• Aktualności

     • Historia szkoły w obiektywie.
      • Historia szkoły w obiektywie.

      • W niedzielę 21.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczykiem w Sulęcinie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą 70 leciu naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie byłych uczniów - może odnajdziecie lub swoich przyjaciół z dawnych lat.

     • SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 22-26.10.2018 r.
      • SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 22-26.10.2018 r.

      • Hasło tygodnia:

       „Tolerancja, kultura, godność i pomaganie - to nasze wyzwanie”.

       W  Tygodniu Profilaktyki każdy dzień ma swój określony kolor. Uczniowie ubierają się  lub posiadają elementy stroju  w takim kolorze, jaki przypisany jest do dnia  w tygodniu profilaktyki.

       Poniedziałek  -  22.10.2018 r.

       1. Radiowęzeł – wprowadzenie do Tygodnia Profilaktyki, przedstawienie uczniom celu i zadań  do wykonania w czasie  Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.
       2. Spotkanie edukacyjne dla klas III z przedstawicielem Straży Pożarnej w Sulęcinie oraz ratownikiem medycznym - „Pokaz ratownictwa medycznego, nauka pierwszej pomocy” . Spotkanie odbędzie się  w sali gimnastycznej , o godzinie 9.00.                   
       3. Pogadanki z uczniami na temat  właściwego zachowania na lekcjach, bezpieczeństwa na co dzień -odpowiedzialni nauczyciele prowadzący w poniedziałek  pierwszą lekcję w danej klasie  i wychowawcy klas na godzinach wychowawczych.
       4. Ogłoszenie zadania dla uczniów klas IV-VIII „Recepta na bezpieczne i zdrowe życie”. Na przekazanych klasom szablonach recept, uczniowie tworzą własną receptę na bezpieczne i zdrowe życie.
       5. Ogłoszenie akcji „Pomagamy-nakrętki dla Pawła”–  wszystkie klasy zbierają nakrętki.     

        

       Wtorek  -  23.10.2018 r.

       1. „Mowa nienawiści - hejtowanie”- spotkanie edukacyjne dla klas VIII z przedstawicielem Policji
        w Sulęcinie.
        Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej, o godzinie 9.50.
       2. „Bezpieczne i zdrowe życie”-  po tym hasłem klasy 0-III przygotowują w swoich gabinetach gazetki tematyczne.
       3. Zajęcia profilaktyczne  z nauczycielem  informatyki „Bezpieczny w sieci” – edukacja uczniów klas IV-VIII.

        

       Środa  -  24.10.2018 r.

       1. Edukacja klas 0, I i II  - „Umiem mówić NIE, kiedy tak czuję i chcę” – profilaktyczne przedstawienie teatralne  pt. „Mądry Czerwony Kapturek”  przedstawią uczniowie z Teatru Szkolnego „Szpilka”.
       2. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze z pedagogiem szkolnym „ Tolerancja, kultura, godność 
        i pomaganie”
        – edukacja w części klas IV.
       3. Zajęcia profilaktyczne  z nauczycielem  informatyki „Bezpieczny w sieci” - edukacja uczniów klas IV-VIII.

        

       Czwartek  -  25.10.2018 r.

       1. Edukacja klas IV-VI – udział klas  w profilaktycznym spektaklu teatralnym „Zaplątani w sieci”  (Teatr
        z Torunia)
        .  Spektakl odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 9.50 .
       2. „Kodeks walki z rakiem”-   spotkanie edukacyjne dla klas VII z przedstawicielem Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznej w Sulęcinie. Spotkanie odbędzie się w świetlicy szkolnej - klasy VII -  godzina 9.00,  klasy VIII- godzina 10.00. 
       3. Zajęcia z pedagogiem szkolnym -  profilaktyka uzależnień – edukacja w części klas VI.
       4. Dyskoteka pod hasłem „Tolerancja i kultura na co dzień ” – dla chętnych uczniów klas IV-VIII- świetlica szkolna, godzina 16.30-19.00.

       Piątek  -  26.10.2018 r.

       1. Festyn profilaktyczno-wychowawczy  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.                                                           W festynie uczestniczą klasy: IVa,  IVb,  IVc,  uczniowie z SU.
       2. Akcja „Pomagamy-nakrętki dla Pawła”– przekazanie na rzecz Pawła nakrętek zebranych w czasie trwania tygodnia profilaktyki.
     • Wycieczka do Majalandu!
      • Wycieczka do Majalandu!

      • Wycieczka do Majalandu to super pomysł - przekonały się o tym dwie klasy 2a i 2b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Bawiliśmy się fantastycznie. Korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji przez ponad 6 godzin. Na pewno tu wrócimy!!!

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, spotkał się z nauczycielami i dyrektorami szkół podstawowych oraz przedszkoli z Gminy Sulęcin. W spotkaniu uczestniczyli również, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, zastępca burmistrza Iwona Walczak, Prezes Zarządu Oddziału ZNP 
       w Sulęcinie Zbigniew Dauksza oraz przedstawiciel NSZZ Solidarność Marek Selwat. Burmistrz corocznie przyznaje nagrody wyróżniającym się pracownimom oświaty. W tym roku z naszej szkoły zostało nagrodzonych 5 nauczycieli i 1 pracownik obsługi. GRATULUJEMY

     • Lubuska Liga Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
      • Lubuska Liga Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

      • 6 października 2018 r. odbył się pierwszy turniej Lubuskiej Ligii Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w Lubniewicach. Turniej składa się z 4 rozgrywek w różnych miejscowościach, tj. Lubniewice, Świebodzin, Nowogród Bobrzański. Nie zabrakło na nim zawodników  z Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona, którzy do domu wrócili z niemałymi zdobyczami :) 

       Aleksandra  Cieplak zajęła I miejsce 

       Milena Gierońska IV miejsce 

       oraz Grzegorz Stasiłowicz II miejsce w grze pojedynczej chłopców 3-4 klasy podstawowej.

       Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy również owocnych turniejów nie tylko w Lubuskiej Lidze Młodzieży Szkolnej. 

     • „Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina.70 lat minęło jak jeden dzień…”
      • „Są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina.70 lat minęło jak jeden dzień…”

      •  28 września 2018 r. z pewnością zapisze się na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie  jako ważne i wzruszające wydarzenie. Tego dnia   „Dwójka” obchodziła swoje siedemdziesiąte urodziny.

        Jubileuszowe spotkanie rozpoczęła Msza św . odprawiona w intencji  nauczycieli, pracowników i uczniów tej szkoły.

       Następnie wszyscy udali się do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie kontynuowano obchody uroczystości. Przybyli  goście zostali przywitani przez dyrekcję szkoły oraz otrzymali  plakietki okolicznościowe,  zaprojektowane specjalnie na tę okazję.

       Jubileusz  uświadamia nam upływający czas, jednak jest on też próbą zatrzymania chwil, które chcemy przechować w naszej pamięci jak najdłużej, do których pragniemy wracać w naszych wspomnieniach. Dlatego też wszyscy z tak ogromnym wzruszeniem obejrzeli niecodzienne i niepowtarzalne widowisko, podczas  którego wspaniałe narratorki – babcia (W tę postać wcieliła się emerytowana  nauczycielka- Eliana Bednarczyk )
       i  wnuczka ( Klaudia Łaniec- z kl.Vb) –zabrały zgromadzonych  gości w sentymentalną podróż w czasie .
       W formie epizodów scenicznych uczniowie  z klas IV-VIII  przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia zacnej „Jubilatki” na przestrzeni  minionych lat. Jednym z bardziej  wzruszających momentów spektaklu była scena związana  z nadaniem szkole imienia Polskich Olimpijczyków.

       Inscenizacja miała również bogatą oprawę muzyczną. Specjalnie na tę okazję „reaktywowany” został chór, który w dawnej szkole prężnie działał pod kierownictwem  pana Zbigniewa Chomickiego-  to właśnie on zechciał wziąć udział  w tym widowisku i jeszcze raz podyrygować swoimi chórzystkami, które obecnie są nauczycielkami  w naszej szkole . Trzeba przyznać, iż „dziewczęta” stanęły na wysokości zadania, a sam dyrygent nie stracił nic
       z dawnego kunsztu.

       W trakcie występu rozdawano  przybyłym gościom naszą szkolną gazetkę „NA MARGINESIE”, której specjalne wydanie zostało przygotowane  na ten  jubileusz.

       Przedstawienie   wzbogaciła też multimedialna  prezentacja, na którą składały się archiwalne i współczesne fotografie z   życia szkoły. A wyjątkową atmosferę tej uroczystości podkreślał  pieczołowicie przygotowany, piękny wystrój sceny. 

       Po  wspaniałym i jakże klimatycznym programie artystycznym brawa jeszcze długo niosły się po sali,
       a wzruszeni goście nie mogli opanować emocji.

       W tym momencie przyszedł czas na przemówienie dyrektora szkoły – pana Sławomira Słonika. Dyrektor przywitał wszystkich gości , a wśród nich burmistrza Sulęcina- Dariusza Ejcharta, jego zastępcę-Iwonę Walczak; polskich olimpijczyków: Małgorzatę Czajczyńską- Szuwarę (olimpijkę z Aten2004,wicemistrzynię i mistrzynię świata),Beatę Sokołowską- Kuleszę(dwukrotną brązową medalistkę igrzysk olimpijskich, mistrzynię świata, Europy i Polski),Tomasza Kucharskiego(mistrza olimpijskiego z Sydney i Aten, dwukrotnego mistrza oraz trzykrotnego wicemistrza świata); byłych dyrektorów: Tadeusza Kaźmierczaka, Marię Czak, Zbigniewa Chomickiego, Edwarda Zwierzchowskiego, Reginę Matuszak ; emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli jednostek administracyjnych gminy i powiatu, kuratorium oświaty, WOM-u, służb mundurowych i wielu innych.

       Pan Sławomir Słonik złożył podziękowania na ręce byłych dyrektorów, podkreślając ich znaczącą rolę 
       w budowaniu i rozwoju naszej placówki oraz wyraził ogromny szacunek do ich ciężkiej pracy. Przypomniał, z jak wielkim trudem i poświęceniem najpierw tworzyli szkołę od podstaw, a potem wciąż ją rozbudowywali, dbając
       o jej wszechstronny rozwój. Dodał, jak bardzo dumny jest z tego, że może kontynuować tak wspaniałe dzieło.

       W swoim przemówieniu pan dyrektor nawiązał również do zapisków ze starych kronik. Kilka z nich zacytował, dostarczając tym samym odbiorcom wielu wzruszeń i   radości.

       Następnie przyszedł czas składania życzeń, gratulacji, przemówień niektórych gości, wręczania prezentów. Życzeniom, gratulacjom i pochwałom nie było końca…

       Później wszyscy  mogli obejrzeć  przygotowaną na tę okazję wystawę zdjęć, oddającą atmosferę minionych, szkolnych czasów. Prezentowany materiał  fotograficzny  cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, gdy ktoś znalazł na zdjęciach siebie sprzed wielu lat.

       Każdy z obecnych  mógł  też wpisać się do księgi pamiątkowej.

       Na koniec zaproszono gości na wspaniały poczęstunek, przygotowany przez nasze panie kucharki
       i pomagających im nauczycieli. Menu zaplanowanego na tę uroczystość nie powstydziłaby się najbardziej elegancka restauracja, goszcząca klientelę o wysublimowanym  smaku.

        Warto jeszcze  dodać, iż nie byłoby tak wspaniałego jubileuszu, gdyby nie zespołowa praca wielu nauczycieli, dyrekcji i uczniów naszej szkoły. To ich ogromne zaangażowanie i serce włożone w trud przygotowań, sprawiły, że wszystko wypadło tak wspaniale.

       „Czasem wdzięczność trudno ubrać w słowa- wtedy proste „Dziękujemy” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.”

       Dziękujemy za świetną organizację, oprawę artystyczną; za przygotowanie prezentacji multimedialnej, wystawy zdjęć, specjalnego numeru gazetki, plakietek okolicznościowych; za udekorowanie sceny, szkoły, stołów
       i wreszcie- za przygotowanie pysznych potraw. Dziękujemy również całej obsłudze za wykonanie żmudnych czynności porządkowych.

       Teraz już wiemy, że razem możemy wiele i z tym przesłaniem czekamy na kolejny jubileusz.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

      • 3 września 2018 roku na boisku sportowym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbyła sie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

       Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich olimpijczyków oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

       Na uroczystość, którą prowadzili członkowie samorządu szkolnego przybyli uczniowie wraz z rodzicami. Ceremonię zaszczycili swoja obecnością: Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Zbigniew Szczepański, Przedstawicielka Kuratorium Oświaty oddział zamiejscowy w Sulęcinie pani Anita Pakulska, Prezes ZNP pan Zbigniew Dauksza, Dyrektor OPS w Sulęcinie pan Andrzej Żelechowski, Dyrektor Przedszkola Nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie pani Ewa Janicka.

       Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dyrektor szkoły pan Sławomir Słonik. Gospodarz placówki przywitał wszystkich obecnych oraz przedstawił nowych nauczycieli. Wspomniał, że obok wychowania i jakości kształcenia nadrzędnym celem będzie współpraca z rodzicami. Dyrektor poinformował zebranych o nowych przedsięwzięciach. Na zakończenie życzył uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów. Burmistrz Sulęcina pan Dariusz Ejchart, przekazał zgromadzonym ważne informacje oraz najlepsze życzenia na nowy rok szkolny. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

       Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami.

        

     • XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach
      • XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach

      • W dniach od 20-29 sierpnia 2018r. w Dąbkach  k/Darłowa rozegrano XVIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. W turnieju klas III i IV uczestniczył Paweł Musin uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie.

       W gronie 52 zawodników z całej Polski zajął dobre VIII miejsce zdobywając 6 pkt. z 9 partii. Grano tempem 90' + 30" na ruch, systemem szwajcarskim. Organizatorem turnieju była AGENCJA 64 PLUS-Andrzej Modzelan.

       Równolegle do Mistrzostw rozegrano VI Turniej Szachowy Dąbki-OPEN "B" - ELO  do 1500,w którym uczestniczyła Oliwia Musin uczennica Gimnazjum w Sulęcinie. Oliwia Musin zajęła VIII miejsce na 21 zawodników, zdobywając 5,5 pkt. z 9 partii .Rodzeństwo Oliwia i Paweł Musinowie  miało wakacje szachowe ,uczestniczyło w trzech turniejach ogólnopolskich .

       Gratulacje!

       Janusz Kuśnierz

     • Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
      • Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

      • W dniach od 10-12 sierpnia odbyły się we Wrocławiu w Hali Ludowej Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i  Błyskawicznych.

       W mistrzostwach reprezentowało Sulęcin  rodzeństwo Oliwia i Paweł Musin czołowi szachiści młodego pokolenia.

       W grupie młodzików C-10 Paweł Musin uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich olimpijczyków w Sulęcinie zdobył 6,5 pkt. z 11 partii/miejsce 41 na 135 zawodników/ w szachach szybkich i 7,5 pkt. z 13 partii/miejsce 42 na 126 zawodników/w szachach błyskawicznych.

       W grupie juniorek D-16 Oliwia Musin uczennica Gimnazjum Sulęcin zdobyła 5 pkt.z 11 partii/miejsce 34 na 50 zawodniczek/w szachach szybkich i 5,5 pkt.z 13 partii/miejsce 38 na 52 zawodniczek /w szachach błyskawicznych.

       Grano tempem w szachach szybkich 15 minut na partię + 10  sek.na ruch, a w szachach błyskawicznych /Blitz/ 3 minut + 2 sek.na ruch.

       Gratulacje!

        

       Janusz Kuśnierz