeństwo.

                                                                                                           Organizatorki turnieju:

                                                                                              Anna Żegalska

                                                                                              Marzena Czwalińska

                                                                                             

     • Szkolny Tydzień Profilaktyki
      • Szkolny Tydzień Profilaktyki

      • W dniach 22-26 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie miał miejsce Szkolny Tydzień Profilaktyki, który w roku szkolnym 2021/2022 odbył się pod hasłem „Co się naprawdę w życiu liczy?”. 

       Główne cele Szkolnego Tygodnia Profilaktyki to kształtowanie zdrowych nawyków, rozwijanie potrzeb aktywności fizycznej, uświadomienie zagrożeń dla zdrowia wynikających z braku aktywności fizycznej, zażywania używek czy też stosowania złej diety, a także dobra zabawa i integracja społeczności szkolnej. 

       Tym razem postawiliśmy szczególny nacisk na: omówienie negatywnych skutków spożywania napojów energetycznych przez uczniów, przyjrzenie się zjawisku fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego, uwielbiane przez uczniów zajęcia sportowe oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie. 

       Zgodnie z opracowanym harmonogramem, codziennie, z dużym zaangażowaniem uczniów, realizowane były kolejne zadania tegorocznego Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. 

       Szczególnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszył się dzień na kolorowo, zatytułowany „Smutkom mówię nie!”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w radosne, wielobarwne stroje, a na ich twarzach gościły szerokie uśmiechy. 

       Wiele emocji dostarczyły również zajęcia sportowe – „Bieg po zdrowie” organizowany z myślą o uczniach klas drugich oraz „Marchewkowa sztafeta sportowa”, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych i czwartych. Zdrowa i sportowa rywalizacja to jest to! 

       Starsi uczniowie stworzyli inspirujące plakaty pt. „Co się naprawdę w życiu liczy?”, które następnie zostały wyeksponowane w holu szkoły. 

       Szkolny Tydzień Profilaktyki był czasem, który na nowo zintegrował zespoły klasowe, a także rozbudził ciekawość i kreatywność uczniów w każdym wieku. Zaplanowane akcje i zajęcia przybliżyły uczniom i wyjaśniły wiele nurtujących ich problemów. 

       Zespół ds. Szkolnego Tygodnia Profilaktyki

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole
      • Dzień Niepodległości w naszej szkole

      • "W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli;

       Jedenastego listopada, nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

       I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości,

       Ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości."

       Marcin Brykczyński "11 listopada"

       Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie 

       Uczniowie klas 8c, 6a i 4c z okazji Święta Niepodległości przygotowali audycję radiową, podczas której przedstawili najważniejsze wydarzenia z ponad 100-letniej historii naszego kraju. Od rozbiorów Polski, przez I wojnę światową, aż po odzyskanie niepodległości. Audycja była wzbogacona o pieśni patriotyczne i recytowane wiersze. Program został zaprezentowany 10 listopada, w przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

       Ponadto szkolne korytarze zdobią tematyczne, starannie wykonane, piękne gazetki ścienne i ozdoby. 

     • Tydzień Dyni z Samorządem Uczniowskim
      • Tydzień Dyni z Samorządem Uczniowskim

      • Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją zorganizowania Tygodnia Dyni w dniach 2-5 listopada. Atrakcje, w które zaangażowani byli wszyscy uczniowie były dopasowane do ich wieku i zainteresowań. Celem akcji było odczarowanie tego wyjątkowego, uniwersalnego warzywa i oczywiście dobra, wspólna zabawa.

        

       Pierwszą propozycją był dyniowy turniej sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Konkurencje, w których główne skrzypce grała dynia to między innymi: dyniowy slalom czy sztafeta. 

       Wyniki turnieju prezentują się następująco:

       Klasy pierwsze

       I miejsce: 1a

       II miejsce: 1b

       III miejsce: 1c

       Klasy drugie

       I miejsce: 2c

       II miejsce: 2a

       III miejsce: 2b

       Klasy trzecie

       I miejsce: 3a

       II miejsce: 3b

       III miejsce: 3c

       Gratulujemy!

        

       Kolejną propozycją Samorządu Uczniowskiego na obchody Tygodnia Dyni w naszej szkole był konkurs na najlepszą rymowankę o dyni, przeznaczony dla klas 4-8. Na rozdanych dyniowych szablonach, podczas godzin wychowawczych, klasy wspólnie z wychowawcą układały rymowankę, a zebrane prace oceniła komisja w składzie: K. Nowak, A. Skorupska, E. Wiącek. 

        

       Miło nam poinformować, że zwycięska praca należy do klasy 7e, drugie miejsce zajęła klasa 7a, a trzecie 8a. 

       Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie

        

       Trzecim pomysłem Samorządu Uczniowskiego na urozmaicenie Tygodnia Dyni był konkurs na najbardziej kreatywnie ozdobione warzywo – „Każdy z Was dynię zna - stworka, cudaka zróbcie raz, dwa!”

       Zamysł konkursu był taki, aby ukazać drugie oblicze dyni. Komisja konkursowa w składzie: K. Nowak, A. Skorupska oraz E. Stadnik w ocenie prac brała pod uwagę najbardziej kreatywny pomysł na „odczarowanie” dyni, jaką wszyscy znamy.

       Wszystkie powstałe prace zrobiły wrażenie – świetne pomysły, dopracowanie szczegółów, wykorzystanie różnych, często nieoczywistych materiałów. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do naszej dyniowej, kreatywnej zabawy.

       Wyniki prezentują się następująco:

       I miejsce: Alicja Bieńko – klasa 1a

       Wyróżnione prace:

       Alicja Andrzejewska (1b), Sandra Zając (2c), Natalia Czwalińska (1a), Laura Stempińska (1a), Lena Owczarz (2c), Patrycja Piernik (2b), Martyna Jasik (3c), Julia Kościecha (4b). 

       Gratulujemy! 

       Na zakończenie Święta Dyni w naszej szkole, Samorząd Uczniowski wyszedł z propozycją ubrania się w kolor pomarańczowy. Ponadto dzięki uprzejmości i pysznym dyniowym przetworom p. Grażyny Dobrowolskiej, uczennice zorganizowały dyniowy poczęstunek dla nauczycieli. 

        

       Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Tygodnia Dyni. Dziękujemy za wspólną, świetną zabawę. 

     • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku
      • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku

      • Nasza szkoła bierze udział w Wielkim Plebiscycie Edukacyjnym Gazety Lubuskiej na Szkołę Roku. Głosowanie jest prowadzone osobno we wszystkich powiatach województwa lubuskiego i będzie trwało do czwartku, 2 grudnia, do godz. 20.00. 

       Głosować można pod linkiem: https://tiny.pl/9crjd

       lub wysyłając SMS o treści SZG.291 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

       Z góry bardzo dziękujemy za wszystkie głosy. 

     • Szkolne Mistrzostwa Szachowe
      • Szkolne Mistrzostwa Szachowe

      • 3 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 rozegrano Szkolne Mistrzostwa Szachowe. Wzięło w nich udział 12 uczniów naszej szkoły. Nasi szachiści rozgrywali partie ustalone przez trenera, a rozgrywki trwały prawie 3 godziny.

       Zwycięzcą został Paweł Musin z klasy 7a,

       II miejsce zajął Michał Pakulski – uczeń klasy 8b, 

       III miejsce – Robert Rosłanowski z klasy 4a.

       Na kolejnych miejscach znaleźli się:

       Jan Ciećwierz – 7a,

       Wiktor Ignatowicz z 5b

       Mateusz Gondorek z 4c.

       W eliminacjach powiatowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży naszą szkołę będą reprezentować 2 drużyny w składzie: Paweł Musin, Michał Pakulski i Jan Ciećwierz oraz Robert Rosłanowski, Wiktor Ignatowicz, Mateusz Gondorek i Wiktoria Fiedorowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom szachowych zmagań i życzymy dalszych sukcesów.

       Opiekun Koła Szachowego : Janusz Kuśnierz

     • Dary jesieni.
      • Dary jesieni.

      • Wykorzystując piękną aurę za oknem, wychowankowie świetlicy szkolnej udali się wraz z opiekunami na spacer do Parku Miejskiego. Celem wycieczki było poszukiwanie oznak jesieni, która rozgościła się już u nas na dobre. 

       Wiele radości sprawiło dzieciom zbieranie liści, kasztanów, jarzębiny oraz żołędzi. Uczniowie zebrane dary jesieni przynieśli do szkoły, powstały z nich kolorowe, jesienne prace plastyczne. 

       To był wspaniały dzień!

     • „Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z przedstawicielem KPP w Sulęcinie
      • „Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z przedstawicielem KPP w Sulęcinie

      • Zgodnie z planem pracy świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, trzeci tydzień nauki jest czasem powtórzenia zasad bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Dzieciom przez cały rok utrwalamy zasady ruchu drogowego, ale wizyta policjanta w szkole jest zawsze nie lada wydarzeniem. Wierzymy również, że wiedza zdobyta tego dnia, o wiele szybciej „wchodzi do głowy”.

        Naszą szkołę w dniu 14 września odwiedził sztabowy Andrzej Barciński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Nasz gość przekazał uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z ruchem drogowym. Sztabowy Barciński miał również okazję sprawdzić wiedzę uczniów, zadając pytania związane z ich zachowaniem w sytuacjach trudnych. Sprawdzał czy wiedzą: w jaki sposób poprawnie przejść przez ulicę, jak poruszać się rowerem, nie będąc jeszcze posiadaczem karty rowerowej oraz jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies lub ktoś obcy zaczepi na ulicy, częstując nas cukierkiem. Dziękujemy aspirantowi sztabowemu Andrzejowi Barcińskiemu za odwiedziny i bardzo ważny, pouczający wykład! 

      • Dzień Kundelka

      • Już po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kundelka przypadający                           25 października. Uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel pies” oraz międzyklasowych potyczkach, dotyczących odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

        

       W konkursie plastycznym nagrodzono następujących uczniów:

        

       I miejsce    Julia Musin ( II B)

       II miejsce  Aleksandra Kosiela ( II C)

                         Milan Mueller ( II A)

       III miejsce Patrycja Piernik ( II C)

                         Lena Owczarz (II C )

       wyróżnienie otrzymała Maja Fernworn ( II C )

        

       Natomiast w zaciętej rywalizacji międzyklasowej 1 miejsce zdobyła reprezentacja klasy II C, w składzie Anna Myc, Emila Siudak, Sandra Zając.

        

       Laureatom gratulujemy, a  uczniom z klas 2 dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach.

     • Tydzień Misyjny w naszej szkole.
      • Tydzień Misyjny w naszej szkole.

      • Ostatni tydzień października każdego roku, to czas w którym temat misji ma swoje szczególne miejsce w naszej pamięci.

       Również w naszej szkole tak było.

       Od poniedziałku w holu szkoły powstawała fotogaleria z pracy misjonarzy w poszczególnych krajach. Każdego dnia pojawiały się nowe, ciekawe zdjęcia. Interesujące stroje, warunki życia różniące się znacznie od tych które znamy, sposób wyrażania wiary, modlitwa ludzi z odległych miejsc, a przede wszystkim trudna praca misjonarzy- to można było poznawać na naszej wystawie.

       Kolory misyjne kontynentów dla uczniów klas 1-3 nie są już problemem. Wspaniale pokazali to nasi uczniowie w czwartek na hali sportowej. Każdy wybierał spośród 5 kolorów jeden i w takim kolorze ubrał się do szkoły. Był więc kolor zielony oznaczający Afrykę, czerwony- Amerykę Północną i Południową, niebieski- Australię i Oceanię, żółty – Azję oraz biały – Europę.

       To właśnie w czwartek podczas długiej przerwy w tych misyjnych barwach połączyliśmy się z pomocą Internetu z siostrami i przedszkolakami z państwem Sierra Leone w Afryce Zachodniej. Było to krótkie spotkanie, bo połączyć się telefonicznie z tym odległym i biednym krajem nie jest tak łatwo. Jednak zdążyliśmy się wzajemnie pozdrowić, a uczniowie klas 1-3 wykonali piosenkę w języku Crio – języku Sierraleończyków. Była to piosenka „Telam tenki telam”

       Środa też była wyjątkowym dniem. Mogłam podzielić się moimi wrażeniami pobytu w Sierra Leone z uczniami klas 4, 5 i 6. Oglądaliśmy zdjęcia, kilka filmików dzięki którym uczniowie mogli troszkę poznać życie ich rówieśników w tak ubogim państwie. Słowa „brak” można używać bardzo często opisując życie ludzi w Afryce: brak prądu, wody, jedzenia, lekarstw i opieki medycznej, ubrań, często domu i rodziny, edukacji, zabawek, Internetu…. Jednak będąc tam mimo wszystko, mimo tych braków, Afrykańczycy potrafią dzielić się szczerą radością, która maluje się na ich twarzach zwłaszcza buziach dzieci potrafiących cieszyć się ze wszystkiego, choćby tylko ze spotkania.

       Mam nadzieję, że dzięki tym wydarzeniom uczniowie naszej szkoły zyskali jeszcze trochę więcej nie tylko wiadomości, ale i wrażliwości serca na potrzeby innych osób.

       Dziękuję wszystkim którzy brali udział i pomogli w przygotowaniach do obchodów Tygodnia Misyjnego w naszej szkole. Zwłaszcza dziękuję uczniom ze Szkolnego Koła Misyjnego.

       S. Efraima

     • Gmina Sulęcin ogłasza nabór Oświadczeń do programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
      • Gmina Sulęcin ogłasza nabór Oświadczeń do programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

      • Gmina Sulęcin ogłasza nabór Oświadczeń do programu Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym.

       W ramach projektu uczniowie ze szkół podstawowych i średnich mogą otrzymać do osobistego użytku tablet, laptop lub komputer stacjonarny. Rodzaj sprzętu oraz forma przekazania sprzętu ustalona zostanie w późniejszym terminie.

       Aby otrzymać wsparcie muszą być spełnione następujące warunki:

       • uczeń musi zamieszkiwać na terenie funkcjonowania zlikwidowanego Państwowego Gospodarstwa Rolnego (na terenie gminy Sulęcin funkcjonowały zlikwidowane PPGR);
       • krewny w linii prostej (np. ojciec, dziadek, pradziadek, matka, babcia, prababcia) musiał zamieszkiwać miejscowość lub gminę objętą PPGR i pracować w zlikwidowanym PGR.
       • uprawnionymi są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w dwóch ostatnich latach (2020 i 2021) komputera stacjonarnego lub przenośnego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub nie otrzymali zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

       Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia w postaci sprzętu komputerowego proszone są o złożenie stosownych Oświadczeń w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie ul. Lipowa 18 (Biuro Obsługi Interesanta) w godzinach funkcjonowania Urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 29.10.2021 r. do godziny 14.00. (liczy się data wpływu do Urzędu).

       Złożone oświadczenia będą podstawą do ubiegania się Gminy o grant.

       Formularze oświadczeń dostępne są w Urzędzie Miejskim w Sulęcinie w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie gminy www.sulecin.pl (w załącznikach).

       UWAGA! Spełnienie warunków programu i terminowe złożenie prawidłowo wypełnionych dokumentów nie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia.

     • Szkolna RODO-wyprawka dla rodziców.
      • Szkolna RODO-wyprawka dla rodziców.

      • Początek roku szkolnego to czas, gdy pojawia się konieczność dopełnienia przez szkołę wielu obowiązków, w tym tych, które dotyczą przetwarzania danych osobowych. Temat ten co roku wzbudza ciekawość i pojawia się wiele pytań z nim związanych.

       „Szkolna RODO-wyprawka dla rodziców” to przygotowany przez UODO miniprzewodnik, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców (opiekuna prawnego) pytania o przetwarzanie danych osobowych uczniów.

     • „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch w Gminie Sulęcin”
      • „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch w Gminie Sulęcin”

      • Gmina Sulęcin realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Kreatywne przedszkole – twórczy maluch w Gminie Sulęcin”.

       Celem projektu jest wzrost jakości oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym, tj. dla 375 dzieci, mających na celu nabycie przez nich kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, a także nabycie kompetencji zawodowych przez 15 nauczycieli oraz doposażenie placówek w pomoce dydaktyczne w miejsko-wiejskiej Gminie Sulęcin w terminie do 31.07.2022 r.

       Dofinansowanie projektu z UE:  372 100,99

     • Ubezpieczenia na rok 2021/2022
      • Ubezpieczenia na rok 2021/2022

      • Drodzy Rodzice!

       Rada Rodziców podjęła decyzję o przedstawianiu na rok szkolny 2021/2022 oferty grupowego ubezpieczenia NNW dzieci w towarzystwie Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie.

       Możliwość wyboru jednej z trzech sum ubezpieczenia.

       Wariant I   –  45 zł suma ubezpieczenia 15 000 zł

       Wariant II  -  50 zł suma ubezpieczenia 19 000zł (świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku choroby, w tym COVID-19)

       Wariant III – 60 zł suma ubezpieczenia 23 000zł (świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku  choroby, w tym COVID-19)

       Dziecko (uczeń) jest ubezpieczone od 01.09.2021 r. do 31.08.2022 r.

       Wpłat na ubezpieczenie uczniów dokonujemy w nieprzekraczalnym terminie do 15 października 2021r. u wychowawcy klasy.

       Ubezpieczenie działa 24h przez 365 dni w roku, w szkole, w życiu prywatnym, jak również podczas zajęć pozalekcyjnych (zakres rozszerzony o wyczynowe uprawianie sportów).

       Ubezpieczenie jest dobrowolne!

       Aby dokonać zgłoszenia roszczenia prosimy o przesłanie wypełnionego formularza dostępnego w załącznikach wraz z wymaganymi dokumentami e-mailem na adres szkody@colonnade.pl lub pocztą tradycyjną na adres Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce, Dział Obsługi Szkód, ul. Marszałkowska 111, 00-102 Warszawa.

       Szczegółowe informacje dotyczące ofert ubezpieczenia znajdują się w załącznikach.

       W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości, proszę kontaktować się:

        

       Edyta Bachar, tel. (+48) 717 159 479, e-mail: Edyta.bachar@netins.pl

       Joanna Markiewicz, tel. (+48) 717 159 481,
       e-mail: 
       Joanna.markiewicz@netins.pl

       Pliki i dodatkowe informacje.

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE ZASAD WYDAWANIA POSIŁKÓW
      • INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE ZASAD WYDAWANIA POSIŁKÓW

      • Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 4,00 zł.

       Druki karty zgłoszeniowej dziecka na obiady są dostępne na stronie internetowej szkoły a także u intendenta i w świetlicy szkolnej.

       Opłata za obiady w m-cu wrześniu 2021r. wynosi 68,00 zł. (termin płatności do 10.09.2021r.)

       Wysokość opłat w kolejnych miesiącach zostanie podana dla poszczególnych uczniów w dzienniku elektronicznym Librus Synergia.

       Przypominamy o składaniu wniosków na dofinansowanie dożywiania uczniów spełniających kryteria dochodowe w Miejskim Ośrodku Opieki Społecznej w Sulęcinie na okres od 01.09 do 22.12.2021r.

       Wydawanie obiadów rozpoczynamy od dnia 08.09.2021r. (środa)

       Wpłaty za obiady przyjmowanie są jedynie przelewem na konto szkoły:

       60 1240 3624 1111 0000 3066 7943

       /tytułem: wyżywienie; m-c; imię i nazwisko dziecka/

       Termin wpłaty za obiady do 10 każdego miesiąca.

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
      • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

      • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. (środa) w następującym porządku:

       • 900  -  apel klas I-IV na boisku asfaltowym, po apelu spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych gabinetach z zachowaniem zasad higieny (uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach, dezynfekują ręce);
       • 900 - spotkanie dzieci z Oddziału Przedszkolnego z wychowawcami w oddziale (gab. 135 parter), z zachowaniem zasad higieny;
       • 930 - apel klas V-VIII na boisku asfaltowym, po apelu spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych gabinetach z zachowaniem zasad higieny (uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach, dezynfekują ręce).

       Przywozy 1.09.2021 r.: wyjazd z poszczególnych miejscowości:

       • Małuszów 835
       • Tursk 840
       • Ostrów 845
       • Miechów 825
       • Żubrów - wieś 830
       • Żubrów - osiedle 835
       • Drogomin 800
       • Trzebów 810
       • Długoszyn 840
       • Rychlik 810
       • Brzeźno 820

       Odwozy we wszystkich kierunkach o godz. 1100.

     • Spektakl profilaktyczno-wychowawczy „Mniam, mniam”
      • Spektakl profilaktyczno-wychowawczy „Mniam, mniam”

      • Co roku w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki naszą szkołę odwiedza grupa teatralna, przedstawiająca sztukę z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, z naciskiem na profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. 

       W roku szkolnym 2020/2021, ze względu na czas pandemii i zmianę terminu oraz formuły wydarzenia, Grupa T z Torunia nagrała dla nas sztukę pt. „Mniam, mniam”. Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego, sam spektakl zaś był adresowany do uczniów z klas 0-V. Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie w swoich klasach podczas godziny wychowawczej (klasy IV-V) lub wybranych przez wychowawców godzinach (klasy I-III).

       Serdecznie dziękujemy GKRPA w Sulęcinie za wsparcie działań profilaktycznych szkoły i sfinansowanie spektaklu teatralnego. 

       Wszyscy wiemy jak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. Dzięki przystępnej, kabaretowej formie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków poznali pyszny świat pełen kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni. 

       Spektakl profilaktyczno-wychowawczy „Mniam, mniam” polecamy wszystkim, którym bliski jest temat zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień. 

     • Piknik - Zachowaj trzeźwy umysł.
      • Piknik - Zachowaj trzeźwy umysł.

      • 22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie ph "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wydarzenie odbyło się w ramach podsumowania Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej i wpisało się już w tradycję szkoły, bowiem od dwudziestu lat propagujemy w ten sposób zdrowy styl życia. Festyn sfinansowała GKRPA w Sulęcinie, dziękujemy komisji za współpracę i wspieranie rozwoju uczniów.

       Tegoroczna edycja odbyła się w szkółce leśnej w Ostrowie. Pedagog szkolna zaprosiła do współpracy przedstawiciela Nadleśnictwa Sulęcin, leśniczego szkółkarza, pana Arkadiusza Senyszyna oraz przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie, panie Katarzyna Grupińska oraz Joanna Kubicka. Podczas pikniku dowiedzieliśmy się o szkodliwym działaniu używek, o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie (pomógł nam w tym kilkukilometrowy spacer w stronę szkółki leśnej w Ostrowie).

       Pan Senyszyn oprowadził nas po szkółce, opowiadając przy tym wiele ciekawostek dotyczących sadzenia lasów i uprawy roślin, natomiast panie Kubicka i Grupińska w swoich działaniach skupiły się na profilaktyce uzależnień. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za wartościowe, pouczające zajęcia, które zostaną w pamięci naszych uczniów na bardzo długo. Zwieńczeniem wydarzenia było ognisko, pieczone kiełbaski i słodki poczęstunek.