• Strajk - Gmina Sulęcin

• W związku z planowanym strajkiem nauczycieli, który ma się rozpocząć dnia 8 kwietnia 2019 r. i trwać bezterminowo, informujemy, że w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Gminy Sulecin opieka nad dziećmi będzie zapewniona.

Jednocześnie prosimy o pozostawienie w domu dzieci, którym rodzice sa w stanie zapewnić opiekę osób dorosłych.

Egzamin gimnazjalisty i ósmoklasisty odbędą się terminowo.

Zastepca Burmistrza

Iwona Walczak

• Organizacja pracy szkoły - 8 kwietnia.

• SZANOWNI RODZICE !

W związku  ze strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty, mającym się rozpocząć od 8 kwietnia 2019 r. ( tj. od poniedziałku) , informuję, że zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne nie będą się odbywać, począwszy od ww. dnia, do odwołania.

Szkoła zapewnia uczniom opiekę jednego nauczyciela w świetlicy szkolnej, w godz. od 7.00  do 16.00.

Dowozy szkolne będą realizowane zgodnie z planem.

Informacje dotyczące organizacji pracy szkoły będą ukazywać się na bieżąco.

Za niedogodności przepraszamy.

Sławomir Słonik

• „Mój ulubiony bohater literacki”

• 28 marca 2019 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater literacki” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną dla uczniów z klas 4 -7.

Po zapoznaniu się z pracami 118 uczniów postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Laureatami zostali:

Klaudia Burdzy VI A

Martyna Wyka VI E

Michał Szabunia IV A

Wyróżnienia otrzymali:

Ewa Gap VI C

Laura Danisiewicz VI C

Dorota Dziadas  VI C

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom za wielkie zaangażowanie i udział w konkursie.

• „Zakątki Ziemi Sulęcińskiej”

• Biblioteka informuje o wynikach szkolnego konkursu plastycznego dotyczącego naszego regionu „Zakątki Ziemi Sulęcińskiej”, którego rozstrzygnięcie miało miejsce 27.03.2019.

Na konkurs wpłynęło 89 ciekawych prac uczniów z klas 4-7, wykonanych różnymi technikami. Trudno było dokonać jednoznacznego wyboru, dlatego też przyznano nagrody równorzędne.

Laureatami zostali:

Natalia Owczarek VII A

Kalina Wąsik VII B

Łucja Głębowska IV A

Wyróżnienia otrzymali:

Zofia Matyka VII A

Hanna Król V B

Gabriela Wiśniewska V C

Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział w konkursie oraz składają gratulacje nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.
              Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

• Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów  w szachach szybkich i klasycznych.
            • Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów w szachach szybkich i klasycznych.

• W dniach 23-24 marca br.w Zielonej Górze odbyły się

Indywidualne Mistrzostwa Wojewódzkie juniorów

w szachach szybkich i klasycznych.

Grano w czterech grupach:

Grupa "A" zawodniczki i zawodnicy do lat 14,16 i 18.

Grupa "B" zawodniczki i zawodnicy do lat 12.

Grupa "C" zawodniczki i zawodnicy do lat 10.

Grupa "D" dzieci do lat 8.

W zawodach wzięło udział 156 zawodników podzielonych

na 6 grup wiekowych,w tym 8 zawodników z Sulęcina.

W grupie"A"/34 uczestników /Oliwia Musin Gimnazjum Sulęcin zdobyła 4 pkt. z 7 partii i zajęła III miejsce do lat 16.

Damian Świerc SP-2 Sulęcin zdobył 3,5 pkt. VIII miejsce do lat 14.

W grupie "B"/42 uczestników/wygrał Paweł Musin SP-2 Sulęcin

5,5 pkt.i został ponownie Mistrzem Województwa  Lubuskiego do lat 12.  Tytus Daniel SP-1 Sulęcin 3 pkt. XX miejsce i zdobył IV  kategorię szachową .Jakub Jeremicz SP-1 Sulęcin 3 pkt.XXII miejsce

W grupie"C"/42 uczestników/Ignacy Buczkowski SP-1 Sulęcin zdobył 3 pkt.

W grupie "D"/38 uczestników /Paweł Karaś z Sulęcina SP-Kołczyn zdobył  5 pkt.z 6 partii i został Vice-Mistrzem Województwa Lubuskiego do lat 8.

Łucja Buczkowska z Sulęcina /6 lat/zdobyła 1 pkt. X miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi szachiści z Sulęcina,

mamy 3 medale z mistrzostw wojewódzkich.Brawo!!!

Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni pucharami i medalami.

Wyniki na chessarbiter.com

Janusz Kuśnierz

• Ogólnopolskie Mistrzostwa szkół w badmintonie

• W dniach 28-30.03.2019 w Bieruniu odbyły  sie Ogólnopolskie Mistrzostwa szkół w badmintonie. Uczniowie Sulęcinskich szkół  podstawowych reprezentowali nie tylko swoje placówki ale również miasto. Szkołe podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II reprezentowali: Hubert Gieroński zawodnik Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona, Łukasz Chudziński i Filip Banasiak, zawodnicy Badminton 4all - chłopcy zajęli 9 miejsce w Polsce. Szkołę podstawową nr 2 im. Polslich Olimpijczyków reprezentowały: Aleksandra Cieplak, Milena Gierońska i Julia Łaniec- dziewczynki zajęły  11 miejsce w Polsce. Na codzień trenują w Sulęcińskim Stowarzyszeniu Badmintona. Jest to bardzo dobry  wynik, zarówno  dla szkół jak i dla miasta Sulęcin. Poziom w zawodach był bardzo wysoki. Wzięli w nim udział sami najlepsi zawodnicy z Polski. Uczestnictwo w Mistrzostwach w Bieruniu było dla zawodników bardzo dobrą lekcją, treningiem i wspaniałą przygodą.  Zawodnikom serdecznie gratulujemy.